Kırmadan Su Kaçağı

Şabanözü Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı bize neye ihtiyacın olduğunu söyleyin. Hangi arızalardan şüphelendiğinizi ve onarımının yapılması gerektiğini bize bildirin. Ardından size uygun bir tarih ve saat seçin. İstanbul’un her neresinde olursanız olun, sizlere 7/24 şekilde ulaşmaktayız.

İletişim: 0 552 526 40 49                 0 552 010 58 30

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Yapılır ? Pratik Yöntemler

Su kaçaklarını tespit etmek için bir cihaz kullanmak, sorunun nedenini belirlemenin en doğru ve hızlı yollarından biridir. Kaçak tespiti için kullanılan cihazlar şunları içerir:

Kırmadan Su Kaçağı

Su Sesi İzleyici: Su Sesi Monitörü, borulardaki su akışını kaydetmek için kullanılmaktadır. Bu cihaz, su akışından kaynaklanan titreşimleri algılar ve su sızıntılarının nedenini tespit eder. Kırmadan Su Kaçağı.

Kameralı inceleme cihazı: Borunun içini görüntüleyen cihaz. Borulardaki tıkanıklıkları, çatlakları veya kırılmaları tespit etmek için kameralar kullanılmaktadır.

Termal Görüntüleme Cihaz: Bu cihaz, su kaçaklarından kaynaklanan sıcaklık değişikliklerini algılamak için kullanılmaktadır. Su sızıntıları sıcaklık değişikliklerine neden olur ve kızılötesi kameralar, sızıntının nedenini tam olarak belirlemek için bu değişiklikleri algılar. Kırmadan Su Kaçağı.
Sızıntı, binalarda istenmeyen kusurlardan biridir. Görünen veya görünmeyen tesisat boru kaçakları su kaçaklarına neden olur. Kullanıcıdan bağımsız olarak, basınçlı su sızıntılara neden olur ve eski borular sıklıkla ölür. Binadaki başka bir sorunu çözmeye çalışırken bir boruya çarpmak, yolda su sızıntılarına neden olur.

Kırmadan Su Kaçağı

Duvarlarınıza boya döküldüyse veya evinizin odalarında rutubet, rutubet, damlama veya kötü kokular varsa su kaçağı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Tabii ki, tüm sıhhi tesisat yapıları, ıslak zeminlerden başlayarak kapsamlı bir şekilde incelenmelidir. Çoğu durumda, deneyimli ustalar bile kendi başlarına sızıntı bulamazlar. Bu nedenle Uygulama’ya cihazınızı sağlayan lokasyondan hizmet almanızı tavsiye ederiz. Yoncu’nun kurulum ekibi, gelişmiş video kameralı kaçak dedektörlerine sahiptir. Kırmadan Su Kaçağı.

Bir binanın en derin, ulaşılması zor yerlerinde su kaçağı olsa bile  bu  cihaz sayesinde kolayca bulabilirsiniz. Keşfettiğiniz herhangi bir su sızıntısını düzeltmenize yardımcı olmak için bize güvenebilirsiniz. Suyun etrafındaki her türlü sıkıntıyı bozmadan çözeceğiz. Tesisat, tıkanıklık ve kaçak araştırmalarınız için  bizi arayın.

Su Kaçağı Neden Oluşur?

Bir binanın yapım aşamasında kullanılan tesisat malzemeleri büyük önem taşımaktadır. Tesisat boruları ve en kaliteli malzemeler seçilmelidir. Kırmadan Su Kaçağı. Uzun yıllar beton altında kalan bu malzemelerin korozyona, darbeye ve basınca dayanıklı olması gerekmektedir. Yeterince güçlü olmayan cihazlar zamanla çatlar, kırılır, ufalanır, çürür ve gücünü kaybeder. Elektriksiz tesisat boruları başlıca su kaçağına neden olmakla birlikte sonraki süreçte  ciddi  su kaçaklarına da neden olur.  Evlerde farklı zamanlarda yapılan tadilat, dekorasyon ve onarım çalışmaları sırasında sıhhi yapılar zarar görebilmektedir. Başka bir yerde yapılan modifikasyon işlemleri, tesisat borularına bilmeden zarar verebilir ve su sızıntılarına neden olabilir.

Kırmadan Su Kaçağı

Profesyonel bir tesisatçı, bir yapıda hasar görebilecek alanları bilir ve buna göre çalışır. Kırmadan Su Kaçağı. Öte yandan tecrübesiz ve beceriksiz bir kişi de başka yere zarar verdiğini bilmeden kırıp dökecektir.

Su Kaçağı Nasıl Bulunmaktadır?

Sızıntıları bulmak kolay değildir. Bazen saatler, bazen günler sürer. Kaçak tespiti için kamera kaçak tespiti hizmetimizi kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Son yıllarda  bu amaçla üretilen bu cihazlar, sızıntının yerini görsel olarak tespit etmenize, onu yok etmenize ve atalardan kalma teknikleri denemenize gerek kalmadan olanak sağlar. Bir kılavuz yardımıyla kanallardan geçmek ancak yakınlardaki tıkanıklık veya sızıntılarda anlam ifade eder. Kırmadan Su Kaçağı. Elbette manuel araştırma ve arama sonuç verebilmektedir, ancak evinizin farklı bölümlerinin tahrip olma olasılığı daha yüksektir.

Tesisatçılar çok basit bir şekilde bulunabilen ve bir çok yerde kırılabilen kaçaklar için çok farklı bahaneler üretebilirler. Ayrıca her işte uzman olan su kaçak bulma uzmanlarımız da mevcuttur. Kırmadan Su Kaçağı. Su kaçaklarını bulmanın yollarını araştırırken birçok firmadan ve tesisatçıdan birçok öneri ve yöntem bulabilir veya okuyabilirsiniz ancak yaygın olarak bilinen iki yöntem vardır, bu yöntemler uygulama bakımından farklılık gösterir bu yüzden dedikleri gibi değildirler. Bu makale kısaca bu uygulamalara değinmektedir.

Su kaçağı Bulmada Yöntem

Bu yöntem eski, klasik ve iyi bilinen  bir yöntemdir. Aynı zamanda birçok uygulama içerir. Dairenizde su hasarı şikayetiniz varsa ilk yapmanız gereken su vanasını kapatıp saatin çalışıp çalışmadığına bakmaktır. Su sayacı hala hızlandırılmış bir hızda çalışıyorsa, bir sızıntıdan şüpheleniliyor. Bir sonraki adım su sızıntılarını bulmaktır. Su sızıntılarını bulmanın bu klasik yöntemi, herhangi bir sızıntı olup olmadığını görmek için gözlem tekniklerini kullanarak dairenizdeki olası tüm su borularını ziyaret etmeyi içerir. Kırmadan Su Kaçağı.

Çıplak gözle göremiyorsanız, parçalayıp bir tahminde bulunmaktan başka seçeneğiniz yok. En deneyimli tamirci bile duvarı dinleyerek kaçakları bulmaya çalışabilir. Ustadan ustaya değişir ama genelde yöntem 1 yapılır. Birazdan anlatacağımız ikinci yöntem ise birinci yöntem ile aynı olan teknik cihazlar kullanılmadan yapılmaktadır. Kırmadan Su Kaçağı. Tamamen montajı yapan kişinin insiyatifindedir ve yapılan çalışmanın herhangi bir şekilde çözüm sağlayacağının garantisi yoktur.

Su Kaçakları Bulmada Kolay Yöntemler

Sızıntıların nasıl bulunacağıyla ilgili sorulara ikinci bir yaklaşım, işi görmezden gelmeyi ve teknolojiden yararlanmayı vurguladı. Günümüzde teknoloji hayatın her alanında, her işte, her alanda bize yardımcı olan ve hayatı kolaylaştıran ürünler sunuyor. Tesisatçıların ve profesyonel şirketlerin de bu teknolojiden günlük olarak mümkün olduğunca faydalanması gerekir. Kırmadan Su Kaçağı.

Kırmadan Su Kaçağı
Sızıntıları bulmak için iki tür teknik yardım vardır. Birincisi kamera görüntülerini desteklemek, ikincisi ise ses için titreşim dinlemeyi desteklemektir. Bu cihazlar sayesinde video ekipmanları kullanılarak su kaçağı tespiti çok kısa sürede sıfır sonuçla tespit edilmektedir. Kaçakların tam olarak takip edilebilmesi için binadaki her boru, dış ve iç duvarlar tek tek kamera cihazı ile incelenir ve sızıntı bulunana kadar süreç devam eder. Çıkan suyu ekranınızda rahatlıkla görebilirsiniz. Sızıntının yeri spot boyutunda olsa dahi kaçağın termal görüntüsünü cihazınızın ekranında rahatlıkla görebilirsiniz. Kırmadan Su Kaçağı.

Kimler Profesyonel Cihazla Hizmet Verir?

Ülkemizde neredeyse binlerce  usta tesisatçı ya da usta tesisatçı olduğunu iddia edenler var. Kırmadan Su Kaçağı. Binlerce insan var. Birçok tesisat firması cihazı kullanmaya başladı ama genelde kullanmadığını söyleyen yüzlerce firma var. Cihazlar birçok ülkede üretilmektedir, bu nedenle ülkemizde en popüler olanları Almanlardır.

Bu cihazları kullanmak şirkete önemli bir maliyet getiriyor, ancak sizi temin ederim ki bunlar çok önemli ve müşteriler için garantili. Su kaçağı nasıl bulunmaktadır? sorusuna yazımızda kısaca cevap vermeye çalıştık. Herhangi bir sorunuz, yorumunuz veya öneriniz varsa, aşağıdaki bölümü kullanmaktan çekinmeyin. Aynı sorunu binanızda yaşıyorsanız ve teknik desteğe ihtiyacınız varsa, ekibimiz her zaman yardıma hazırdır. İstanbul genelinde birçok araçta sürekli su kaçağı tespit hizmeti veriyoruz. Kırmadan Su Kaçağı.

Termal Cihaz İle Su Kaçağı Tespiti Ne Şekilde Yapılmaktadır?

Tesisatlarda sorunlar her zaman yüzeyde, görünen alanda ortaya çıkmaz. Veya basınca dayalı sızıntılar nedeniyle hemen görünmez. Kızılötesi termografi ile duvarların içindeki borulardaki küçük sızıntılar bile net bir şekilde görülmektedir. Kızılötesi kameraların ortaya çıkmasından önce, tahmine dayalı ve deneyime dayalı yöntemler ile yoğun kırma ve döküm tek çözümdü. Sızıntının yeri baştan sona belirlenene kadar kurulum sırasında yıkım yapılmaktaydı. Teknolojik cihazların hayatımıza girmesi ile birlikte su kaçaklarını daha profesyonel ve tahribatsız bir şekilde tespit etmek çok kolay hale gelmiştir. İstanbul’da yüzlerce firma ve bireysel tesisatçı su kaçağı tespit ediyor.

Kırmadan Su Kaçağı

Cihazların yüksek maliyeti nedeniyle tüm işletmeler veya bireyler bu tür cihazlara sahip değildir. Öte yandan, bazı şüpheli şirketler bunu bir cihaz olarak ilan etmeye ve tespit etmek için eski yöntemleri kullanmaya devam ediyor. Cihazlarımızdan nasıl faydalanıyorsak firma olarak da bize ciddi faydaları oluyor. Görüntüleme cihazını kullanmadan önce günde 3-4 servis yeterli değildi ama cihazı kullandıktan sonra  servis süresi kısaldı ve günde yaklaşık 15 servis verebiliyoruz.

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Karataş Su Tesisatçısı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis