Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Bahçelievler Kanal Açma

Kamera ile Su Kaçağı Tespiti. Kameralı kaçak izleme sistemlerini özel servis olarak kullanan uzman ekibimiz Sayarlar Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede hem size hem de yan daireye zarar verebilecek su kaçağı probleminden kolayca kurtulabilirsiniz. İlçenizde 7/24  tesisat hizmeti veriyoruz. Bölgenize hızlı bir şekilde özel bir ekip yönlendirerek hızlı ve kaliteli hizmet vermeyi taahhüt ediyoruz.

İletişim: 0 552 526 40 49                           0 542 125 58 30

Kamera İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? Pratik Yöntemler

Kaçak tespiti, evinizdeki sıhhi tesisat sorunlarını tespit etmede önemli bir adımdır. Bu nedenle bu işlem su kaybını ve evinizin zarar görmesini önlemeye yardımcı olur. Su kaçaklarını tespit etmek için çeşitli yöntemler kullanılabilmektedir. İşte su kaçaklarını tespit etmek için kullanılan bazı yöntemler.

 1. Akustik işitme: Sesi dinleyerek sızıntıları tespit etme yöntemi. Özel bir işitme cihazı, tesisatçıların borulardaki su akışını dinlemesine ve sızıntıları tespit etmesine olanak tanır.
 2. Termal Görüntüleme: Bu yöntem, sızıntının neden olduğu sıcaklık farklılıklarını tespit ederek su sızıntılarını tespit eder. Ardından kızılötesi kamera kullanarak sızıntının kaynağına ulaşır ve böylece sızıntının neden olduğu hasarı hızlı bir şekilde onarabilirsiniz.
 3. Boya Testi: Bu yöntem su kaçaklarının neden olduğu hasarı belirlemek için kullanılmaktadır. Tesisatçılar, sızıntının etkisini görmek için sızıntıları özel bir renkle belirlenir.
 4. Basınç testi: Bu yöntemde boru hattı içindeki basınç ölçülür. Böylece bir tesisatçı, borudaki basıncı ölçerek sızıntıları tespit edilmektedir.
 1. Endoskopi: Bu yöntem küçük sıhhi alanlarda kullanılır. Endoskopik kameralar sızıntıları ve kırık boruları tespit etmek için kullanılmaktadır.
 2. Gaz algılama: Bu yöntem, boru hatlarındaki sızıntıları tespit etmek için kullanılmaktadır. Tesisatçılar, boruya özel bir gaz enjekte ederek ve gaz çıkışını izleyerek sızıntıları tespit edilmektedir. Kamera ile Su Kaçağı Tespiti.

Kanalizasyon Gözetleme Kamerası: Pimaş su kaçaklarını size göstererek etkin kanalizasyon kaçaklarını bulmak için kullanılan cihazdır. Sızıntı tespit yönteminin seçilmesi, sorunun ciddiyetine ve sızıntının nedenine bağlıdır. Bu sebeple ev sahipleri, deneyimli bir tesisatçı yardımıyla su sızıntılarını tespit ederek evlerindeki tesisat sorunlarını hızlı ve etkili bir şekilde çözebilirler.

Kalorifer (Kombi Tesisatı) Tesisatlarında Kaçak Tespiti

Elektronik hale gelen kombilerde arızalar daha karmaşıktır ve tespiti daha karmaşıktır. Bu nedenle bir ısıtma sistemi arızası durumunda, zamanında ve doğru sızıntı tespiti, zaman ve para kaybını en aza indirir ve arızanın artmasını önler. Hatalı sızıntı tespiti, yanlış borunun değiştirilmesine neden olur ve Kombi ünitesinde su tüketiminin devam etmesine neden olur. Kamera İle Su Kaçağı Tespiti Bu durumda müşterinin kazanı test panosu olacak ve tamir masrafları artacaktır. Kazan üreticileri tesisatçıları, tesisatçılar da kazanları suçluyor. Kombi sistemlerinde kaçak bulma eğitiminin temel amacı, kazanın mekanik aksamlarında meydana gelen arızaları tespit edebilmektir. Kazan basınç göstergesindeki bir değişiklik, kazan sisteminde bir sızıntı olduğunu gösterir. Kamera ile su kaçağı tespiti.

Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

 Kalorifer sistemlerinin karmaşıklığına ve arıza teşhisinin zorluğuna örnek olarak; sıfır bir kombi fabrikadan çıkıp su basıncını kaybettiğinde ve kombi sistemi arızası yetkili bir kombi servisi tarafından tespit edildiğinde sorun çözülemez hale gelir. Kazan ile ilgili tüm bilgilere, tüm teknik donanıma ve kameralı tüm arıza tespit araçlarına rağmen tespit edilemeyen su kaçakları meydana gelebilmektedir. Kamera ile Su Kaçağı Tespiti.

İstanbul Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ileri araştırmalarla tesisat sorunları çözülmektedir. Yaşam alanlarındaki tesisat sorunları için teknik cihazlar kullanıyoruz.

Kamera cihazı ile kaçak yerini tespit edin,

 • Kameralı cihazla su kaçağı bulma,
 • Boru görüntüleme cihazları kullanma,
 • Boyalı su kullanma,
 • Akustik dinleme cihazları kullanımı,
 • Sıcak su boruları için termal kamera kullanımı,
 • Steteskop kullanımı,
 • Nem ölçer cihazlar.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Kamera ekipmanları ile su kaçaklarının tespiti: Su kaçaklarını tespit etmek için teknik bir cihaz kullanılmaktadır. Entegre kamera ile kaçak tespiti etkin ve kalıcı bir çözüm sunar. Böylece sızıntılar yerinde tespit edilmektedir ve onarılmaktadır. Kamera tahliyede kalır ve tüm tahliyelerin durumunu görüntüler. Hasarlı alanlar açıkça görülür ve onarılmaktadır. Kamera ile Su Kaçağı Tespiti.

Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Ses dinleme ekipmanı ile sızıntı bulma: Bu cihazın saf su borularındaki kaçakları kolaylıkla tespit edebildiği bilinmektedir. En iyi kaçak dedektörü olarak bilinmektedir. Kaçak tespit ücreti.

Sızıntı Tespiti Sıkça Sorulan Sorular Ekipmanımdaki bir sızıntıyı nasıl tespit edebilirim? Gösterge dönüyorsa, bulunduğunuz yerde bir sızıntı olabilmektedir. Bu nedenle, sızıntıyı araştırmak ve onarmak için sayarlar tesisat kurulum şirketimizle iletişime geçin. Sızıntı tespiti ücretleri yapılan işleme göre değişmektedir. Alım satımı yapılan kat mülkiyeti türü de sabit bir fiyat belirleyicisidir. Sızıntı bulma maliyeti için bizimle iletişime geçin. Su kaçağı olup olmadığını su sayacı ile kontrol edebilirsiniz.

Banyo Kaçakları Nasıl Bulunmaktadır?

Banyo en sık kullanılan yerdir. Yanlış kurulum veya eskiyen ekipman su sızıntısına neden olabilmektedir. Banyonuz su sızdırıyorsa, banyo duvarlarınız ve zeminleriniz nemlidir. Bu durumda su kaçaklarını tespit etmek için akustik işitme cihazı kullanılmalıdır. Evinizde su kaçağı neden olur Bu durumda tesisatın tamiri için profesyonel yardıma ihtiyacınız vardır. Kamera ile Su Kaçağı Tespiti.

Su kaçağı tespit cihazı nasıl çalışır?

Sızıntı dedektörleri farklı şekilde kullanılmaktadır. Sızıntıları dinlemek ve tespit etmek önemlidir. Öte yandan kamera cihazı ile sızıntının yeri belirlenirken borunun içini gözlemleyerek kaçağın sebebini ve hasarın boyutunu gözlemlemek mümkündür.  Su kaçağı nasıl önlenir? Sızıntı tespit edildikten sonra profesyonel ekibimiz en kısa sürede sızıntıyı gidererek sağlıklı bir tesisat çalışmasını sağlayacaktır. Su kaçağı fark ederseniz hemen profesyonel yardım almalısınız. Kamera ile su kaçağı tespiti.

Doğalgaz Tesisatında Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilmektedir?

Kombide su basıncında dalgalanmalar ve kombinin sürekli kapanması doğalgaz tesisatında kaçak olduğunun işaretleridir. Bu sebeple kombi tesisatı sızıntılarını onarmak için erken önleyici tedbirler alınmalıdır. Su kaçaklarını robot ile tespit eden robot cihazı da yakında tamamlanacak. Birçok tesisatçı hala ekipman olmadan sızıntı buluyor. Ofis veya tesisteki sızıntıyı bulan yükleniciye güvenmeyin, bunun yerine yüklenici ile iletişime geçin. Bu cihazlar sayesinde kırılma, dökülme veya ek maliyete neden olmadan kaçaklar tespit edilip tamir edilebilmektedir. 7/24 sıhhi tesisat ekibimiz, İstanbul’daki su kaçağı tespiti konusunda size yardımcı olabilmektedir.

Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Kamera ile Su Kaçağı Tespiti

Kombi manometre ile ısıtma sistemindeki kaçaklar tespit edilir. Kazan basıncı her seferinde düşüyorsa ve daha fazla su eklemek zorunda kalıyorsanız, kazan ekipmanınızda bir sızıntı olabilmektedir. Çubuk her 3-4 ayda bir yarıya inerse, bu normaldir. Bu nedenle su kaçaklarını kamera ile tespit etmek için bu işi yapan bir tesisat firmasından yardım almanız gerekecektir. Isıtıcı kaçaklarını tespit etmek için bir kızılötesi kamera kullanılmaktadır. Kamera İle Su Kaçağı Tespiti Termal kameralar sayesinde beton altından sıcak kalorifer boruları dahi görülebilmektedir. Bu sayede kalorifer borusunda bir çatlak varsa anında su kaçağı tespit olur. Bu tespit bu bölgede küçük bir kırma işlemi yapılmasına neden olur. Sonra borunun kırık kısmına ulaştım. Kısa sürede tamir edilerek kullanıma hazır hale getirilecektir. Kamera ile su kaçağı tespiti.

Parke Altı Su Kaçaklarının Tespiti ve Onarımı

Parke kabarıyorsa, süpürgeliklerde su birikintileri oluşuyorsa veya basıldığında yumuşak bir his veriyorsa, parkenin altından mutlaka su sızıyor demektir, bu sonuca varılırsa, sızıntının nereden geldiğini bulmamız gerekir. Kamera kaçak dedektörümüz, sorunun kaynağını bulmayı kolaylaştırır, böylece cihazlarımız sayesinde ekip üyelerimiz sorunu kontrol ederek gerekli onarımları gerçekleştirmektedir.

Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

7/24 su tesisatçısı bulabilmek neden çok önemlidir? bilindiği üzere tesisat arızaları gece gündüz hafta içi veya hafta sonu fark etmeksizin beklenmedik anlarda karşımıza çıkar. Tuvalet tıkanıklığı mutfak gideri tıkanıklığı lavabo tıkanıklığı ve apartman gideri tıkanıklığı gibi zaman içerisinde oluşum gösterir böylece tesisat arızaları farkında olmadığınızda daha büyük çapta problemlere yol açar. Böylece de beklemediğiniz anlarda sizleri mağdur edebilmektedir.

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Karataş Su Tesisatçısı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis