Gider Tıkanıklığı Açma

Bahçelievler Kanal Açma

Gider Tıkanıklığı Açma çoğu zaman tesisatçı bizlere acil olarak gerekmektedir. Çünkü bu gibi arızalar günün her saati karşımıza çıkar. Bu bağlamda her zaman en yakın tesisat firmasına ulaşmak isteriz. İşte bizler bu durumlarda sizleri yalnız bırakmamak için en yakın su tesisatçısı olarak hizmet veriyoruz.Gider Açma: Giderinizde su eskisine göre daha mı yavaş akıyor, yoksa lavabonuzdan veya diğer giderlerden hiç mi akmıyor? Kullanılması önerilen lavabo açma yöntemi tıkanıklıkların açılmasını kolaylaştırır. Şimdi size 9 kolay yolu tanıtmamıza izin verin.

Gider Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Gider Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyon tıkanıklıklarını açmak için çeşitli yöntemler denendi ve aşağıdaki makalede bunlardan dokuzunu inceledik. Gider Tıkanıklığı Açma.

1- Beyaz sirke ve karbonat ile tahliye: Tıkanmış lavaboya beyaz sirke, karbonat ve  100 derecenin üzerinde kaynar su uygulayın. Lavabo giderlerindeki organik artıkların neden olduğu kötü kokuların giderilmesine yardımcı olur. Gider Tıkanıklığı Açma Bunu yapmak için lavaboya 130ml karbonatı, ardından 130ml beyaz sirkeyi dökün, tahliye kapağını kapatın ve yaklaşık 12-15 dakika bekleyin. Lavabo giderleri genellikle bu şekilde açılır.

2- Durulama pompası ile açık gider: Gideri açmak için körüklü yıkama pompasını kullanabilirsiniz. Bir pompa kullanmak, benzer sorunları açmanın ideal bir yoludur. Özellikle lavabo, küvet ve klozet giderlerinde kullanılır. giderin dibini dolduracak kadar su ekleyin. Ardından, pompa açılana kadar sıkıca ileriye doğru itin. Gider Tıkanıklığı Açma.

3- Gider Tıkanıklıkları İçin Su Bazlı Vakum Yöntemi

Su bazlı vakum, lavabo giderlerini temizlemek veya  tıkanıklıkları açmak için ideal bir araçtır. Kenarın etrafına hava sıkışmamasına dikkat ederek vakum hortumunu lavabo giderine kadar tutun. Gider Tıkanıklığı Açma Süpürgeyi çalıştırmak tıkalı tahliyeyi boşaltacaktır. Elektrikli süpürgenin su geçirmez olması gerektiğini lütfen unutmayın.

 4- Tıkanmış gideri bahçe hortumu ve tazyikli su ile temizleyin: Hortumun bir ucunu uygun bir alet kullanarak çamaşır makinenizin musluğuna bağlayın. Hortumun diğer ucunu elinizle lavabonun altındaki gidere doğru itin. Gider Tıkanıklığı Açma. Suyun geri dönmemesi için bir bezle sıkıca sarın. Musluğu çevirin ve hortumu iki elinizle mümkün olduğunca sıkı tutun. Bu yöntem lavabo tıkanıklığını açar.

Gider Tıkanıklığı Açma

 5-Tıkanmış Lavabo Giderini Lavabo Açıcı Tel İle Açın: Herhangi bir hırdavatçıdan Lavabo Açıcı Yılan alın. Bu yöntem, başka türlü erişilemeyen daha derin tıkanıklıkları açmak için idealdir. Bu araç çeşitli uzunluklarda olur. Ev kullanımı için 7,5 metre olmalıdır. Ancak kaymaz eldiven kullanmalısınız. Lavabonun altındaki sifonu çıkarın. Lavabo açma teli daha sonra lavabo giderine yönlendirilmektedir. Birkaç adım ilerledikten sonra, telin diğer tarafındaki kolu çevirin ve teli  bir taraftan içeri doğru itin. Gider Tıkanıklığı Açma. Tel, tıkanıklığa ulaşıncaya kadar borunun etrafına sarılmaktadır. Dirençle karşılaşana kadar kolu çevirmeye devam edin. Dirençle karşılaşıldığında kol dönmeyecektir. Kabloyu tıkanıklıkta sıkıca tutmak için kolu birkaç kez çevirin ve  tıkanıklığı gevşetmek için hafifçe sallayın.

Gideri biyolojik bir temizleyici ile temizleyin ve gideri açın.

Düzenli temizlik, giderlerinizde kötü kokuların oluşmasını önleyecektir. Bu şekilde gelecekteki masrafları tıkamaktan kaçınırsınız. Biyolojik veya enzimatik kanal açıcılar, diğer kimyasal işlemlere göre daha çevre dostudur. Ayrıca kanalizasyon sisteminizin sağlığı açısından kimyasal temizleyicilere göre daha güvenilirdirler. Koku ve yağ birikmesini önlemek ve lavabonuzu temiz tutmak için ürün talimatlarını izleyin. Gider Tıkanıklığı Açma. Tıkanmış giderlerdeki kanalizasyon kokularını gidermek ve tıkanıklıklara neden olabilecek organik maddelerin birikmesini önlemek için giderler düzenli olarak temizlenmelidir.

Gider Tıkanıklığı Açma

7- Buz, tuz ve limon kabuğu rendesi olan süzgeçler: Çöp öğütücüler iyi çalışır ama kötü kokarlar. Bu, öğütücünüzde bakteri ve organik atıkların biriktiğini gösterir. Bundan kurtulmak için lavabonuzu birkaç  buz küpü, bir avuç tuz ve birkaç limon kabuğu ile doldurun. Bu karışımı çöp ayırıcı bıçaklarına zarar vermeden çalıştırın. Gider Tıkanıklığı Açma.

8- Vakumlu klozet port pompalı tahliye ağzı: Genellikle klozet ve lavabolarda kullanılmaktadır. Yakındaki tıkanma için hava pompası yöntemi benimsenmiştir. Vakumlu klozet pompasını klozetteki deliğin üzerine yerleştirin, yavaşça yukarı kaldırın ve hızlıca aşağı doğru itin. Bu yöntemi kullanarak gider açabilirsiniz.

9-  Basınçlı hava ile gider açma: 8 bar basınçta çalışan hava kompresörleri mutfak, banyo lavabo ve küvet giderlerini açmada etkilidir. Kompresör hortumunu giderden aşağı doğru çalıştırın ve açıklığı sıkıca kapatın. Tahliye basınçlı hava ile hafifçe açılır.

Makine ile Gider Tıkanıklığı Açan Tesisatçı Çağırmak

Bu seçeneği en sona bıraktım. Yukarıdaki yöntemlerin hemen hepsi bir süreliğine tıkanıklığı açabilmektedir. Ancak kalıcı bir çözüm oluşturmak istiyorsanız, gideri açmak için robot adı verilen bir makine kullanmanız gerekecektir. Profesyonel hizmet veriyoruz.

Gider açma nasıl yapılmaktadır?

Bu soru internette sıkça sorulan  bir sorudur. Bazı kişiler gider açacağı ile ilgilendikleri için bu sorunun cevabını soruyorlar. Diğerleri ise ustayı aramadan bu işi kendileri nasıl yapacaklarını öğrenmek için bu soruyu soruyorlar. Drenajı açmanın birkaç yolu var. Kendiniz denemek isterseniz. Bir kılavuz olan Susta’nın yardımıyla veya bir gider temizleyicide bir kimyasal kullanarak yapılmaktadır. Drenajdaki nesne, kullanılan malzemeyi belirler. Gider Tıkanıklığı Açma. Genellikle Susta ile denerim ve başarı oranı yarı yarıyadır.

Ancak bunun yerine, işi niteliksel ve profesyonelce yapmak için iyi bir şirket bulmak daha mantıklıdır, çünkü su, kanal ve gider temizleyici kimyasallar, tıkanma hizmetlerinin maliyetinin yarısı kadardır. Üstüne bir de kaybederseniz, evin üzerindeki kiri ve emeği de eklerseniz aşağı yukarı aynı miktarda olacaktır. Bir profesyonelle çalışmak sizi güçlük ve stresten kurtaracaktır.

Gider Tıkanıklığı Açma

Malzemelere o kadar para harcadın, öyleyse neden zahmet edesin? Ayrıca kendiliğinden açılan tıkanıklık tam olarak açılmadığı için gider kısa sürede tekrar tıkanır, tüm emeğinizi ve paranızı boşa harcamak yerine. Zihninizi boşaltır ve eğlenirken harcamalarınızı açar. Ve karışıklık yok, karışıklık yok. Makinenin nasıl çalıştığını merak edenler için internette videoları var. Kilit açmayı arayın ve birçok video göreceksiniz.Her yere göz atabilirsiniz. Kendi gözlerinizle kafanızdaki tüm merak  ve  soru işaretlerini silebilirsiniz. Eğer siz de tıkanan giderler ile ilgili sorun yaşıyorsanız internetten anlık telefon numaraları da alabilirsiniz. İstanbul Tesisat’a bir e-posta göndermek size en iyi 3 siteye erişim sağlayacaktır. Hizmet kalitesi ve profesyonellik farkını yaşayacağınızın garantisini veriyoruz. Gider Tıkanıklığı Açma.

Gider Açan Firmalar

Gideri nasıl açabilirim, sorunuza iyi bir cevabımız var. Bu sorunun en iyi cevabı bizleri aramaktadır.  Bu bilgilere Sayarlar Tesisat web sitesi, videolar ve galeri bölümünden kolayca erişilebilir. Sitemizde her türlü görsel ve yazılı bilgi mevcuttur. Yaptığımız tüm işler hakkında ayrıntılı ve kapsamlı bilgi sağlamak için tasarlanmıştır. Sıhhi tesisat sektöründe su kaçaklarının tespiti, tıkanıklıkların giderilmesi, tarakların temizlenmesi, dedektörlerle rögar  tespiti ve benzeri tüm tesisat işleri ile ilgili bilgi, video ve fotoğraflara sitemizden ulaşabilirsiniz. Hepsi siz değerli müşterimizi bilgilendirmek ve yapılacak işle ilgili şüphelerinizi gidermek için tasarlanmıştır.

Gider açıcı kimyasallarının zararı var mıdır?

Elbette boruyu açmak için kullanılan kimyasallar gidere zarar verir, bu kimyasallar asidik olduğundan yağ ve kiri çözebilir, boruya zarar verir. Deforme olur. Ayrıca borunun tıkanmasına neyin sebep olduğunu bilmeden körü körüne bu uygulamayı yapmak doğru değildir.

Gider Tıkanıklığı Açma

Tıkanmış giderler her zaman kirden kaynaklanmaz. Yanlış kurulum boruların eğilmesine veya tıkanmasına neden olur. Eğer sorun tesisatta ise bu gider kimyasalları kesinlikle işe yaramaz. Giderinizin yağlayıcı ile tıkandığını biliyorsanız kimyasal gider temizleyici kullanabilirsiniz. Ama henüz endişelenme, bu asidik maddelerin tesisatınıza zarar verebileceğini unutmayın.

Kamera ile gider açma nedir?

Kamera sistemi ile tıkanıklıklar boru içerisinde görülerek hatalı konstrüksiyonun önüne geçilmektedir. Makinedeki açıklık nasıl çalışır Özetle sistem elastik çalışır ve boruya hiç zarar vermeden boru yönünde hareket eder, makine ile tıkanıklık açma kusurlarını kontrol ederek robotik makine ile açılan tıkanıklığın gidere zarar vermeyeceğinden emin olabilirsiniz.Tıkanıklık borunun ucunda olsa dahi  bu yay sistemi 20 metreye kadar ulaşarak tıkanıklığı açabilmektedir. Tıkanmayı giderdikten sonra, tıkanıklığın ana nedenini bulmak için kamerayı gidere gönderin.

Gider Tıkanıklığı Açma

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Fatih Su Tesisatçı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis