Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım 5 İşlem

Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım

Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım 5 İşlem;  Banyo gideri konusunda yaşanan en büyük sorunlar; tıkanıklık nedeniyle suyun geri dönmesi ya da kaçak nedeniyle suyun dışarı akması. İki problemde de ciddi sorunlar yaşanmakta ve banyoda tadilat yapmaya gerek olabilmektedir. Banyo gideri su kaçırıyor şikayetinde birçok nedenleri vardır, bunlardan bazıları çok ciddi sorunlara yol açsa da bazıları kolaylıkça çözülebilir.

Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım 5 İşlem

Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım 5 İşlem;  Banyo giderinde su kaçırmanın bir ya da birden fazla nedeni olabilir. Eğer böyle bir durum yaşanıyorsa ya da banyo giderinden su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız kısa süre içerisinde müdahale etmeniz önemlidir. Kaçağın artması ya da bina duvarlarına geçmesi halinde hem sizin banyonuzda kötü kokuya neden olur hem de alt kattaki komşunuzun tavanında damlama, kararma, rutubet gibi sorunlara yol açabilir. İstanbul su tesisatçısı firmamız uzmanlarının 5 işlemde bilgilendirmesi aşağıda belirtilmiştir.

Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım? 5 İşlem

Banyodaki tesisatın su kaçırma nedenleri ise şu şekildedir;

1 – Banyo Fayans Derz Dolgularından Su Kaçırabilir

Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım 5 İşlem;  Banyonun inşaatında fayansların arasına kullanılan derz dolgu kalitesiz olabilir. Bu tarz durumlarda fayans aralarından sular geçebilmekte ve doğrudan bina betonuna karışabilmektedir. Derz konusunda kaliteli ve garantili markaların tercih edilmesi gerekir.

Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım? 5 İşlem Kaliteli derz dolgu kullanılsa bile temizlik sırasında kullanılan çamaşır suyu, asitli temizlik malzemeleri genellikle derzin aşınmasına sebep olur. Eğer sürekli asitli ürünler kullanıyorsanız, derzlerinizde nokta boşluklar açıldığını görebilirsiniz. Tekrar kaliteli bir derz çekilmesi sorunu çözecektir.

Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım? 5 İşlem

2 – Gider Boruları Tıkandıysa Su Kaçırır

Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım? 5 İşlem Banyodaki suların sıkıntısız bir şekilde dışarı tahliye edilmesini sağlayan gider borularında tıkanıklık ya da kaçak olabilir. Genellikle karşılaşılan durum gider borularında uzun süreli kullanım sonucu aşınması ya da çatlak oluşmasıdır. Bu çatlaklardan sızan su, beraberinde birçok sorunu da getirir. Eğer tıkanıklık çok derinde ise hem sizin zemininizde hem de komşunuzun tavanında işlem yapmak gerekebilir. Sorun zemine yakın yerde ise fayanslar kaldırılarak kırık olan boru yenisiyle değiştirilmektedir.

Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım? 5 İşlem Eğer gerekli testleri yaptıysanız ve borularda tıkanma mevcut ise o vakit uzman firmalardan destek alarak açtırabilirsiniz. Herhangi bir inşaat ya da fayans kırma işlemi vs. yapılmadan sorun çözülür.

Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım? 5 İşlem

3 – Kalorifer Tesisatından Su Kaçırabilir

Sızıntının banyo giderinden olduğuna emin olun, zaman zaman banyodan geçen diğer kalorifer tesisatlarında vs. de kaçaklık olabilmektedir. Bir çok kişinin genelde gözden kaçırdığı alan kalorifer tesisatları olabilir. Bazen sistem olağan akışında çalışsa dahi su kaçırma yaşanabilir ve bu kullanıcıyı yanıltabilir. Firmamız Sayarlar tesisat uzmanları bu tür sorunlarda mutlaka kalorifer tesisatlarında su kaçağı tespiti yapmaktadır.

Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım? 5 İşlem

4 – Ana Borudaki Sızıntılar Kontrol Edilmeli

Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım 5 İşlem Eğer ana boruda bir sızıntı varsa bu durum tüm kat maliklerini ilgilendirmektedir. Profesyonel destek alarak kırık yeri bulabilir, ardından tamir ettirebilirsiniz. Sızıntıya neden olabilecek etkenler kalitesiz tesisat malzemeleri ve ürünleri kullanımı, farklı bir bölgede yapılan tadilat işleminde borulara zarar verilmesi ve diğer çevresel faktörlerdir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yaptırın

5 – Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yaptırın

Banyo Gideri Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım 5 İşlem; Islak zemin banyo alanları tesisat yoğunluğu bakımından dairenin en önemli alanlarından biridir. Bu nedenle burada çalışacak kişilerin işinde uzman olması gerekir. En basit yöntem her tarafı kırarak sızıntıya ve su kaçağına ulaşmaktır. Buda her konut sahibine ciddi masraflar çıkarır. Profesyonel tesisatçı firmalarından özel ekipman olan kırmadan su kaçağı bulma cihazları ile tüm sorunlar tespit edilebilir.Profesyonel tesisatçı firmalarından özel ekipman olan kırmadan su kaçağı bulma cihazları ile tüm sorunlar tespit edilebilir.

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Fatih Su Tesisatçı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis