Tıkanıklık Açma Servisi

Tıkanıklık Açma Servisi. Yılların verdiği engin tecrübe ile Sayarlar Tesisat olarak yanınızdayız. Yılın 365 günü 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Sizleri sorununuzla yalnız bırakmıyoruz. Doğru, güvenilir bir adresten destek almak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Gaziosmanpaşa Merkez Mahallesi Su Tesisatçısı ihtiyacı yaşamış olduğunuz su tesisatı ve altyapı sorunlarına karşı bizler Sayarlar Tesisat olarak yanınızdayız. Tuvalet tıkanması, kanal tıkanması, su kaçakları ve altyapı sorunları ile uğraşmamak için siteyi tercih edebilirsiniz.

Tıkanıklık Açma Servisi

İletişim:0 552 526 40 49                                     0 552 010 58 30

Tıkanıklık Açma Servisi

Lavaboyu Kırmadan Nasıl Tespit Edebilirim ?

Lavabo tıkandığında su borudan akamaz ve eski yönüne geri döner. Bu sadece kokuya neden olmakla kalmaz, aynı zamanda sele de  neden olur.

Tıkalı boruları kırmadan veya zarar vermeden açın. Lavabo tıkanıklıkları genellikle, çamaşır makinesi veya bulaşık makinesi tahliyesinin bağlandığı çatal uç bağlantısının kapalı dirseğinde meydana gelir. Açık lavabolar, pompa gibi aletler veya teller gibi kimyasallar tıkanıklıklara geçici çözümler olur. Ek olarak, tahliye açıcıların sık kullanımı dişleri ve boru bağlantılarını aşındırarak su sızıntılarına neden olur. Bu nedenle, mükemmel sonuçlar için tıkanıklıkları açmak veya temizlemek için 160 bar basınç verebilen basınçlı  yıkama robotu ve kamera donanımlı bir kamera kullanmanız gerekir. Tıkanıklık Açma Servisi. Kameralı robot makinesi. Giderlere, duvarlara veya seramiklere zarar vermeden lavabonuzu görmenize ve temizlemenize yardımcı olur. İstanbul’un tüm semtlerine hizmet veren tamir tesisat ekibimiz, tıkanan lavaboları kırma, dökme gibi yöntemlere başvurmadan kolayca açabilmektedir.

Tıkanıklık Açma Servisi

Mutfak Lavaboları Neden Tıkanmaktadır?

  • Artıkları lavabo giderinize değil çöpe atın: Çay köpüğü, yemek artıkları, çakıl taşları ve bitkisel toprak parçacıkları boruların kıvrımlarında birikir. Kanalizasyonda zamanla kalıntılar biriktiği için atık su kanalizasyon sistemine giremez. Çoğu durumda, borudan akacak yeri olmayan su geri teper ve dökülmeye neden olur.
  • Kızartma yağını döktükten sonra sıcak su dökmezseniz yağ boruya yapışacak ve su akmayacaktır.
    Saç ve sabun artıklarını lavaboya atmayın: Saç, saç ve diğer artıkları çöpe atmak yerine lavaboya atmak tıkanıklıklara neden olur. Tıkanıklık Açma Servisi. Ek olarak, sabun artıkları  borulara yapışıp ve su akışını yavaşlatır.
  • Kanalizasyon: Su tesisatı profesyonelce yapıldığında bina içindeki şebeke duvarları geniş tutulmaktadır ve borular dikey olarak düzenlenir. Bu nedenle suda çözünmeyen katı madde uzaklaştırılarak tıkanma oluşmaz. Su ve katılar doğrudan kanalizasyona gider. Tıkanmalar genellikle uygun eğim olmadan döşenen borularda  meydana gelir.
  • Sızdıran Boru Bağlantıları: Borular arasındaki contalar, kanalizasyon borularının çevresinde su sızıntılarına neden olur.

Tıkanıklık Açma Servisi

  • Tıkanıklık Açma Servisi. Kanalizasyon şebekesinin tıkanması: Kanalizasyon sistemini tıkayan ağaç veya çalı kökleri veya kirli kanalizasyon borularının tıkanması muhtemeldir.
  • İnşaat sırasında harç ve molozun lavabo giderlerine karıştırılması: Bir binanın inşaatı sırasında bir lavabo giderine harç ve moloz döküldüğünde, genellikle bina giderini tıkar. Boru içerisindeki dar mesafelerden dolayı su ve katıların akış hızı çok düşüktür. Kireçlenme ve çökelme: Bu sorun özellikle eski binalarda yaygındır. Tıkanıklık Açma Servisi.
  • Tıkanmış bir lavabo, giderden aşağı akan suyun hızını yavaşlatır. Tıkanıklık arttıkça kirli su akacak yol bulamaz ve geri döner. Tıkanmış bir boru, pim bağlantısında bir sızıntıya neden olur. Odunu açmazsanız, aşağıdaki zemine su akacaktır. Tıkanıklık Açma Servisi.

Tuvaletin Tıkanıklığı Nasıl Açılmaktadır?

Tıkanan tuvaletler hem kötü koku üretmesi hem de çevre kirliliği sonucu sağlıksız koşulların oluşması nedeniyle oldukça sıkıntılı bir sorundur.

Bu tıkanıklıklar dikkatli bir şekilde açılmazsa, gider bağlantısı yerinden çıkabilmektedir ve bir delik oluşturarak bir sızıntıya veya başka ciddi sorunlara neden olur. Tıkanıklık Açma Servisi.

Tıkanmış tuvaletler neden olur? En işlek kat bodrum katıdır. 2. ve 3. katlarda oturanlar yer altı trafiğinden dolayı sıkıntı yaşayabilirler.
Tesisat sorunları: boru düzgün yönlendirilmemiş, inşaat sırasında boruya harç veya kum kaçmış, boru çok uzun veya çok fazla dirsek kullanılmış.
Tuvalet Kullanım Hataları: Tuvalet kağıdı, peçete, saç, kağıt havlu vb. suda çözünmeyen maddelerin tuvalete atılması. Yeni yürümeye başlayan çocukların oyuncakları tuvalete atmasına veya tuvalete düşebilecek nesneleri tuvaletin üstündeki rafta saklamasına izin verin. Sert su sorunları: Bölgenizdeki su çok sertse, tesisatınızda tortu birikebilmektedir. Sert su, zamanla su ve atık ürünlerin akışını yavaşlatır. Tıkanıklık Açma Servisi.

Tıkalı tuvalet kırılmadan, dökülmeden nasıl açılmaktadır?


Bir tıkanıklık yönetim aracı olarak tuvalete dökülen kimyasallar, solunması halinde boruların yapısına zarar verebilir ve sağlığı etkiler.  Bu nedenle tıkanıklık açma işlemi için profesyonel bir tesisatçıdan yardım almalısınız. Robot dirsek borusu birikimini anında algılar ve fayanslara, duvarlara veya ekipmana zarar vermeden sıkışmış alanları açar. Tıkanıklık Açma Servisi.

Tıkanıklık Açma Servisi

Daha eski teknikler, tahliyeyi açmak için basınçlı su kullanıyordu. Bu da borunun bağlantıdan dışarı çıkmasına ve suyu dökmesine izin veriyordu. Boruların hasar görmesi, kapsamlı onarımlara yol açarak yüksek maliyetlere neden oldu. İstanbul’da kaçak tespiti  için kullanılan kameralı görüntüleme teknolojisi sayesinde borunun içi net bir şekilde görülerek sorunlu alanların tespiti kolaylaşıyor. Bu sayede sadece tıkalı olan bölge açılır ve bitkinin başka bir yerine dokunulmaz.

Evde Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılmaktadır?

Tıkanıklık çok büyük değilse  borulara zarar vermeden evde kendiniz açabilirsiniz. Bunun için şunları yapabilirsiniz:

Kendinize bir tuvalet pompası alın ve tıkanıklığı açmaya çalışın. Pompa üzerinde çalışırken klozetin suyla doldurulması gerektiğini lütfen unutmayın. Pompa çalışmıyorsa tel askı kullanılabilmektedir. Bunu yapmak için askıyı düğümden çözün ve düz bir çubuğa çevirin. Kancanın etrafına çok kalın olmayan bir bez bağlayın ve askıyı klozetin içine yerleştirin. Sıkışmayı gidermek için ileri geri hareket ettirmeyi deneyin. Askının ucundaki bez, sıkışan malzemenin boruya zarar vermeden itilmesine yardımcı olur. Klozeti de serbest bırakır tabii ki. Tıkanıklık Açma Servisi.

Bunun için bir çay bardağı karbonatı tuvalete dökün ve bir süre bekleyin. Sonra bir çay kaşığı sirke dökün. Kimyasal bir reaksiyon klozetin şişmesine ve köpürmesine neden olur. Aspirasyondan önce 1-1,5 saat  bekleyin.
Sirke ve kabartma tozu karışımı, tıkanmaya neden olan organik bileşikleri çözerek boruların daha kolay akmasını sağlar. Kabızlık devam ederse, aynı karışımı uygulayın ve gece boyunca bırakın. Diğer bir yöntem ise bulaşık sabunu kullanmaktır. Bunun için klozete bir tatlı kaşığı sıvı bulaşık deterjanı dökün ve 25 dakika  bekleyin. Deterjan  dibe çöktükçe boruyu yağlar ve tıkanan malzemenin borudan dışarı akmasına yardımcı olur. Aynı etki için kalıp sabunlar veya şampuanlar kullanmayın. Tuvaletinizdeki tıkanıklık ulaşılamayacak kadar derinse, en iyi seçeneğiniz, yüksek kaliteli ekipman kullanan bir tesisatçı ile iletişime geçmektir.

 Eğer sorun ana çıkış hattında ise hattın uzunluğuna göre fiyat değişecektir. Tıkanma, borudaki harç veya moloz gibi nesnelerden kaynaklanıyorsa, bu nesnelerin temizlenmesi çok zordur. Bu gibi durumlarda kalem değiştirilmelidir. İşlem durumuna göre fiyat artar.

Klozet Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklık açma açısından Türk tuvaleti açmak , Avrupa tuvaleti açmaktan çok farklı değildir. Fiyatı etkileyen en önemli şeylerden biri de sorunun köküdür. Avrupa tuvaletleri, klozet bloğu kaldırıldıktan sonra  açılmaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra klozet bloğu yerine yerleştirilecektir. Tamir tesisi olarak müdahale edemeyeceğimiz bir problemde tıkanıklığın sebebini müdahale etmeden bulup, uzman ekibimizle birlikte kısa sürede gerekli tamirleri yaparak ekipmana zarar vermemekteyiz.

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Karataş Su Tesisatçısı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis