Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

Korgun Su Kaçağı Tespiti

Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti hizmeti hangi özelliklere sahip olmalıdır? Kaçak tespit firmaları için personellerinin tecrübesi ve  kalitesi esas alınmaktadır. Bu durum göz önüne alındığında, Sayarlar Tesisat kurulduğu günden bu yana deneyime ve kaliteye güvenen bir marka olmuştur. Bu konuda deneyimli eski kadrosunu ilk günden itibaren bünyesinde tutmayı başaran tek sızıntı testi firmasıyız. Deneyimli ve kalifiye bir ekibe sahip olmak her sızıntı testi şirketi için paha biçilmezdir. Mesleki bilgi ve deneyim gereklidir. Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti.

Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

İletişim: 0 552 526 40 49                              0 552 010 58 30

Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

Bu nedenle, cihazı olan herkes bu görevi gerçekleştiremez. Sayarlar Tesisat olarak  müşterilerimizden olumsuz geri dönüşler almak istemeyiz. Bu nedenle çalışanlarımızın ücretlerini yüksek tutuyor ve deneyimli ustalar istihdam ediyoruz. Sızdırmazlık ustalarımızın birçoğu çocukluktan beri sıhhi tesisat işleriyle uğraşmaktadır. Bu, ustaların deneyimleri sayesinde hataları kolayca teşhis etmelerine yardımcı olur. Bu, deneyimli ustalar tarafından su çıkışlarının kontrolünde hata  oranını azaltır. Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti.

Su Kaçağı Nedir, Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı nedir? Günümüzde yaşam alanlarının su ihtiyacını karşılamak için sıhhi tesisat armatürlerine ihtiyaç duyulması kaçınılmazdır. İçinden su akan bir tesisat borusundaki sızıntı, su kaçağı olarak tanımlanır. Giderler, duvarlar ve fayanslar arasında istenmeyen durumlara neden olabilecek bir böcek sayılabilir. Su tesisatlarının geçişini engellemeyin. Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti. Ek olarak, kurulu ekipmanın bağlantı parçalarında mümkün olduğunca az sızıntı olması arzu edilir. Bir sızıntı meydana gelirse, hat en kısa sürede onarılmalıdır. Bundan sonra, kaçak testini tekrar yapmak önemlidir. Bu nedenle zeminin ıslak olduğu su borusunda kaçak varsa tüm tesisat kamera sistemi ile kontrol edilmelidir. Yeraltı borularındaki onarım çalışmaları mümkün olan en kısa sürede ve en yüksek kalitede yapılmalıdır.

Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Bulma

Sızıntı tespiti, borulardaki yırtılmaları tespit etme işlemi olarak kabul edilir. Bu, tesisin sistematik bir analizi ile elde edilir. Duvarlarda, tavanlarda ve zeminlerde görünen çeşitli unsurlar genellikle su sızıntısı belirtileridir. Su kaçaklarını bulmak için birçok kaçak tespit yöntemi vardır. İlk olarak, damlama alanınızın veya altyapınızın belirtilerini göz önünde bulundurmalısınız. Semptomları belirlemek en önemli adımdır. Bu nedenle, semptomlar uzun bir süre boyunca rapor edilmelidir. Bazı durumlarda, belirli belirtiler bir sızıntı alanına işaret edebilir ve size sızıntının nerede başladığını söyleyebilir. Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti. Uygulamanıza bağlı olarak, bir sızıntı doktor-hasta ilişkisine benzer bir yol izlemelidir. Keşif çalışması sırasında herhangi bir aksaklık olup olmadığı konusunda müşteriden bilgi alınması esastır.

 

Kameralı Su Kaçağı Kontrolü

Su kaçaklarını bulmanın en yaygın yöntemi kamera sistemi ile kaçak tespitidir. Genelde kameralı tesisatçı olarak bilinen bu sistemle kaçak kontrolü daha hızlı yapılmaktadır. Kameralar, kanalizasyon sistemlerindeki deliklerin yerini tespit etmek için ideal cihazlardır. Ve bir nargilenin nerede kırıldığını tahmin etmek, samanlıkta iğne aramaya benzer. Su kaçaklarına uzun süredir kamera sistemleri ile müdahale edilmektedir.

Ameliyattan önce doktordan röntgen çekmesini istemekle karşılaştırılabilir. Teknolojiye o kadar bağımlı hale geldik ki artık kamera sistemindeki arızaları görmeden basit onarımlar yapmıyoruz. İlk önce borunun içini bir kamera ile kontrol edin. Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti. Banyo ve mutfak döşemeleri şu anda çok pahalı. Ek olarak, banyonun gelişigüzel bir şekilde yenilenmesi birçok fayansın kırılmasına neden olur. Onarım maliyetlerini düşük tutmak için bir kamera cihazında sızıntı olup olmadığını kontrol ettirin.

Su Kaçağı Tespiti Hakkında Püf Noktaları

  • Sıhhi tesisat sıkı olsa bile suyun musluktan hemen çıkmasını bekleyin. Ancak, yeni kurulan bir sistemin arızalanma olasılığı, eski bir sisteme göre önemli ölçüde yüksektir.
  • Eski ustanın yüksek kaliteli cilası, yeni ustada nadiren görülmektedir. Borunun patlamaması için usta iyice araştırıldıktan sonra belirlenmelidir. İnternette bir sızıntı ararsanız, karar vermeden önce Google’ın yorumlarını kontrol ettiğinizden emin olun.
  • En önemli süreç tespit ve düzeltme çalışmalarının aynı firmaya yaptırılmasıdır. Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti. Su kaçağını bulan firma bozulan parçayı kendisi tamir ederse başkalarını suçlayacak bir durum yoktur.
  • Su algılama oranı çok önemlidir. Sizi birçok farklı yöne yönlendiren bir Üstat ile karşılaştığınızda, hakikatten payınıza düşeni aldığınızı kendinize hatırlatın.
  • Her şirketteki tüm çalışanlar aynı kalitede değildir. Tespit sonuçlarından memnun değilseniz, ücreti ödemeden önce şirketten başka bir ekiple tekrar kontrol etmesini isteyebilirsiniz.
  • Bir sızıntıyı keşfetmeden önce, evinizin su sistemine bağlı tüm cihazların basınçlandırma bağlantısının kesilmesini isteyin. Islak duvarlarla ilgili sorununuz varsa, ısıtma borularınızı ölçmelisiniz. Tabii kontrolden önce vagonun su eksiltmesinde bir sorun yoksa ölçüme gerek yok.
  • Eski demir boruların su akışının değiştirilmesi kesinlikle önerilmez. Bu tür problemlerde demir boruları tamamen plastik olanlarla değiştirmek daha mantıklı ve daha ucuzdur.

Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

Evde su kaçağı varsa nasıl anlarız?

Evinizde bir sızıntı varsa, ilk belirti duvarın dibinde bir boya kabarcığı olacaktır. Su kaçağı arttıkça bodrum tavanlarının sararması, kabarması gibi şikayetler alınmaktadır. Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti. Su faturanız çok geliyorsa evinizde su kaçağı olma ihtimali yüksektir.

Bilgisayarlı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Tesisat borularında kamera cihazları kullanılarak yapılan tüm incelemelere bilgisayarlı cihaz kaçak tespiti denir. Kaçak tespiti için çeşitli cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazların her biri farklı su kaçaklarını bulmak için kullanılmaktadır. Örneğin iski’nin borularındaki kaçakları boru kamerası ile aramak işe yaramaz. Bunun yerine bir dinleme cihazı veya termal kamera kullanmak daha iyidir.

Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

Firma Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Kameralar, sızıntıları bulmada pahalı araçlardır, bu nedenle çoğu sızıntı tespit şirketinin video sızıntı dedektörü yoktur. Evden alım satım yaparken daima bir kamera cihazı kullanın. Bu bir abartı ama su sızıntılarını tespit eden ekipman, zemin altı veya beton zeminleri kastetmiyor. Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti.
  • Basit bir dinleyici ve kamera kurulumu. Sızıntıların bulunmasında en etkili faktör, kaptanın ekipmanı çalıştırma deneyimidir. Deneyimli tesisatçılar, çoğu zaman herhangi bir alete ihtiyaç duymadan sızıntıları tespiti olur. Kaçak bulamayan bir usta birden fazla yerde kaçak olur ve evdeki tüm tesisatın değiştirilmesini önerecektir. Değiştirmeye gerek yok. Su kaçakları zarar görmeden tamir edilemez.
  • Su kaçağı tespiti olduğunda  toz haline getirme işi yapılmaz. Çok nadir olan basit kaçaklar kırılmadan onarılmaktadır. Borular, kaçaklar tespit edilirken basınçlı su ile test edilmektedir. Bu işlem zaman alır bu nedenle bu kontrol çoğunlukla yapılmaz. Basınç dayanımı testi saf su borularında yapıldığından herhangi bir maliyeti yoktur. Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti.

Tuvalet İçerisinde Oluşan Su Sızıntıları

Eski binalarda tuvaletler ve banyolar genellikle ayrı alanlardan oluşur. Yeni binada tuvalet yapmak için banyolara klozet denilen çanak çömlek taşları koyuyorlar. Alaturka klozet giderlerinde genellikle kireçlenme ve tıkama kaçakları şeklinde ortaya çıkan su kaçaklarını kolayca tespit edebilirsiniz. Bu sızıntı testinin evde kullanımı kolaydır. Tuvaletteki deliği kalın bir torba ile kapatın ve suyla doldurun. Su seviyesi düştükçe klozet bloğu göremeyeceğiniz bir yerden çatlayacaktır. Bu çatlaktan sızan su, aşağıdaki dairenin tavanında sarı bir benek olarak görünür. Su, bir iğne deliği büyüklüğündeki deliklerden betona nüfuz eder. Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti. Tuvalet karoları arasında herhangi bir boşluk olup olmadığına dikkat etmek önemlidir. Evinizde iki tuvalet varsa şüpheli kapıyı bir hafta kapalı tutun. Aşağıdaki katın tavanındaki su azalmışsa tahmininiz doğrudur.

Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

Mutfak Giderlerinde Meydana Gelen Su Kaçakları

Her evin mutfak dolabının içerisinde evyenin tam alt kısmına denk gelen yerinde pis su ve temiz su boruları geçmektedir. Mutfağın gider borusuna bulaşık makinesi ve evyenin hortumu bağlıdır. Yemek artıklarından çıkan yağlar boru içinde biriktiğinde tıkanmaya sebebiyet verir. Atık su boruları birbirine contalarla sabitlenmiştir. Kullandığınız deterjanlar ve kir çıkarmak için kullandığınız kimyasallar bu contaların erimesine sebep olur. Conta görevini yitirdiğinde duvarın içerisinde yer alan borularda su sızdırmaya başlar. Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti. Bu sebepten oluşan su kaçaklarında boruları yenilemekten başka çareniz kalmaz. Önerimiz kesinlikle lavabo aç gibi kimyasalları kullanmayın. Yemek yağlarını ayrıştırmadan kirli tabaklarınızı makineye atmayın.

1/5 - (2 Puan)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Karataş Su Tesisatçısı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis