Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti su sızıntılarını bulmanın birçok farklı yolu vardır. Uzman ekibimiz yenilikçi ve son teknoloji destekleri tüm çözüm önerilerini sunmaktadır. Çünkü su sızıntısını bulmak için tek bir en iyi araç veya cihaz yoktur. Her bir duruma ve şikayetlerinize bağlı kalarak doğru ve yerinde çözüm önerileri sunmaktayız.  Bu yaklaşımımız Sayarlar Tesisat ailesinindeki teknisyenlerimizin bilgi ve tecrübeleri ile desteklenmektedir. Kırmadan Su Kaçağı Tespiti.

İletişim: 0 552 526 40 49                       0 552 010 58 30

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti 

Su Kaçağı Tespit


Kaçak tespit servisi olarak İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Kaçak tespit hizmeti olarak 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Bize Whatsapp veya telefon ile gece gündüz  ulaşabilirsiniz. Sayarlar Tesisat olarak kırılma, döküm yapmadan nokta tespiti yapar. 20 yılı aşkın tecrübe ve robotik cihazlar ile hizmet vermekteyiz.

Sızıntı çok önemli değil, fiyatını bilmeyen müşterilerimize de kendi zevklerine göre belirledikleri servis oranında hizmet veriyoruz. Bu durumla karşılaşmamak için firma seçimi yaparken yeterince araştırma yapmalısınız. Sızıntıyı bulmak yaklaşık 30 dakika sürer. Su kaçağını tespit ettikten sonra aksesuar tesisat olarak tamirini yapıyoruz. Sızdırmazlık onarım hizmetimiz garantilidir. Kırmadan Su Kaçağı Tespiti.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Robot Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespit Servisi

Hasar görmeden kaçak tespit işlemini gerçekleştirmek için robotik ekipmanlarımızı ve termal kameralarımızı kullanın. Keşfettikten sonra talep üzerine su kaçaklarını da onarabiliriz. 7/24 açığız. Kaliteli ve güler yüzlü hizmet vermeye devam ediyoruz. Uzun yıllara dayanan sektör tecrübesi ve müşteri memnuniyeti odaklı vizyonu ile faaliyet göstermekteyiz. Kırmadan Su Kaçağı Tespiti.Tesisat konusunda uzman ustalarımız ile evinizde veya işyerinizde, gelişmiş termal görüntüleme ekipmanlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz. Ardından tamir için geliyoruz. Su kaçağı dedektörleri ve kanalizasyon haritalama cihazları için dedektör İzinsiz giriş meydana geldiğinde hasarı en aza indirir. Bir noktada sızıntı tespit ettiğinizde, sızıntıyı onarmak için sadece bir veya iki karoyu kırın.

Cihazlı Tesisatçı

Zengin bilgi ve deneyime sahip bir tesisatçı, müşteriyi ziyaret edecek ve bir kaçak dedektörü ile gizli su kaçaklarını bulacaktır. Konforunuzdan ödün verilmemesi için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Evlerde ve işyerlerinde su kaçaklarının tespiti  için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Klasik yöntemlerle yapılan kaçak aramalar için belli bir alanı kırmak gerekiyor. Ancak cihaz ile kaçak tespit işleminin herhangi bir bölümünü kesintiye uğratmanıza gerek yoktur. Kırmadan Su Kaçağı Tespiti.

Su kaçağı tespiti ve su kaçağı tamiri ücretleri farklıdır. Kurulum onarım ücretleri, hasarın boyutuna bağlıdır. Bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. İstanbul’daki su kaçaklarını robotik ekipman ve deneyimli bir ekiple tespit etmek için bizi 7/24  arayabilirsiniz. Tüm tesisatçılarımız, kızılötesi kameralar da dahil olmak üzere en son teknoloji ekipmanlarla donatılmıştır. Kırmadan Su Kaçağı Tespiti.Tüm ekipmanlarımız Alman’dır ve deneyimsiz montajcılar için değildir. Bu cihazlar  alman ürünleri olarak yüksek piyasa değerine sahiptir. Sayarlar Tesisat ile iletişime geçmek için bizi arayabilmektesiniz veya web sitemizdeki servis talep kutusunu kullanabilirsiniz. Tesisatçılarımız gece gündüz kesintisiz çalışmaktadır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

İstanbul’da Su Kaçağı Bulan Tesisatçı


Evde veya işyerinde su kaçağı meydana geldiğinde, daha fazla sorunun önlenmesi için hızlı müdahale ve anında müdahale gereklidir. Su kaçağı bulmak istiyorsanız, bizi aramanız yeterli, hemen size gönderelim. Termal kamera sistemimiz  hızlı bir işlem yapmanızı sağlar. Kırmadan Su Kaçağı Tespiti.

Su Kaçağı Tespiti Termal Kamera;

Kızılötesi termografi sayesinde krimpleme işlemleri büyük ölçüde azaltılmaktadır. Boruların nerede olduğunu gösterir ve yoğunluk patlamaların çoğunun olduğu yerdir. Evinizin veya komşunuzun evinin duvarlarından nem veya su sızıyor. Evinizde bu belirtiler varsa lütfen bizimle iletişime geçin. Bir tesisatçı evinizi ziyaret edecek ve sızıntıyı bulmak için kızılötesi kamera kullanacaktır. Sızıntı noktalarını takip edin ve bulun. Kaçak tespiti yapın. Bu bölüm uygulama becerilerinde uzmanlaşmanın neden önemli olduğunu açıklamaktadır. Kırmadan Su Kaçağı Tespiti. İlk olarak, gerçekten bir beceri edinmenin tek yolu, gerçek dünyada yapmanız gerekeni yapmaktır. İkincisi, ihtiyacınız olan zamanı mutlu bir şekilde ayırabileceğinizi düşünüyorum.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları tesisat borularında karşılaşılan en acil sorunlardan biridir ve zamanla ciddi hasarlara yol açar. Şu anda dairenin ısıtma sistemi, su ve kanalizasyon için boruları var, bu nedenle bir sızıntı varsa hangi borunun üzerinde olduğu kafa karıştırıcı olur. Bununla birlikte, su kaçağı belirtileri boru hattından boru hattına farklılık gösterir. Kırmadan Su Kaçağı Tespiti.

Pis Su Borusunda Su Kaçağı Olursa

Kanalizasyonda su kaçağı meydana geldiğinde diğer tesisatlardaki su kaçaklarından farklı belirtiler ortaya çıkar. Kanalizasyon kaçağı tespit edilirken bu belirtiler dikkate alınır, bu sayede kaçak kısa sürede tespit edilebilir. Bu belirtilerin ilki, sızıntının meydana geldiği kanalizasyon sisteminde sürekli su akışının olmamasıdır. Kanalizasyon sızıntılarının belirtileri; Kırmadan Su Kaçağı Tespiti.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Suyu tüketmek, suyun çıktığı yerde bir akış oluşturur, ancak suyu tüketmeyi bitirdiğinizde akış da durur.  Su akışı durduğunda sızıntının olduğu yerde su izi bırakır. Zaman geçtikçe bu kısım kararmaya başlayacaktır. Daha az su akışı, kararmak yerine nemli ve rutubetli görünmesini sağlar. Ayrıca küf de büyür. Tuvaletin tesisatı ile ilgili bir yerde su kaçağı meydana gelirse sızdıran kısım kötü koku yaymaya başlayacaktır. Yukarıdaki durumlardan bazıları sadece kanalizasyon sisteminizde bir sızıntı olduğunda ortaya çıkan durumlardır. Peki kanalizasyonda su kaçağı varsa nasıl tespit edilmektedir?

Kanalizasyon sisteminizde su kaçağı var ise profesyonel bir firmadan yardım almalısınız. Kendi başınıza yapabileceğiniz pek  bir şey yok. Kırmadan Su Kaçağı Tespiti.

Kanalizasyon sızıntısı bir kamera görüntüleme cihazı tarafından tespit ederiz.  İlk olarak, sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Sızıntıya en yakın kanalizasyon (pimaş borusu) kontrol edilir. Kamera görüntüleme cihazının kamerası yangın tüpünün girişinden gönderilir. Deneyimli bir tesisatçı kamera görüntüsünü inceleyerek kaçağı kolaylıkla tespiti olur. Onarım çalışmalarına su kaçağının bulunduğu noktadan başlayın. Ne yazık ki, bir boru sızdırdığında, ona zarar vermeden tamir edilemez. pimaş boruları yamalanamaz, bu nedenle kırılan veya çatlayan borulara ulaşılmalı ve tamir edilmelidir. Kanalizasyon sızıntıları her zaman evinizden kaynaklanmaz. Normalde üst katlarda meydana gelen sızıntılar alt katlarda kendini gösterecektir. Bu ihtimalleri de değerlendirmek gerekir.

Temiz Su Borusunda Su Kaçağı Olursa

 İçme suyu borusu olarak da adlandırılan saf bir su borusunda kaçak varsa bu çok çabuk fark edilir. Bunun sebebi ise su borularında her zaman su bulunması ve su basıncının diğer tesisat borularına göre daha yüksek olmasıdır.

Temiz Su Borusunda Su Kaçağı Belirtileri

Temiz su borusunda su kaçağı varsa kısa sürede belirtiler ortaya çıkar. Borunun hasarlı kısmı seviyesinde duvarlarda nem belirir. Bir süre sonra nemli duvardan su akacaktır. Siz farkına bile varmadan, aşağıdaki zemine su sızmaya başlar. Zeminden geçen borulardan birinin arızalanması, aşağıdaki zeminin tavanına damlamalara neden olur. Fark edilmeyen su sızıntıları bile su faturanızı artırabilir.

Temiz Su Borusunda Su Kaçağı Bulma

Su arıtma hatlarında kaçak bulma girişimleri çeşitli cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Kanalizasyon sistemindeki su sızıntısını tespit etmek için kamera görüntüleme cihazı kullanmıyoruz. Kamera görüntüleme cihazının kamerası saf su tüpüne sığmadığı için işitme cihazı kullanılmaktadır. Gelen ekip önce su sızıntısı belirtileri için alanları inceler. Ardından dairenizdeki su basıncının düşüp düşmediğini görmek için bir barometre kullanın. Dairedeki basınç düştüğünde, su kaçaklarının tespitine geçin.

Bir dinleme cihazı kullanarak su sızıntısı belirtilerini dinlemeye başlayın. İşitme cihazı kaçağın yerini kısa sürede  tespit eder. Suyun çıktığı noktada suyun sesi çok az geliyorsa barometre kullanarak suyun basıncını yükseltin ve işitme cihazı ile dinleyin. Bir su sızıntısı tespit ettikten sonra, yeterli çalışma alanı sağlayın ve borudaki deliği onarın. Su kaçağı tespit ettiğimizde dairenin hiçbir bölümü zarar görmedi. Gerekli ekipmanlar kullanılarak su kaçaklarının zarar görmeden tespit edilmesi önemlidir. Ayrıca her kaçak tespiti için aynı cihaz kullanılmaz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir