Duvarda Su Kaçağı Nasıl Bulunur? 5 Neden 2 Çözüm

Duvarda Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Duvarda Su Kaçağı Nasıl Bulunur? 5 Neden 2 Çözüm Evinizin ya da işyerinizin duvarında yaşanan kararma, rutubet, su damlatma gibi problemler duvarda su kaçağının habercisidir. Çoğu tesisat boruları zemin ya da tavan üzerinden geçse de bazıları duvarın içinden döşenmektedir. Ayrıca duvara yakın bağlantı noktalarından yapılan tesisatlarda herhangi bir kaçak olması durumunda da duvarda yukarıda belirttiğimiz belirtiler meydana gelebilir.

Duvarda Su Kaçağı Nasıl Bulunur? 5 Neden 2 Çözüm yazımızı mutlaka sonuna kadar inceleyiniz. Bireysel yapabilecekleriniz dışında profesyonel destek almak isterseniz Sayarlar tesisat firmamıza istediğiniz zaman ulaşabilir ve hizmet alabilirsiniz. Profesyonel su tesisatçısı ve su kaçağı bulma ekiplerimizle sizlere günün her saati ulaşır ve sorunu gideririz. 0552 010 58 30 numaradan bizlere kolayca ulaşabilirsiniz ve duvardaki su kaçaklarının bulunması için %100 çözümlü destek alabilirsiniz.

Duvarda Su Kaçağı Nasıl Bulunur? 5 Neden 2 Çözüm Önerileri

Eğer evinizin ya da işyerinin duvarında kaçak olduğunu düşünüyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmeniz önemlidir.

  1. Hatalı yapı malzemeleri kısa süre içerisinde kaçaklara yol açabilir.
  2. Gider borusuna eğer asitli ve aşındıracak temizlik ürünleri kullanıldıysa çatlaklara sebep olur.
  3. Bağlantı noktalarında aşınma ya da conta erimesi yaşanabilmektedir.
  4. Eğer çok eski bir binada oturuyorsanız, borularda çürüme durumu yaşanmaktadır. Bu da beraberinde su kaçağına sebep olur.
  5. Kaçak sizin evinizde mutlaka olmamakla birlikte üst katınızda yaşanan kaçaklar duvarlarınıza sızıyor olabilir.

Duvardaki Su Kaçaklarının Nedenleri

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Duvarda Su Kaçağı Nasıl Bulunur? 5 Neden 2 Çözüm Duvardaki su kaçağı, sadece duvarı değil evin diğer noktalarını da etkileyebilir. Bazı durumlarda duvarda herhangi bir sıkıntı görünmesi de evin tavanında ya da zemininde su kaçağı belirtileri görülebilir.

Duvarda Su Kaçağı Nasıl Bulunur? 5 Neden 2 Çözüm Duvardaki su kaçağı doğrudan duvarı etkileyebildiği gibi duvardan sızarak zemine de inebilir. Böyle durumlarda hasar tespiti sırasında uzmanlar ya da ev sahipleri yanlış bölgeye yönlenebilirler. Hatalı bir işlem yapmamak ve ekstra masraf çıkartmamak için ilk olarak kaçağın yaşandığı bölgeyi net tespit etmeniz gerekir.

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulma

Duvarda Su Kaçağı Nasıl Bulunur? 5 Neden 2 Çözüm Duvarlardaki kaçakları tespit etmede en sık kullanılan araç termal kameradır. Tüm su tesisatçılarında bulunmasa da özellikle kaçaklarla ilgilenen uzman firmalar termal kamera kullanır. Bu kamera sayesinde ısı haritası oluşturulur ve anlık görülür. Evin duvarlarında gezdirilen kamera ile ısının yani suyun yoğunlaştığı bölgeler tespit edilerek direkt müdahalede bulunulur.

Bu teknoloji sayesinde evin duvarlarının tamamına müdahale edilmesine gerek yoktur. Hasar tespiti doğrudan yapılabilir.

Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulma

Rothenberger Cihazı ile Su Kaçağı Bulma

Duvarda Su Kaçağı Nasıl Bulunur? 5 Neden 2 Çözüm Eğer tespit edilen çatlaklar çok büyük değilse herhangi bir kırma işlemi yapmadan sıvı bir karışım ile çatlak kapatılabilmektedir. Rothenberger cihazına özel bir kimyasal karışım doldurulur. Daha sonra ortalama 9 ile 10 bar arasında evin tesisatına bu kimyasal karışım gönderilir. Birkaç saat bekleyen bu karışım, su ile tepkimeye girdiğinde kristalleşme özelliğine sahiptir.

Kristalleşen yüzeyler katı hale geldikten sonra ufak çatlakları kapatır ve herhangi bir kırma yapılmadan sorun çözülür. Duvarda Su Kaçağı Nasıl Bulunur? yazımız dışında diğer tüm tesisat sorunlarınız için bizi arayabilirsiniz.

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Karataş Su Tesisatçısı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis