Yaşam alanları ve ticari mekanlarda tuvalet tıkanması yaşanabilen sorunlardandır. Tuvalet tıkanılığı açma hizmeti veren firmamız bu zor anınızda 7/24 her saat hizmet vermektedir. Gece gündüz İstanbul tüm semtlerine tuvalet tıkanıklık açma için geliyoruz. Bazı tıkanmalar basit yöntem ve tekniklerle açılmaz. Tesisatçı çağırmadan sizlerde elbette açmayı deneyebilirsiniz ancak yapılacak hatalar daha büyü sorunlara sebebiyet verebilir.

Profesyonel sorunsuz tuvalet tıkanıklığı hizmeti almak için 0552 010 58 30 numaradan tesisatçı firmamıza her an ulaşabilirsiniz. Firmamız şu anda açık olup çağrınızla birlikte hemen adresinize gelir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Tuvalet ve klozet tıkanmalarında birden fazla teknik denenebilmektedir. Tıkanmanın şiddeti ve özelliğine göre farklı teknikler kullanılır. Tesisat firmalarından hizmet almadan kendiniz açmak istiyorsanız aşağıda sizler için sıraladığımız yöntemleri deneyebilirsiniz. Şayet bunlarla uğraşmak istemiyorsanız temiz, net bir çözüm arıyorsanız bizi arayınız.

Normal Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Normal Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Ekstra şiddetli bir tıkanma mevcut değilse basit bir pompa yardımı yada tel elbise askısı kullanımı yaparak açmayı deneyebilirsiniz. Tıkanmaların nedeninin %90 oranından kullanıcılardan kaynaklandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Klozet tuvalet içine atılan yabancı cisimlerin tıkanmada etkisi büyüktür. Tesisat yapım aşamasında veya sonradan yapılan tadilat işlerinden kaynaklı borularda kalan harç parçaları veya çeşitli maddelerde tıkanmaya sebebiyet verir.

  1. Pompa İle Tuvalet Tıkanıklığı Açma

    Pompa genelde herkes tarafından ilk akla gelen tıkanıklık açma yöntemlerinden biridir. Tuvalet pompanız yoksa nalburdan kolayca temin edebilirsiniz. Kullanım yapmadan önce mutlaka klozet içinde su olduğundan emin olunuz. Hava almayacak şekilde klozet içine pompayı yerleştirin ve pompalamaya başlayınız. Genelde bir anda açılma olmaz ve su yavaş yavaş gitmeye başlar. Şifonu çekip suyu göndermeyini deneyiniz.

  2. Tel Elbise Askısı İle Tıkanılığı Açma

    Tıkanıklığı pompa ile açamadığınız durumlarda önerimiz tel yardımı ile uzaktaki tıkanmaya ulaşmanızdır. Bunun içinde evde tel elbise askısından faydalanabilirsiniz. Teli düğüm yerinden ayrıştırın ve kancalı tarafını klozet içine zorlayınız. Bazı durumlarda tel ucuna bez bağlayarak da deneme yapabilirsiniz.

  3. Kimyasal ile Tuvalet Tıkanıklığı Açma

    Yukardaki yöntemlerle tıkanıklık sorunu çözülmediyse son olarak özel kimyasallar kullanarak deneme yapabilirsiniz. Bunun için 1 çay bardağı karbonatı, 1 su bardağı sirkeyi ve sonrasında sıcak suyu klozet içine dökünüz. 1 saat civarında bekledikten sonra sifonu çekiniz. Tuvalet açma işlerinde kullanılan kimyasallar bazen tene temas etmesi durumunda zararlı olabilir. Mutlaka paket üzerindenki kullanıcı kılavuzunu okuyunuz.

Firmamızın sıhhi tesisat uzmanları, hem konut hem de ticari binalardaki tuvaletlerde tuvalet onarımını gerçekleştirmek, tuvaletleri açmak, sızdıran bir tuvaleti tamir etmek, tuvalet montajı-değişimi ve tuvalet sızıntısı tamiri dahil olmak üzere her türlü onarımı yapmak için 7/24 hizmetinizdedir. Her zaman tıkanıyor gibi görünen, sifon sıkıntısı bulunan sorunlu bir tuvaletiniz varsa, ekibimiz; tuvalet tamiri ya da değişimini gerçekleştirerek sorunu teşhis edip çözmenize yardımcı olabilir.

Tıkalı Tuvalet Tamiri

Tıkalı Tuvalet Tamiri

Tıkanmış bir tuvalet, en yaygın banyo su tesisatı sorunlarından biridir. Çoğu ev sahibi, bir pistonla bir tuvaleti kolayca açabilir. Küçük tıkanıklıklar için pompa tıkacı olmadan tuvaleti açabilirsiniz. Fakat tuvalet gideri, tuvalet kağıdı ya da sifonu fonksiyonsuz bırakan diğer öğelerle dolduğunda, tuvaletin tıkanıklığını açmak için profesyonel yardıma ihtiyacınız vardır.

Donanımlı ekibimiz, tuvaletinizin tıkanıklığını açmak, tam drenajı sağlamak ve sifonu çalışır duruma getirmek için 7/24 hizmet sunar. Sızdıran tuvaletler, bozuk tanklar, tuvalet tıkanıklığı açma gibi pek çok problemi hızlı ve kolay şekilde çözüyoruz.

Tuvalet Onarımı

Sifon çekildikten sonra klozet, akan suyu kesmelidir. Tuvaletinizde dahili bir sızıntı varsa, bu durum suyun boşa akmasına yol açabilir. Bu, aşınmış bir taşma borusu, aşınmış yıkama valfi tertibatı veya kırılmış kanat valfinin bir sonucu olabilir. Tuvaletinizde su sızıntısı varsa, su gideri düzgün çalışmıyorsa firmamızı arayabilir, kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Tuvalet Değişimi ve Montajı

Banyonuzu yeniden biçimlendiriyor ya da eski armatürleri yenileriyle mi değiştiriyorsunuz? Daha önce hiç yapmadıysanız bir tuvaleti değiştirmek zahmetli bir iş olabilir. Bir tuvalet kurulumunu tamamlama konusunda kendinize güvenmiyorsanız veya tadilatınız sırasında olası herhangi bir banyo tesisat problemini önlemek istiyorsanız, bu konuda da profesyonel yardım almanıza fayda vardır. Firmamız tuvalet değişimi ve montajı konusunda sizlere destek olabilir. Ekibimiz, tuvaleti değiştirme işlemini hızlandırabilir, diğer banyo onarımlarını halledebilir ve işin doğru şekilde yapılmasını sağlayabilir.

Sızdıran Tuvalet Onarımı

Sızdıran tuvaletler de dahil olmak üzere birçok tuvalet sorunu, tüm tuvaleti tamir etmeyi gerektirmez. Herhangi bir ev aleti gibi, bir tuvalet tankında da zamanla değiştirilmesi gerekebilecek birçok küçük hareketli parça bulunur. Kanat valfleri, doldurma valfleri ve diğer tank parçalarının tümü aşınabilir ve çıplak gözle açıkça görülemeyen tuvalet sızıntılarına neden olabilir. Tuvalet tabanının çevresindeki sızıntılar, klozet contalarının ya da klozet tabanının çevresinde oluşabilir. Uzman personellerimiz, tuvalet sızıntılarının kaynağını belirler ve kaliteli şekilde kameralı tespit ve tamirat gerçekleştirir.

İstanbul Tuvalet Tıkanıklığı Açma

İstanbul Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Yıllardır İstanbul içinde tüm semt ve mahallelerinde müşterilerimize tuvalet tıkanıklığı açma konusunda profesyonel hizmet veriyoruz. 2022 yılı içinde en uygun fiyatlarla tuvalet tıkanıklık açma hizmeti için 0552 010 58 30 numaradan Sayarlar tesisat firmamıza ulaşabilirsiniz.