Su Tesisat Borusu Tıkanıklığını Kırmadan Açmak

Su Tesisat Borusu Tıkanıklığı

Su Tesisat Borusu Tıkanıklığını Kırmadan Açmak Tüm tesisat sistemlerinde tıkanma oluşabilir. Sayarlar Tesisat Bundan kaçınmanın bir yolu yoktur. Bir mutfak lavabosu, küvet, tuvalet ve yer giderindeki inatçı tıkanıklıkları ortadan kaldırmaya çalışırken borulara hasar verebilir ve kırılmalara neden olabilirsiniz.

Su Tesisat Borusu Tıkanıklığını Kırmadan Açmak

Su Tesisat Borusu Tıkanıklığını Kırmadan Açmak

Bu nedenle profesyonel bir hizmet almak her zaman daha doğru olacaktır. Yine de su tesisat borusundaki tıkanıklıkları doğru şekilde halletmeye çalışmak istiyorsanız, aşağıdaki önerileri inceleyebilirsiniz.

Su Tesisat Borusu Tıkanıklığını Kırmadan Açmak Bu kanıtlanmış teknikler, hemen hemen her türlü tıkanıklığı ortadan kaldıracaktır. Birkaç denemeden sonra tıkanıklığı gideremiyorsanız, yenilgiyi kabul ettiğinizden emin olun ve işi bir tesisatçıya devredin. Çok fazla kuvvet uygulamak, bir boruya veya fikstüre kalıcı olarak zarar verebilir.

Su tesisat Borusunu Açmak İçin Uygulamalar

Su tesisat borusundaki tıkanmalar için aşağıdaki basit uygulamaları deneyebilirsiniz:

  • Tahliye borusunu çıkarın. Pistonu boşaltma açıklığından hızla çekmeden önce birkaç kez kuvvetli bir şekilde yukarı ve aşağı hareket ettirin. Çift hazneli bir mutfak lavabosuysa, bir boruda işlem yaparken diğerini de kontrol altında tutun.
  • Lavabo sifonunu bir boru anahtarıyla çıkarın. PVC plastik borular üzerindeki büyük dişliler genellikle elle açılabilir. Çıkan suyu bir kovaya boşaltın ve borunun tıkalı olup olmadığını kontrol edin.
  • Küvet tıkanıklığı ile başa çıkmaya çalışıyorsanız, ilk önce küvet tahliye bölümünü çıkarın ve birikmiş kalıntıları temizleyin. Küvet üzerinde açılır bir tahliye varsa, kolu açık konuma kaldırın, ardından tapayı tutun ve tahliye deliğinden çekin.

Su Tesisat Borusu Tıkanıklığını Kırmadan Açmak

Tesisatçılar Bu İşlemi Nasıl Yapar?

Profesyonel tesisatçılar ise aşağıdaki yöntemler ile su borusunu tamir ederler:

  • Boruların sökülmesi ve temizlenmesi: Su Tesisat Borusu Tıkanıklığını Kırmadan Açmak Tesisatçılar, boruların arızalı bölümünü bulur ve tesisatın geri kalanından ayırır. Daha sonra birikintileri tamamen temizlemek için güçlü temizleyiciler kullanırlar. Temizlenen boruyu tekrar yerine monte ederler. Son aşamada suyun akışını test ederler.
  • Boru değişimi: Bu, boru tıkanmasının aşırı hale geldiği ve / veya borunun aşınmış eski malzemeden yapıldığı durumlar için yaygın bir çözümdür.Su Tesisat Borusu Tıkanıklığını Kırmadan Açmak Tesisatçılar, soruna neden olan boruları tespit ederler. Kaliteli bir malzemeden yapılmış boru kullanıp, sistemi yenilerler.
  • Hava basıncı: Tesisatçılar bir tıkanmadan etkilenen boru sistemine piston uygulaması ile işlem yapabilirler.Su Tesisat Borusu Tıkanıklığını Kırmadan Açmak Hava basıncı uygulanan boru hattı, kir ve kalıntılardan temizlenir. Korozyon ve kalsit gibi birikintiler için de etkili bir yöntemdir.
Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Karataş Su Tesisatçısı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis