Bakırköy Petek Temizliği

Petek Su Sızdırması Nasıl Anlaşılır?

Petek Su Sızdırması kombi sisteminde en önemli aksam peteklerdir ve petekteki suyun dışarı çıkması petek su sızdırması olarak tabir edilir. Kombi sisteminde Isı petekte toplanır ve buradan odaya yayılır. Eski model petekler dökümdür ve taşınması oldukça zordur. Estetik açıdan da yetersizdir. Yeni nesil petekler hafif estetik ve ısınma özelliği daha iyidir.

Kombi sistemi düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekir ve bu temizleme işlemi profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Deneyimli elemanların görev aldığı petek temizleme işlemi kışa girmeden yapılır. Tamir ve bakım işlemleri de ihmal edilmemelidir.

Petek Su Sızdırması Nasıl Önlenir?

Petek Su Sızdırması kombi sisteminin ısıtma işleminde tesisat içerisinde gezen sıcak suyun etkisi oldukça fazladır. Petek sistemindeki su sızıntısının tespit edilmesi zaman alabilir. Bazı sızıntılar gözle görülebilir ancak bazı sızıntılar gözle görülmez. Bu nedenle gözle görülmeyen sızıntıların tespit edilmesinde özel termal kameralı sızıntı tespiti yapabilen cihazlar kullanılır. Bu cihazlar uzman servis ekipleri tarafından kullanılır ve kısa sürede sızıntı tespiti gerçekleştirilir.

Radyatör Vanası Sızdırıyor Nasıl Tamir Edilir?

Petek Su Sızdırması petek bölümündeki su tesisatı soğuk havanın etkisiyle veya sıcak/soğuk suyun mekanik etkisiyle sızdırmaya başlar. Bu gibi durumlarda öncelikle su tesisatı boşaltılmalıdır. Petekteki su alt kısımdaki tıpadan veya vanadan boşaltılabilir. Daha sonra sızdıran bölüm tamir edilir. Uzman servis elemanları yedek parçalı servis hizmetiyle radyatör vana tamiri işlemini kısa sürede kaliteli bir şekilde gerçekleştirir.

Radyatör Vanası Sızdırıyor Nasıl Tamir Edilir?

Radyatör Vanası Nasıl Onarılır?

Petek Su Sızdırması suyun radyatöre gitmesinde etkili olan vana sistemi suyun akışını kontrol eder. Evin sıcaklığı fazla olduğu zaman radyatör vanası kapatılır. Ancak bazı durumlarda vana işlevini yitirir ve kapatma işlemini yapmaz. Bu gibi durumlarda su boşaltılır ve vana değiştirilir. Vananın genellikle conta kısmı bozulur ve conta suyu sızdırır. Uzman servis elemanları conta değişimi yaparak radyatörü eski haline getirir.

Radyatör Vanası Nasıl Değiştirilir?

Vana sistemi suyun kontrollü kullanımını sağlayan ve su tesisatının sağlıklı kullanımında etkili olan bir sistemdir. Bu sistem bozulduğu zaman conta değiştirerek tamiri yapılabilir. Vananın iç mekanizması bozulduysa yenisiyle değiştirilir. Değiştirme işlemi çeşme vanası gibidir. Su kesilir ve eski vana sökülür. Daha sonra yeni vana takılır ve test edilir. Test işlemi sonrası kullanıma sunulur. Su sızdırması bu şekilde tamir edilir.

Radyatör Mili Sızdırıyor Nasıl Tamir Edilir?

Kombi su tesisatının önemli parçalarından biri olan radyatör mili zaman zaman sızdırabilir. Bu gibi durumlarda genellikle servis elemanları mil değişimi gerçekleştirmektedir. Servis elemanı yerinde yaptığı inceleme işlemi sonrasında tamir programı oluşturur ve tesisat içerisindeki suyu boşaltarak işe başlar. Daha sonra yedek parça destekli tamir işlemi gerçekleştirir.

Kalorifer Peteğinde Sızıntısı Nasıl Tamir Edilir?

Petek Su Sızdırması petek sistemi içerisinde yer alan su, kireçlenme, ısınma ve soğuma gibi etkenlerden dolayı sızdırmaya başlar. Tesisat zamanla paslanarak su kaçağı sorununa neden olabilir. Bu gibi durumlarda servisten randevu alınır.

Servis elemanı adrese geldikten sonra öncelikle yerinde inceleme yaparak işe başlar. Tesisatın içerisindeki suyun boşaltılmasının ardından tamir işlemine geçilir. Sızıntı vana veya tıpadaysa bu durumda parça değiştirilir. Bazı durumlarda kaynak gerekebilir. Servis elemanları kaynak işlemi sonrasında test eder ve peteğin sızdırmazlığını kontrol eder.

Petek Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım?

Kombi sisteminin her hangi bir noktasında meydana gelen sızıntı kombinin çalışmasını olumsuz etkiler. Kombi arıza kodu verir ve basıncı düşer. Petekte meydana gelen kaçak, kombi üzerindeki basıncın düşmesine neden olur. Bu gibi durumlarda kombi kullanılmaz ve su kaçağı tamiri servisinden yardım alınır.

Petek su kaçırdığı zaman kombi kullanılmamalıdır. Gaz ve elektrik kesilmelidir ve en kısa sürede servise haber edilerek petek su kaçağı arızası tamir edilmelidir.

Petek Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım?

Kalorifer Peteği Neden Su Sesi Çıkarır?

Kombinin su devirdaim sistemi tesisatta suyun dolaşmasını sağlayan aksamdır. Bu aksam arızalandığı zaman kombi peteklere su gönderemez ve petekler ısınmaz. Peteğin içerisinde hava olduğu zaman su sesi gelmeye başlar. Purşör anahtarıyla petek kenarındaki tıpadan hava alındığı zaman petekteki su sesi kesilecektir.

Kalorifer Peteği Delik İse Ne Olur?

Petek sisteminde meydana gelen her hangi bir delik basıncı düşürür ve sızıntıya neden olur. Suyun devir daim etkisi ortadan kalkar ve kombi sağlıklı çalışmaz. Su basınç oranı düşer ve bu durumda kombi arıza koduna geçer. Peteğin uzman servis ekipleri tarafından tamir edilmesi veya değiştirilmesi gerekir. Su kaçağı tespiti işlemlerinde özel termal cihazlarla hizmet sunan servis hizmeti maksimum çözüm seçeneği sunuyor.

Peteklere Giden Su Nasıl Kapatılır?

Petek Su Sızdırması kombiye özel tasarlanan su tesisat sisteminde vana sistemi mevcuttur. Bu vana sistemi suyun akışını kontrol ederek peteğin verimli bir şekilde kullanımını sağlar. Peteğe giden suyun kontrol edilmesinde petek vanası etkilidir. Petek vanası kapatılınca petek ısınmaz. Bazı peteklerde iki vana bulunur. Bu durumda soldaki vana kapatılmalıdır. Kaçak tamiri, bakımı ve yedek parça destekli onarım işlemleri petek tamirinde önemlidir. Profesyonel yöntemlerle kısa sürede su tesisatında ve kalorifer tesisatında meydana gelen arızalar uzman servis hizmeti ile tamir edilebilir.

Sonuç

Kombi sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan en önemli aksam kuşkusuz peteklerdir. Petek temizliği ile ilgili konularda sayarlartesisat.com adresi her zaman hizmetinize hazırdır. Firma profesyonel ekiple kısa sürede tamir, bakım ve onarım hizmeti sunuyor.

İlaçlı Petek Temizleme

İlaçlı Petek Temizleme 100TL Sayarlar Tesisat Petek Temizliği

Bizler, ilaçlı petek temizleme işlemini en uygun fiyatlar dahilinde yüksek kalite ile gerçekleştirmekteyiz. İlaçlı Petek temizleme, tesisat ve elbette tasarruf sisteminizin ömrünün daha uzun olması için rutin olarak yapılması gereken önemli bir işlemdir. En azından her iki senede bir bu işlem düzenli olarak yapılmalıdır. Sonuç olarak hem kombinizin ömrü uzamış olur hem de doğalgazdan tasarruf etmiş olursunuz.

Firmamız Sayarlar Tesisat İstanbul her bölgesinde yaz kış müşterilerine ilaçlı petek temizliği hizmeti vermektedir. Tesisatçı firmamıza ulaşmak için 0552 010 58 30 numaradan bizi arayınız.

İlaçlı kombi petek temizleme

Kombi peteklerini bir çok daire sahibi düzenli periyodik şekilde her yıl yaptırmaktadır. Ancak bazı konut sahipleri özen göstermemekte olup yıllarca petek bakımı ve temizliği yaptırmamaktadır. Sonucunda ise petekler için ciddi oranda kir, balçık tabakaları oluşmaktadır. Bu sorundan basit yöntem ve kısa sürede kurtulmak da pek mümkün olmaz. Standart işlemlerden daha uzun sürebilir. İlaçlı petek temizliği sayesinde yinede ilk günki gibi performans elde edersiniz.

İlaçlı Petek Temizleme 100TL Sayarlar Tesisat Petek Temizliği

 

İlaçlı Petek Temizleme İşlemini Nasıl Gerçekleştiriyoruz?

İlaçlı Petek Temizleme 100TL Sayarlar Tesisat Petek Temizliği Yerden ısıtma sistemi ve peteklerin daha iyi temizlenebilmesi için, petek temizleme cihazı kullanılması önemlidir. Bizler de bu makinelerden kullanmaktayız. İki çeşit petek temizleme cihazı var: Biri suyu ve havayı karıştırıp basınçlı şekilde boruları ve petekleri temizliyor. Diğeri ise depolu bir sisteme sahip ve bu depoya su eklemesi yapılır. Ardından, makinenin motorunun sunduğu basınç ile peteklerin her birini tertemiz hale getiririz.

İlaçlı Petek Temizleme İşlemi

Depo sistemi bulunan cihazların içine petek temizleme ilacı ilave edip, peteklerin temizlenme sürecini hızlandırırız. Su ve havayı harmanlayarak çalışan petek temizleme cihazına ise petek temizleme ilacı koymuyoruz. Çünkü bizler firma olarak tamamen basınçlı olan suyla doğal yöntemler dahilinde petekleri temizliyoruz. Hem de peteklerinize teknik anlamda da herhangi bir sıkıntı vermemiş oluyoruz.

Depolu cihazların ilgili bölmesine petek temizleme ilacının eklenmesinin sebebi, cihazın motorunun yeteri kadar basınç uygulamamasından ötürüdür. Bu sebeple petek temizleme ilacı aktif olarak kullanılmak zorundadır. Petek temizleme ilacının asit özelliği vardır ve kimyasal sınıfına girer. Asit fonksiyonundan dolayı, peteklerde yer alan tortuları ve kireç tabakalarını çözer.

İlaçlı petek temizleme işlemini yaptıktan sonraki kısımda ise petek temizleme ilacının sistem içerisinden tamamen arındırılması büyük önem taşır. Aksi halde kombiye ya da petek sistemine hasar verebilir. Bunu önlemek için su ve havayı harmanlayarak petekleri temizleyen cihazın kullanılması, diğer yöntemlere göre çok daha güvenilir bir yöntemdir. Asla petek temizliğini kendiniz yapmaya çalışmayın. Çünkü bu ilaçlar ağırdır ve sadece makine ile sisteme aktarılmalıdır. Size ve sevdiklerinize zarar verebilir. Bu yüzden dilediğiniz zaman peteklerinizi ilaçlı olarak biz temizleyebiliriz. Böylece her zaman güvende hissetmiş olursunuz.