Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Evde Su Kaçağı günlük yaşantımızın en önemli gıdası sudur. Su gıda olmakla birlikte aynı zamanda temizlikte kullanılan bir maddedir. Evlerde suyun sağlıklı kullanımı su tesisatı ve gider tesisatı sayesinde gerçekleşir. Bu tesisatta meydana gelen kaçaklar ve sızıntılar gizli veya açık meydana gelebilir. Su kaçağı tespiti bu kategoride önemlidir.

Bu gibi durumlarda yapılması gereken işlem suyun kullanılmamasıdır. Sızıntının meydana gelmesi ile birlikte su kullanımı devam ederse sızıntı büyüyebilir veya ani su baskını oluşabilir. Bu nedenle kaçak veya arızalı tesisatlar kullanılmamalıdır.

Akustik Dinleme Cihazı İle Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Özel tasarımlı akustik cihazlar, su tesisatında meydana gelen kaçakları kolay bir şekilde tespit edilmesinde etkilidir. Su kaçağı oluşan yerde suyun ısısı değişir ve bu durum su kaçağı tespit cihazı ile kolaylıkla anlaşılabilir. Akustik cihazlar, suyun akış sesini analiz eder ve akış sesinin değiştiği yerde uyarı verir. Akış sesinin değiştiği yer kazılır ve servis elemanları tarafından tamir edilir.

Kameralı Görüntüleme Cihazı İle Evde Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir?

Termal kamera sistemi sayesinde su sızıntısının bulunması oldukça kolaydır. Gizli sızıntı veya açık sızıntı termal kamerayla kolaylıkla tespit edilebilir. Gizli sızıntının meydana gelmesi durumunda fatura fazla gelir veya su saati kullanım olmadığı halde çalışır. Bu gibi durumlarda çok küçük ve fark edilemeyen bir sızıntı vardır. Kameralı su kaçağı bulma cihazıyla tesisat üzerinden tesisattaki sızıntıyı kolaylıkla tespit eder.

Termal Kamera İle Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Özel yöntemler su tesisat kaçaklarında kolaylık sağlamakla birlikte aynı zamanda zaman kazandırır. Termal kamera da bu kategoride büyük kolaylık sağlayan bir seçenektir. Özel servis hizmetiyle termal kameralı su kaçağı tespit işlemi kısa sürede gerçekleşir.

Evde meydana gelen su kaçakları, kırmadan su kaçağı tespiti yöntemiyle tespit edilebilir. Bu kategoride servis ekipleri kolaylıkla su kaçağını bulabilir. Tesisattaki arıza hikayesini dinleyen servis elemanları termal kamerayı tesisat üzerinde gezdirir. Kaçak olan yerde kameradaki su akış görüntüsü değişir. Kaçağı tam isabet bulan bu cihaz kısa sürede sorunu çözer.

Termal Kamera İle Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Özel Cihazlar İle Hangi Tür Kaçaklar Tespit Edilebilir?

Kalorifer ve su tesisatındaki kaçakların tespit işleminde özel termal kameralı cihazlar kullanılır. Bu cihazlar su akışının oluşturduğu sıcaklığı tespit eder ve kaçak olan yerde meydana gelen ısı değişikliğini kameraya yansıtır. Ayrıca gider tıkanıklığı tespit işlemlerinde kullanılan kameralı su kaçağı tespiti yapan makineler de etkilidir. Gider sistemi binanın altından şehir şebekesine bağlanır. Bu tesisattaki tıkanıklığı özel kameralı cihaz kolaylıkla tespit eder ve kolaylıkla açma işlemini gerçekleştirir.

Su Kaçağı Tespiti Cihazla Nasıl Yapılır?

Özel yöntemler, su kaçağı tespit işlemlerinde öne çıkan bir konudur. Su kaçak tespitinde özel termal kameralı cihazlar kullanılır ve cihazlar kırmadan dökmeden kolaylıkla kaçak tamiri yapılır. Özel cihazlar akustik ve termal özelliklere sahiptir. Akustik yani ses hassasiyeti olan bu cihazlar kaçak olan yerde meydana gelen su sesi değişikliğini anında fark eder. Ayrıca kameralı özelliklere sahip olan cihazlar da kaçak olan bölgedeki su ısı değişikliğini ekrana yansıtır. Bu şekilde kaçak tam olarak tespit edilebilir.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Profesyonel servis hizmetinin önemli olduğu günümüzde fiyatlandırma işlemi bu kategoride işçilik üzerinden yapılıyor. Servis hizmetlerinde işçilik, akaryakıt fiyatları ve ek hizmetler dikkate alınıyor. Servis hizmeti sabit olmakla birlikte yedek parça ve montaj işlemi ücrete tabidir. Yedek parça değişimi yapıldığı zaman fiyat listesine ekleme yapılıyor. Fiyatlandırma işleminde adresin uzaklığı, tamir işleminin özellikleri ve ek masraflar dikkate alınıyor.

Borularda Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su tesisatlarında meydana gelen kaçağın tespit işlemi özel cihazlarla oldukça kolaydır. Duvarın boydan boya ıslanması durumunda tesisatın hangi noktasından su kaçırdığını bulmak için termal kamera kullanılır. Eski yöntemlerde tesisatın üzeri kazılır ve bu şekilde kaçak aranırdı. Bu yöntem fayansların ve duvarın hasar görmesine neden olurdu. Özel termal kameralarla ve akustik cihazlarla boru üzerindeki kaçaklar kısa sürede tespit edilebilir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Anlaşılır?

Soğuk hava veya boruların eskimesi nedeniyle meydana gelen su kaçakları hayatımızı olumsuz etkiler. Su tesisatının ve pimaş giderinin sağlıklı kullanımını etkileyen kaçaklar kısa sürede tamir edilmelidir. Amatör yöntemler tesisata zarar verebildiği gibi aynı zamanda arızayı artırabilir. Bu nedenle termal kameralı özel kaçak tespit işlemleriyle kısa sürede kolaylıkla su kaçağı tespiti yapılabilir. Tesisat borularının üzerinde gezdirilen termal kamera, boru duvar içerisinde olsa bile kolaylıkla kaçağı tespit ediyor.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Anlaşılır?

Duvarda Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Su tesisatları duvar içerisinden binaya yayılır ve bu şekilde evin gerekli noktalarına su taşır. Duvar içerisinde meydana gelen kaçak nemlenme, rutubet ve su damlası şeklinde kendini gösterir. Ancak kaçak noktası tam anlaşılamaz. Bunun için özel termal kameralı cihazlarla duvar üzerinden tesisat takip edilir ve kaçak olan yerde kamera uyarı verir. Uyarı veren nokta kazılır ve yedek parça değişimi yapılarak tesisat tamir edilir.

Su Kaçak Testi Nasıl Yapılır?

Su gözle görülmeyen noktalardan kolaylıkla sızan bir maddedir. Bu nedenle kaçak olduğu zaman kaçağın yeri tam olarak tespit edilemez. Tesisat kapalı olduğu halde su saati dönüyorsa kaçak var demektir. Duvardaki ıslanma, nemlenme ve evdeki rutubet kokusu kaçak habercisi olabilir. Kameralı kaçak tespit işlemiyle kısa sürede tesisattaki kaçak bulunabilir.

Sonuç

Suyun sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için sayarlartesisat.com adresinin servis hizmeti pratik çözümdür. Servis ekipleri her türlü su kaçağı tespiti ve tamir işlemini kısa sürede gerçekleştirmektedir ve su tesisatını kullanıma sunmaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir