Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım?

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? 4 Tesisat İşlemi

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? 4 Tesisat İşlemi binaların eskimesi ya da tesisatta yer alan sorunlardan dolayı üst kattan su akması çok karşılaşılan bir sorundur. Üst kattan su geliyorsa, büyük bir ihtimalle üst komşunun tesisatında bir problem var demektir. Su kaçağı kaynağının ne olduğunun bulunması ve acilen bir çözüm getirilmesi gerekir. Üst katta oturanların bir tesisatçı çağırması ve sorunla acilen ilgilenmesi gerekir, yoksa alt kat nem ve rutubetten zarar görebilir. Eğer bu işlem gecikirse alt komşunun üst komşuyu şikâyet etme hakkı da vardır.

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? 4 Tesisat İşlemi diyorsanız öncelikle ciddi bir akıntı varsa hemen bina ana vanası kapatılmalıdır. Üst komşu daireye ait vana varsa sonrasında ana vana açılıp sadece daire vanası kapatılıp önlem alınmalıdır. Sonrasındaki öncelik komşu daire bilgilendirmeli ve müdahale edilmesi sağlanmalıdır.

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyorsa Yapılması Gerekenler

Aynı binada oturan daire sahipleri kendine ait daire kısmında oluşabilecek arıza ve sorunlarda tamir ve onarımı kendisi yaptırması gerekmektedir. Üst kattaki dairede oluşacak bir tesisat sorununda etkilenecek öncelikli daire bir alt katta bulunan dairedir. Tuvalet akıyorsa aşağıdaki adımlar hemen gözden geçirilmelidir.

  1. Tuvalet giderinin tıkalı olup olmadığı kameralı cihazlarla tespit edilmelidir.
  2. Bina ana gider borusu tıkanmışsa cihazla kontrol tespit yapılmalıdır.
  3. Tespit işleminde bulunan tıkanıklık uzman kişilerce açılmalı ve tamir edilmelidir.
  4. Daireye ait pimaş ve borularda çatlak, sızıntı ve kırık varsa değiştirilmelidir.

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? diyorsanız yukardaki işlemler bu gibi durumlarda profesyonel tesisatçı firmaları tarafından yapılan işlemlerdir. Komşunuzla irtibata geçerek hemen bu aşamalarda işlem yapmasını öneriniz.

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyorsa Yapılması Gerekenler

Üst Komşudan Kaynaklı Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Apartmanlarda yaşanan üst kattan su akması sorunu alt komşuyu çok rahatsız eder. Üst komşu genelde bu durumu daha geç fark eder. Kaçaktan dolayı su faturası fazla gelse de bu durumu hemen fark etmeyebilir. Ama resmi olarak yapılması gereken acilen bir tesisatçı çağrılıp su kaçağı tespiti işlemidir.

Bu konuda uzun bir süredir hizmet veren firmamız bu konuda en gelişmiş araçları ve cihazları kullanıyor. Suç kaçağının nasıl tespit edeceği genelde korkulan bir problemdir. Herkes ilk olarak evde büyük oranda bir tadilata gerek olduğunu ve bu işlemin hem uzun hem de zahmetli olacağını düşünür. Ancak en son geliştirilen cihazlarla aslında artık herhangi bir yeri yıkmadan da su kaçağı bulma gibi bir şans vardır. Sayarlar tesisat firmamızda her tür tesisat arızaları, izolasyon sorunları, su sızıntı ve kaçakları, tıkanıklık sorunları deneyimli tesisat ustaları ile giderilmektedir.

Üst Komşudan Kaynaklı Su Kaçağı

Su Kaçağının Bulunması

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? 4 Tesisat İşlemi suyun nerden aktığından başlayarak tesisatı oluşturan boruların herhangi bir duvarı yıkmadan tespit edilebileceğini belirtmek gerekiyor. Alanında deneyimli ve profesyonel bir usta kaçak tespit etmeyi en az hasarla yapabilir. Kaçak tespit edildikten sonra da gerekli işlemlerin yapılması yine deneyim ve ustalık gerektiren bir konudur.Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? 4 Tesisat İşlemi.

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? 4 Tesisat İşlemi bu konuda risk almadan en iyi çözümü bulmak isterseniz deneyimli ustalarımızın çalıştığı firmamızı arayabilirsiniz. Ustalarımız ve gelişmiş cihazlarımızla oldukça sessiz bir şekilde ve kısa sürede su kaçağını tespit edebilir ve en kısa zamanda en iyi çözümü getirebiliriz. Bu konuda kurumsal hizmet veren, müşteri memnuniyetini gözeten, güvenilir bir firmayız. Size sadece bir telefon uzaklığında olan firmamız her zaman size yardımcı olmaya hazırdır.

Her tür tesisat işiniz için 0552 010 58 30 numaradan bizlere ulaşabilir ve acil hizmet alabilirsiniz. Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? 4 Tesisat İşlemi üst daireden su sızıntı var ve diğer tüm sorunlarda firmamız uzmanlığından yılın 365 günü faydalanabilirsiniz hiç vakit kaybetmeden bizi arayıp çağrı merkezimizden randevu talep edebilirsiniz.

Klozet Su Akıtıyor

Klozet Su Akıtıyor 7 Çözüm Önerisi

Klozet Su Akıtıyor 7 Çözüm Önerisi bir çok nedenle klozet su akıtıyor sorunu yaşanabilir. Klozetin montaj, rezervuar takımındaki arızalar, klozete bağlı boruların tıkanması, alt kısımdaki slikonun yıpranması gibi nedenlerden dolayı Klozet Su Akıtıyor olabilir. Tamir işlemine geçilmeden önce mutlaka arızanın doğru tespiti önemlidir. Aynı noktadan benzer sorunları sürekli yaşamak istemiyorsanız tecrübeli klozet tesisatçılarından hizmet alınız.

Çözüm önerileri yazımızda belirtilmiş olup dilerseniz tesisatçı çağırmadan önce kendiniz kontrol edebilir ve sorunun kaynağını bulmaya çalışabilirsiniz. Acil çözüm arıyorsanız 0552 010 58 30 hattımızdan bizi arayarak hemen tamir onarım hizmeti alabilirsiniz.

Klozet Neden Su Akıtır? Klozet Rezervuar Neden Su Kaçırır ?

Klozet Su Akıtıyor 7 Çözüm Önerisi zeminle temas eden klozetin alt kısmında sürekli ıslaklık oluşuyorsa klozet su akıtmaya kaçırmaya başlamış demektir. Her ne kadar bu tür arıza ve sorun çok sık yaşanmasa da çözümü ve tamiri mümkün bir arızadır. Su akması gözle görülmediği halde fayans derz aralarında karartılar, kötü pis kokular, seramiklerde karartılar oluşuyorsa da bu klozetin su kaçırdığına işarettir.

Klozet Neden Su Akıtır

Klozet Montaj Hatasından Kaynaklı Su Akıtır

Yeni kullanım yapıyorsanız ve bu süre içinde klozet su akıtma sorunu ile karşılaştıysanız muhtemel bir montaj hatası ile karşı karşıya olabilirsiniz. Klozet zemine tam oturtulmamışsa su kaçırması olası bir durumdur. Elbette su akıtmasının tek nedeni olmayabilir. Bunun için öncelikle montaj hatası giderilip tekrar klozetin çalışması test edilmelidir.

Sayarlar tesisat firmamız uzmanlarına ulaşarak uygun fiyatlarla klozet tamir & montaj hizmeti alabilirsiniz. Uygun ekonomik fiyatlarla hemen adresinize gelir ve montajını kısa sürede yaparız. En iyi işçilik hizmeti ile uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlarsınız.

Rezervuar su akıtıyor

Klozette her hangi bir problem olmayıp iç rezervuar takımındaki bir hata ve arızıdan kaynaklı su sızıntısı olabilir. Bu durumda rezervuarın arızasının tespiti yapılması gerekir. Conta sorunu, şamandıra problemi olabilir. Tamir yapılabilir yada iç takım değiştirmeye gidilebilir. Kalitesiz rezervuar kullanımlarında arızalar sık görülebilmektedir. Bu nedenle daha uzun soluklu kullanım için doğru malzeme tercih edilmelidir.

Tesisat firmamız servis işlerinde iç takım değiştirme yapılmaktadır. Çağrınızla beraber hemen vereceğiniz adrese teknik ekip gönderilir ve rezervuar değişimi veya tamiri yapılır.

Rezervuar su akıtıyor

Klozet Boruları Tıkandıysa Su Akıtır

Klozete bağlı olan tüm tesisat borularının kontrolü yapılması gerekir. Borularda olası bir delinme, çatlanma sızıntıya neden olur. Gider boruları ve pimaş sorunlarıda suyun geri tepmesine neden olacağı için su sızmaları görülür. Bu sorunu bir şekilde tespit edersiniz ancak tamir onarımı için profesyonel tesisatçıdan destek almanız gerekecektir. Sayalar tesisat firmamız klozet tıkanmaları ve su akıtma sorunlarında tecrübeli teknisyenlerden hizmet alırsınız.

Klozet Silikonları Yıprandıysa Su Kaçırıyor Olabilir

Klozetin zeminle bağlı olan yerlerinde silikon ile koruma yapılmıştır. Eğer silikon yıpranmışsa işlevini yitirmiş olabilir ve su kaçırmaya başlayabilir. Kısa bir izleme ile silikonlu bölgelerde her hangi bir sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer yıpranmış bir bölge varsa silikonla tesisatçıya gerek duymadan kendiniz çözüm üretebilirsiniz.

Klozet Taharet Musluğu Arızası

Klozet Taharet Musluğu Arızası Klozet musluğu su akıtıyor

Kullanmış olduğunuz taharet musluğu eskimiş yada arıza yapmış olabilir. Buna bağlı olarak su akıntısı yaşanabilir. Önceki maddelerde yazılan sorunları gözden geçirdiğiniz halde birşey göremediyseniz taharet musluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer sorun burdaysa yapılması gereken musluğun ve arızalı borunun değiştirilmesi olacaktır.

Klozet Conta Sorunları

Klozetin içinde iki veya 3 farklı conta bulunmaktadır. Bu contalar su sızıntılarına karşı kullanılan malzemeler olup en ufak sorunda buralaradan su kaçırması olabilir. Hem klozet iç takımda hemde diğer bölgelerde kullanım yapılan contalar kontrol edilmelidir. Kolay bir müdahale ile tüm contalar değiştirilebilmektedir. Firmamız bu konuda destek hemen alabilirsiniz.

Klozet Conta Sorunları

Klozet Kendiliğinden Su Akıtıyor

Klozet Su Akıtıyor 7 Çözüm Önerisi basit arızalar için tuvalet, banyo ve mutfakları kırmayın. Senelerdir tesisat çözümleri sunan firmamızdan nitelikli hizmet ve destek alın. Yaşadığınız tüm sorunlarda hassas ve titiz işçilikle çalışıyoruz. Kırmadan dökmeden sorunları ortadan kaldırıyoruz. Klozet tamir onarım işlerinde binlerce müşterimize en iyi kalitede bugüne kadar hizmet verdik. Sizlerde firmamızla çalışın uzun süreli kullanım sağlayın.

Klozet Su Akıtıyor 7 Çözüm Önerisi dairelerde, ofislerde, mağazalarda ve çeşitli iş yeri alanlarında kullanılan tüm klozetler için tamir onarım parça değişim hizmetimiz bulunmaktadır. Klozet içine su akıtıyor, Klozet alttan su akıtıyor, Gömme klozet su akıtıyor şikayetiniz varsa en yakın tesisatçı 0552 010 58 30 numarasını arayınız. Saat kaç olursa olsun gelir ve kısa sürede garantili şekilde işlem yaparız.