Tesisat Tıkanıklığı Nasıl Açılır? 4 Tavsiye

Tesisat Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Tesisat Tıkanıklığı Nasıl Açılır? 4 Tavsiye tesisatın tıkanması ve suyun giderden akmaması çaresiz bir duygu olabilir. Bu durum dünyanın her yerinde insanların sıklıkla karşılaştığı yaygın bir problem. Tıkanmalar hiç beklemediğiniz anda gerçekleşebilir ve günlük yaşamanızı sekteye uğratabilir. Tesisat tıkanıklığı ile başa çıkmaya hazır olmak size fayda sağlar. Şimdi tesisat tıkanıklığı için neler yapabileceğinizi inceleyelim.

1.Kaynar Su İle Tesisat Tıkanıklığı Açma

Tesisat Tıkanıklığı Nasıl Açılır? 4 Tavsiye tıkalı giderlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde düzeltmek için gidere bir kap kaynar su dökmeyi deneyin. Çoğu durumda bu, daha sert önlemlere başvurmadan tıkanıklığı gevşetmek veya çözmek için yeterlidir. Isı PVC borulardaki belirli yerleri gevşetebileceğinden, bu yöntemi yalnızca metal ya da seramik borularda kullanın. PVC borularda yalnızca ılık su kullanmaya dikkat edin. Kaynar su işlemi, yiyecek kalıntısı ve yağ birikmesi gibi problemler üzerinde etkili olabilir, ancak katı tıkanmalar için işe yaraması olası değildir.

Kaynar Su İle Tesisat Tıkanıklığı Açma

2.Doğal Temizleyici İle Tesisat Tıkanıklığı Açma

Tesisat Tıkanıklığı Nasıl Açılır? 4 Tavsiye kabartma tozu ve beyaz sirke kullanarak doğal bir gider temizleyici hazırlayabilirsiniz. Öncelikle kabartma tozunu gidere boşaltın ve ardından biraz sirke ekleyin. Karışımın borudan dışarı çıkmasını önlemek için gideri kapatın. Bikarbonat ve sirke arasındaki kimyasal reaksiyon, oksijen üretir, bu da boruların iç bölümünü iyi bir şekilde temizler. Bunu birkaç kez tekrarlayın. Borularınız açıldıktan sonra kalan kalıntıları gidermek için boruya sıcak su ilavesi yapın. Banyo, mutfak, çatı, balkon, teras ve tüm alanlarda uygulanabilir.

3.Kostik Temizleyici İle Tesisat Tıkanıklığı Açma

Tesisat Tıkanıklığı Nasıl Açılır? 4 Tavsiye mahallenizdeki nalburdan ya da süpermarketten kostik kimyasal drenaj temizleyicileri satın alabilirsiniz. Kostik temizleyici gibi ürünler, giderde oluşan saç ve yiyecek gibi kalıntıları çözebilir. Bu tarz maddeler çevreye zarar verebilir. Bu nedenle az miktarda kullanmaya özen göstermelisiniz. Kimyasal malzemelerle iş yaparken her daim ellerinizi ve yüzünüzü koruyun. Kalan kimyasallardan kurtulmak için daha sonra borularınızı suyla iyice yıkayın.

4.Gider Tıkanıklık Aleti İle Tesisat Tıkanıklığı Açma

Tesisat Tıkanıklığı Nasıl Açılır? 4 Tavsiye dalgıç pompa olarak bilinen gider tıkanıklık aleti, bir tuvaleti temizleyebileceği gibi tıkalı bir tahliyeyi de temizleyebilir. İşleme başlamadan önce eldiven kullanmayı unutmayın. Pistonun yukarı-aşağı basıncı, tesisattaki tıkanıklıkları gidermeye yardımcı olabilir. Yöntem, borularınızın biraz daha problemsiz akmasına destek sunabilir. Bu tekniğin de büyük arızalarda etkili olamayacağını hatırlatmak isteriz. Daha büyük problemler için profesyonel hizmet almanız gerekecektir.

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Karataş Su Tesisatçısı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis