Banyo Gideri Kokusu Nasıl giderilir? 4 Çözüm Tavsiye

Banyo Gideri Kokusu Nasıl giderilir

Banyo Gideri Kokusu Nasıl giderilir? 4 Çözüm Tavsiye Banyo giderlerinden rahatsız edecek seviyede kötü koku geliyorsa bunun birden fazla nedeni olabilir. Banyo gider kokusunu ortadan kaldırmak için öncelikle kötü kokuya neden olan arızayı ve sorunu bulmanız gerekir. Gidelere bağlı olan klozet hattı, küvet hattı ve lavabo hattı kontrol edilmelidir. Bazen kötü kokunun oluşması sizin dairenizdeki tesisat arızasından değil diğer komşu daire tesisat arızalarından da kaynaklanabilir.

Banyo Gideri Kokusu Nasıl giderilir? 4 Çözüm Tavsiye Bu tür kötü koku sorunlarında mutlaka profesyonel tesisatçılardan hizmet almanız tavsiye edilir. Geçici çözüler değil kalıcı çözüm elde edilmelidir. Basit işlemlerle banyodaki kötü koku giderilmez. Kokuyu bastıracak parfüm veya banyo kokusu kullanımıda çare olmayacaktır.

Banyo Gideri Kokusu Nasıl giderilir? 4 Çözüm Tavsiye Önerileri

Banyo Gideri Kokusu Nasıl giderilir? 4 Çözüm Tavsiye Dairelerin yapımından kullanılan yetersiz malzeme seçimleri ile birlikte en sık görülen kullanıcılardan kaynaklı hatalardır diyebiliriz. Sayarla tesisat olarak yüzlerce müşterimize bu konuda hizmet vermemizden kaynaklı edindiğiniz bazı tecrübeleri aşağıda sizlerle paylaştık.

  1. Klozet giderinde oluşan tıkanam kötü kokuya neden olabilir.
  2. Banyolardaki lavabolarda oluşan tıkanmalar zamanla kötü koku yayılmasına neden olur.
  3. Çamaşır makinelerinin atık su borusundan giden atıklar kötü kokuya neden olabilir.
  4. Banyo yer süzgecinin yetersiz olması veya bu bölgedeki sorunlardan kaynaklı kötü koku oluşabilir.
  5. Duş ve küvet giderlerinin tıkanması kötü koku oluşmasını sağlar.

Banyoda Giderinde Kötü Koku Neden Oluşur?

Belirtilen maddelerde sorunlar varsa mutlaka tesisatçı firmamıza ulaşarak kötü koku tespiti yaptırabilirsiniz. Firmamız uzmanları özel ekipman ve cihazlarla adresinize gelecek olup sorunu kısa sürede ortadan kaldıracaktır.

Klozet Arıza Nedeni ile Kötü Koku Oluşması

Banyoda en ağır ve kötü kokunun nedeni Klozet kaynaklı sorunlardır diyebiliriz. Klozetin gider borusunda tıkanma oldukça ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkar. Bazen giderde bir sorun ve arıza olmasa dahi klozet alt kısmında montaj sorunu, bağlantı sorunlar, conta ve vida sorunları varsa yine kötü koku yayılmasına neden olur.

Bir çok daire sahibi banyodaki kötü kokuları parfüm ve oda kokuları ile bastırmaya çalışabilir. Ancak bu tür sorunlar geçici çözüm olur ve bazen kokuya alışkanlık edilmesi durumunda pek rahatsız olmazsınız ancak dışardan gelen biri kısa sürede kötü kokuyu farkedecektir.

Klozet Arıza Nedeni ile Kötü Koku Oluşması

Lavabo Arızası Nedeniyle Kötü Koku

Banyo Gideri Kokusu Nasıl giderilir? 4 Çözüm Tavsiye Bir çok konut sahibi banyo lavabolarını doğru şekilde kullanım yapmaz. Her ne kadar kısa sürede olmasa da uzun bir süre sonrasında lavabo içine atılmış olan sakal kıllar, saç kılları ve diğer yabancı maddeler gideri tıkar ve kötü koku başlar. Biraz lavaboya eğildiğinizde size kendi lavabonuzdan gider kaynaklı kötü kokular almaya başladıysanız benzer sorunu sizde yaşayacaksınız demektir.

Atılan cisimler dışında tesisat borularında oluşan çatlak ve arızalarda kötü kokuya neden olabilir.

Banyo Kötü Kokusu Nasıl Giderilir?

Banyo Kötü Kokusu Nasıl Giderilir?

Tesisatçı firmamız uzmanları daima arızanın ve sorunun tespiti yapmakla işe başlar. Her ne kadar uzmanlarımız yeterli deneyim ve tecrübeye sahip olsalarda özel ekipman yardımından faydalanırız.

1 – Gider Kokusu İçin Pimaş Yıkama

Pimaşlarda oluşabilecek tıkanma sorunlarında yapılacak işlem özel yıkama işlemidir. Bu sayede tespit edilen tıkanma giderilebileceği gibi kötü kokuya neden olan pisliklerde ortadan kalkar.

2 – Labavo Tesisatı Değiştirilmesi ve Onarımı

Sorunun tespitinde lavabo kaynaklı durumlarda lavabo tesisat boruları değiştirilir yada tamir edilir. Lavabo alt kısmında yer alan tesisat boruları ilk işlem alanıdır.

3 – Klozet Giderleri ve Montajı

Gider kokusu varsa Klozet ilk bakılacak alanlardan biridir. Öncelikle montajında yada alt kısımlarında sızdırma alanları kontrol edilir. Her hangi bir sorun varsa kısa sürede tamiri yapılır. Klozet giderinden kaynaklı bir arıza varsa onun içinde özel kameralı sistemler yada gider açma ekipmanları kullanılır.

4 – Küvet Duşakabin Alanı Tamir

Banyo Gideri Kokusu Nasıl giderilir? 4 Çözüm Tavsiye Banyo Gideri Kokusu Nasıl giderilir? işleminde en son küvet ve duşakabin alanındaki bölüm işleme alınır. Burda su gideri kontrol edilir ve ana tesisatla birleşmeyen alanlar kontrol edilir. Olası sorunda özel cihazlarla açım ve gider yıkama yapılabilir.

Banyo Gideri Kokusu Nasıl giderilir? 4 Çözüm Tavsiye Sayarlar tesisat firmamız hem konut alanlarında hemde ticari iş yeri ve mekanlarda gider kokusu üzerine profesyonel işçilik hizmetleri vermektedir. Bünyemizde bulunan deneyimli ustalarımız ve teknisyenlerimizle sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz. Her tür kötü koku ve gider tıkanıklık işlerinde bizlere ulaşabilirsiniz. 0 552 526 40 49 hattımız üzerinden günün her saati 7/24 sayarlar tesisatı arayabilirsiniz. Uygun fiyat ve yüksek işçilik kalitesi ile hizmet alırsınız.

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Karataş Su Tesisatçısı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis