Kameralı Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağını Bulan Cihaz

Kameralı Su Kaçağı Bulma Sayarlar Tesisat İstanbul’un Avrupa ve Asya Kıtası’nda tüm ilçelerine 7/24 hizmet vermekteyiz. İstanbul’un kalabalık ilçelerinden biri olan Gaziosmanpaşa’da da başarılı şekilde tesisatçı hizmeti sağlamakta olan Sayarlar Tesisat her zaman yanınızda.

Evde Cihaz Olmadan Kameralı Su Kaçağı Bulma Problemi Nasıl Çözülür?

Konut banyo ve tuvaletlerinde bulunan rutubet ve rutubet gibi sorunların yanı sıra, sızan suyun cinsi de ciddi  sağlık sorunları oluşturmaktadır. Aynı zamanda binalarda sızıntılardan başlayan su kaçakları bina yapısını çürütür, betona zarar verir ve sızdıran evin içindeki alanlar rutubet ve çürüme nedeniyle kullanılamaz hale gelerek aşağıdaki komşulara akarak hasarı artırır. Kameralı Su Kaçağı Bulma. Ciddi sorun veya sorun.

Kameralı Su Kaçağı Bulma

Banyo sızıntıları ilk başta fark edilmez, ancak alt kat komşunuzun banyosuna sızdığında ortaya çıkar. Alt kat komşunuzun banyosuna su sızıyorsa acil müdahale edilmesi gerekmektedir.  Bazen sorunun kaynağının nerede olduğunu anlayamazsınız. Kameralı Su Kaçağı Bulma. Önceden, su kaçaklarını makine ile kontrol edecek bir usta bulmak zordu, bu nedenle bu sorunları çözmek zaman alıcı ve zordu. Gelişen teknoloji ve internet üzerinden iletişim kolaylığı sağlayan cihazlar  sayesinde çeşitli evlerdeki su kaçaklarının tespitine yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.

Su Kaçağı Olan Bölgelerde Görülen Belirtiler

Nem, esas olarak su sızıntılarının olduğu yerlerde oluşur. Küflü bu çürüklüklerde duvarlardaki sıva ve boya dökülmüş ve zarar görmüştür. Bu kaçaklar binanın içeriden çürümesine neden olarak duvarlardaki tüm mukavemeti yok eder ve bir depremde önce bu bölgelerin çökmesine neden olur. Kameralı Su Kaçağı Bulma. Nasıl olduğunu anlayabilirsiniz. Örneğin, gereksiz yüksek su faturası, su kaçağının bir işaretidir.

Evinizin bir alanının veya alt kat komşunuzun tavanında su damlacıkları görmek de bir sızıntıya işaret eder. Sürekli damlalar, temiz su anlamına gelir ve ara sıra damlalar, kanalizasyon sisteminde bir sızıntı olduğu anlamına gelir. Kaçak tespiti için bir diğer  kontrol ise sayaç kontrolüdür. Tüm çeşmeler kapalıyken sayaç dönmeye devam ederse, bir sızıntınız var demektir. Isıtma sisteminizdeki su kaçaklarını tespit etmek istiyorsanız, toplam su hacmine bakmanız yeterlidir. Su seviyesi düşmeye devam ederse kaçak var demektir. Kameralı Su Kaçağı Bulma. Aynı zamanda kompozit cihazın çevresi karanlık ve nemli hale gelir.

Tüm bu sebepler su kaçaklarının başlıca sebepleridir. Evinizde olası sızıntı noktaları olup olmadığını kontrol etmeli ve  bir sızıntıdan şüpheleniyorsanız, profesyonel ekibinizle çalışan ekibi arayarak işi bilen birinin kapatmasını sağlamalısınız. tesisatçınızı aramak için cihazı kullanın ve kararı onlara bırakın. Teknik bilgiye sahip yetenekli ve deneyimli ustalar, eve zarar vermeden veya izinsiz girmeye neden olmadan sızıntı noktalarını belirleyecek ve müdahale edecektir. Kameralı Su Kaçağı Bulma.

Su Kaçaklarına Müdahale

Sızıntının tipine göre çeşitli müdahale seçenekleri mevcuttur. Kanalizasyon ekipmanlarındaki kaçak noktalarını tespit ederken kamera görüntülerini kullanarak kaçak tespit yöntemini benimsiyor ve tüm ekipmanı küçük bir kamera ile inceleyerek sızıntıları tespit ediyoruz. Kaçak tespit uzmanlarımız bilgisayarlı kaçak  tespit hizmetleri sunar. Evde cihaz olmadan su kaçağı bulmak, pahalı ve zaman alan çok eski bir yöntemdir. Profesyonel tesisat firmalarını veya bizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Kameralı Su Kaçağı Bulma.

Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Birçok farklı su kaçağı türü ve farklı  belirtileri vardır. Örneğin; suyun şiddetine bağlı olarak saf su sisteminin su kaçağını  tahmin edebiliriz. Alternatif olarak Pinash hattında meydana gelen sızıntının renginden ve kokusundan da tahmin edebilirsiniz. Ancak tam yeri belirlenememektedir. Kameralı Su Kaçağı Bulma.

Evdeki su kaçağı nasıl anlaşılır? Bu soruyu cevaplamak için dairenizdeki ana su musluğunu kapatmanız gerekir. Ana su kaynağını kapattıktan sonra bile su sayacı çalışmaya devam ediyorsa evinizde su kaçağı var demektir. Bu nedenle evin su kaçağı kesin olarak tespiti olur. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, yalnızca su kaçağının varlığı kesin olur. Sızıntının nerede olduğunu herkes tahmin eder.

Kameralı Su Kaçağı Bulma

 

Ancak, tüm sızıntılar su sayaçlarının hızla dönmesine neden olmaz. Sızıntı çok düşükse, birkaç saatlik akan su bile bir metreküpün çok azını tüketir tabii ki, her zaman bu şekilde çalışmıyor. Kameralı Su Kaçağı Bulma. Zamanla daha fazla sızan su akmaya başlayacak ve çatlak büyüyecektir. Küçük sızıntılar bile erken tespiti olur. Bunun için dairedeki ana su musluğunun tekrar kapatılması gerekir. Ana vanayı kapattıktan sonra su sayacı okumasını kaydedin. Su kaçağı bir sonraki gün ölçülen değer ile karşılaştırıldığında bir bakışta anlaşılır.

Peki su kaçaklarını doğru bir şekilde nasıl tespit edebiliriz? Ekipmandaki sızıntıları doğru bir şekilde tespit etmek elektronik gerektirir. Yıllardır evinizdeki su sızıntılarının tam yerini belirlemek için elektronik cihazlar kullandık. Ekibimiz evinize gelsin. İlk olarak, su basıncını bir manometre ile kontrol edin.

Manometre okuması düştüğünde kaçak başlar ve akustik bir işitme cihazı ile izlenir. Sızıntı küçük bir çatlaktan sızıntı şeklinde görünüyorsa ve ses duyulmuyorsa su arıtma sistemine basıncı arttırın ve akustik dinleme cihazı ile tekrar dinleyin. Kameralı Su Kaçağı Bulma. Bu işlem sonunda evin su çıkışı kesin olarak belirlenir. Sızıntıları hemen açın. Onarın ve tekrar kapatın. Onarım tamamlandıktan sonra su kaçağı olup olmadığını tekrar kontrol edeceğiz. Ekibimiz, sorunun çözüldüğünü onayladıktan sonra işi bitirecektir.

Pimaş Hattındaki Su Kaçağı Bulma

Tenugui tüpü aşağı sızıyorsa, tenugui tüpünde bir sorun olduğunu bilirsiniz. Bunun nedeni, sızan suyun sürekli olarak Pimash tüp sızıntısına akmamasıdır. Kullanıma bağlı olarak üst kata akar. Ayrıca farklı renklerde olabilirler ve kötü bir kokuya sahip olabilirler. Bu belirtilere sahipseniz, giderinizde bir sızıntı olduğundan şüphelenin, ancak, cihaz olmadan bulmak çok zordur.

Yerel tesisatçınızı ararsanız ve ünite onlarda yoksa, yeri tahmin etmeye ve onarım maliyetini eklemeye çalışacaklardır. Farklı sızıntı türleri için farklı ekipman kullanıyoruz. Pimas hattındaki sızıntı kameralı görüntüleme cihazı kullanıyor. Nub tüpüne bir kamera kayıt cihazı kamerası  gönderilir. Deneyimsiz personel cihazdaki birçok görüntüyü yorumlayamaz ve sorunları gözden kaçar. Firmamız deneyimli kadrosu ile Pimash borularında su kaçaklarını ilk tespit eden firma olmuştur. Kameralı Su Kaçağı Bulma.

Kameralı Su Kaçağı Bulma

Cihaz tarafından gönderilen görüntülerden; eğilmiş borular, çatlak veya kırık borular, kırık boru contaları veya boru içlerinin yağlı olması gibi tüm sorunları tespit eder. Karar sürecinden sonra gerekli çalışmalar başlayacak.  Bu nedenle onarım ekibimiz adresleri referans almaktadır. Tamir işinde deneyimli ekibimiz sizi tüm tamirat için hazırlayacaktır. Ayrıca, tüm onarımlar belgelenir ve bir yıl garantilidir, bir yıl içinde onarım sırasında bir arıza meydana gelirse, ücretsiz olarak tekrar onaracağız.

Kalorifer Tesisatındaki Su Sızıntısı Tespiti

Kalorifer tesisatında su kaçağı varsa sadece kombine manometre ile kontrolu yapılır. Kombi basıncı her seferinde düşüyorsa ve daha fazla su eklemek zorunda kalıyorsanız kombi tesisatınızda kaçak olur. Ancak çıta 2-3 ayda bir yarıya iniyorsa bu normal bir durumdur, ısıtıcı kaçaklarını tespit etmek için kızılötesi kamera kullanıyoruz. Termal görüntüleme kamerası ile betonun altındaki ısıtma borularını bile görebilirsiniz. Bu nokta sabitleme küçük çapın kırılmasına ve boru kırılma noktasına ulaşmasına neden olur. Kısa sürede tamir edilerek kullanıma hazır hale getirilecektir. Kameralı Su Kaçağı Bulma.

Bazı ısıtıcı kaçakları hiç onarım gerektirmez. Çatlak tamir işlevi olan kimyasallar kullanıyoruz. Kimyasalların ısıtma sistemine herhangi bir  yan etkisi yoktur. Kalorifer borularındaki su ile ısıtma sistemini sirküle ederek boru çatlaklarını tamir etme özelliğine sahiptir, bu sayede kırılmadan, yıkanmadan onarım yapılır.

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Fatih Su Tesisatçı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis