Kaçak Su Görüntüleme

Bayrampaşa Kanal Görüntüleme

Kaçak Su Görüntüleme sızdıran bir boru nasıl düzeltilir? Boru hattı sızıntılarıyla ilgili zorluk, ilk etapta onları bulmaktır. Sıhhi tesisat boruları (bakır ve plastik) genellikle gözden kaçar ve çoğu tesiste bulunması zordur. Bu, tavan sızıntıları, bodrum sızıntıları ve tespit edilmesi zor duvar sızıntıları olabileceği anlamına gelir. Şikayet durumunda deneyimli personelimiz sizi ziyaret ederek kaçağı bulur ve doğru onarım yöntemini belirler.  Kaçak Su Görüntüleme.

Kaçak Su Görüntüleme Yöntemleri

Kaçak Su Görüntüleme

İletişim: 0 552 526 40 49                  0 552 010 58 30

Su Kaçağı Tipleri ve Tespiti

Borudan dışarı akan ve su geçidi olan yerden çıkan sıvıya su akışı denir. Ev, ofis ve iş yerlerindeki su kaçakları genellikle kalorifer, sıhhi tesisat ve pimadan kaynaklanır. Su kaçakları duvarlarda, banyolarda ve bina yüzeylerinde bulunur. Yerden ısıtma veya petek montajından taviz vermeden su kaçaklarını tespit eden cihaz ile sorunun kaynağına kolay ve masrafsız bir şekilde ulaşılabilmektedir. Bu gibi olayların gözlemlenmesi. Parkenin kenarından su geldiğinde maça ısınır veya maça nemlenir ve su sızıntısı ile karşı karşıya kalırız. Isıtma sistemlerinde su kaçakları nadiren meydana gelir. Ufak bir sorun gibi görünse bile böyle bir durum ortaya çıktığında doğru yere müdahale etmek için uzman ekibimizin desteğine ihtiyacınız var.  Kaçak Su Görüntüleme.

Kaçak Su Görüntüleme

Ekipmandaki su sızıntılarını tespit etmek için duvarların ve karoların durumunu kontrol edin. Duvarlarda ve fayanslarda nem, derz aralarında  sararma ve küf, tesisatın sızdırdığının kanıtıdır. Bu yaygın durum için  gerekli kaçak dedektörlerini sunuyoruz. Gerekli ekipmanlar sayesinde profesyonel ekibimiz su kaçaklarını kolayca tespit edip sorunun kaynağına iniyoruz. Düzgün ve zamanında sorun belirleme, yeniden yapılandırma ihtiyacını ortadan kaldırır ve  daha uygun maliyetli çözümler sağlar.  Kaçak Su Görüntüleme.

Sızıntıları tespit etmezseniz ne olur? 

Ortak kullanım alanları olan binalarda kaçak büyük bir sorundur. Bina sakinlerinin ve ziyaretçilerinin maruz kaldığı kuvvetli, pis, küflü ve rutubetli kokular son derece sakıncalıdır. Sızıntı tespiti ve kontrolü yapılmazsa veya geç yapılırsa bina duvarları sararmaya ve dökülmeye başlar. Bu sorun binanın doğal afetlere, depremlere karşı direncini düşürür. Can ve mal kayıplarını önlemek için binalarda su akışının bir an önce tespit edilmesi ve onarılması gerekmektedir. Banyo ve tuvaletler şüphesiz en sık sızıntı görülen yerlerdir. Temizlik alanlarında kullanılan yanıcı ve aşındırıcı malzemeler zamanla karolar arasındaki derzlere zarar verir.  Kaçak Su Görüntüleme.

Kaçak Su Görüntüleme

Doldurulmayan derzlerden sızan yanıcı ve aşındırıcı maddeler su sistemini oluşturan borulara girer. Borular zamanla delinmeye, çökmeye ve çürümeye başlar. Aşınmış borular sızıntılara neden olmaktadır. Banyo ve tuvaletlerdeki drenaj genellikle aşağıdaki apartmanlarda oturanlar tarafından fark edilmektedir. Kaçak Su Görüntüleme. Banyo ve tuvaletlerde kaçak tespiti üç şekilde yapılmaktadır. Ses dinleme ekipmanı, kameralar ve nem ölçerler kullanarak banyo ve tuvaletlerdeki sızıntıları tespit edin. Su tesisatı problemlerinden dolayı  duvarda küf, nem, şişme, sararma ve kötü koku oluşması gibi durumların önüne geçilmesi için vakit kaybetmeden teknik servis ile irtibata geçilmelidir.  Kaçak Su Görüntüleme.

 Gizli Su Kaçakları Nasıl Bulunmaktadır?

Gizli su kaçaklarını anlamak için dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bu:

  • Kombinin su barı yeterli seviyeye yükseltilmiş ancak su barı düşmeye devam ediyorsa,
  • Zemin, zemin, parke, duvar vb. yüzeylerde kabarma veya sulanma görülürse,
  • Duvara dökülen boya varsa,
  • Duvar rengindeki değişiklikler veya sararmalar için,
  • Aşırı nem veya küflenme durumunda
  • Duvarlarda ter şeklinde su damlacıkları var mı?
  • Tüm muslukları kapatsanız bile su sayaç numaraları değişecektir.

 Su kaçaklarını tespit etmek için hangi ekipmanlar kullanılmaktadır?

 Su kaçaklarının farklı katlarda meydana gelmesi nedeniyle çeşitli cihazlar oluşturulmuştur. Bunlar termal kameralar, boru kameraları, nem ölçerler ve ses dinleme cihazlarıdır. Bu cihazların uygulama alanları ve fonksiyonellikleri farklıdır. Sızıntı tespit problemlerini çok kolay ve hızlı bir şekilde çözmek için sadece profesyonellerin kullanabileceği bir cihaz. Kızılötesi kamera sayesinde görünmeyen kaçak ve kaçaklar kolaylıkla tespit edilmektedir.  Kaçak Su Görüntüleme.

Sızıntıların gözdesi termal kamera sayesinde kırma, dökülme ve benzeri işlemler yapılmadan kaçaklar tespit edilmektedir. Isıtma borusunun içinde. B. Borular zamanla eskimeye başlar. İç aşınma ve yıpranma sonucu su sızıntısı kaçınılmazdır. İşte o zaman kızılötesi termografi devreye girer ve sorunu çözer. Nem tayin cihazları oldukça hassas ve güçlü bir çalışma sistemine sahiptir. Kaçak Su Görüntüleme.

Kaçak Su Görüntüleme

Nem ölçerin küçük boyutu, küçük ve sızdıran su kaçaklarının kolayca tespit edilmesine yardımcı olur. Akustik işitme cihazları suyun sesini dinleyerek sorunun sebebine kısa yoldan ulaşmanızı sağlar.  Boru görüntüleme kamerası ile boruların X-ray görüntüleri alınarak, boruların içerisinde çürümüş veya paslanmış boruların yerleri kolaylıkla kavranabilmektedir. Kaçak Su Görüntüleme.

Kamera cihazı fonksiyonları ve kaçak tespiti

Su kaçakları çetrefilli bir sorundur. Sızıntıları, kırık veya çökmekte olan duvarları ve  yüksek sesleri aradığınız günler bunaltıcı olabilmektedir. Bu olumsuz koşullar kamera donanımlı cihazların üretimine kadar devam etti. Özel bir su kaçağı kamerası kullanarak su kaçağı tespitinin fiyatı makul. Üstelik bu cihazlar son derece sertifikalıdır. Bu noktasal kaçak tespit cihazı sayesinde kaçaklar herhangi bir değişiklik yapılmadan tespit edilebilir ve maliyeti çok düşüktür. Ayrıca ezmeye veya dökmeye gerek olmadığı için zamandan da tasarruf sağlar. Kalorifer  kaçakları, küçük kaçaklar, gizli kaçaklar gibi görünmez kaçaklar büyümeden ortadan kalkar.  Kaçak Su Görüntüleme.

Son teknoloji  kameralar ve ekipmanlarla su akışına veya sızıntılara neden olan boruları kolayca tespit edebilirsiniz. Kamera sayesinde hızlı algılama, ekonomik sonuçlar ve zaman tasarrufu elde edersiniz. Merkez Sıhhiye su akışının nedenini tespit eden tüm cihazlara sahiptir. Ayrıca kameralarla su kaçağı tespiti için ideal paketler sunuyoruz. Bu, müşterilerimiz için en yüksek hizmet kalitesini elde etmemizi sağlar.

Boru Görüntüleme Kamerası İşlevi ve Kaçak Tespiti

 Su tesisatlarının drenaj borularında da su akıntıları oluşur. Boru  kamerası, kanalizasyon borularındaki sızıntıları tespit etmek için icat edilmiş bir cihazdır. Kanalizasyon kaçaklarını bulmak çok zor bir iştir.

 Pis su borusu, binalar, ofisler, işyerleri gibi yerleşim yerlerinin pis sularını tahliye eden borulardır. Bu işlem için pimaş adı verilen düdük kullanılır. Pimas tüpünün içini görmek için kullanılan bu tüplü görüntü kamerası, suyun nereden sızdığının görülmesini eskiye göre daha kolay hale getirdi. Kaçak Su Görüntüleme.

Kaçak Su Görüntüleme

 Bir boru görüntü kamerası Pimaş Borusu’ndan geçerek her bir alanın fotoğrafını çekiyor. Alınan görüntüler sayesinde kırık, çatlak, delikli ve çürümüş borular uzman ekibimiz tarafından tespit edilmektedir. Kanalizasyon sızan yerlerde iğrenç, ağır, kötü bir koku oluşur. Sağlığa da zararlı olan bu kokular bir an önce giderilmelidir. Bu ekipman sayesinde ortaya çıkan problemler kısa sürede giderilmekte ve süreçte hataya yer kalmamaktadır. İstanbul bölgesinde kanalizasyon borularında sorun yaşayan herkes bizimle iletişime geçsin. Profesyonel kadromuz  su kaçaklarını en kısa sürede bulup onaracaktır.

Pimaş hattındaki kaçaklar nasıl bulunmaktadır?

Alt kat komşunuzun tavanında  sararma veya damlama varsa kuruma sorunu yaşıyor olabilmektedir. Sızan su sürekli akmadığı için temizlik borularının sızdırması. Üst kattaki insanlar su içtiğinde akar. Akışın rengi farklı olduğu için koku  yapabilmektedir. Bu belirtilerle karşılaşırsanız, piston borusundan bir sızıntı olduğundan şüphelenebilirsiniz. Bu sorunun cihaz olmadan tespit edilmesi çok zordur ve maliyeti önemli ölçüde artırır. Su çevresinde merkezi ekipman olarak her bir kaçak tipi için farklı cihazlar hazırlayarak müşterilerimizin sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz.

Kaçak Su Görüntüleme

Pimas hatlarındaki kaçakları tespit etmek için kameralı görüntüleme cihazları kullanıyoruz. Bu görüntüleyicinin kamerası turşu borusuna konur ve borunun içi yakından incelenmektedir. Profesyonel ve deneyimli ekibimiz cihazınızdaki görüntüleri doğru bir şekilde yorumlayarak sorununuzu en kısa sürede çözecektir. Cihazın ulaştığı görüntülerden kırık borular, çatlaklar, kopmuş contalar, boruların içindeki yağ lekeleri gibi tüm problemler tespit edilmektedir. Karar sürecinin ardından gerekli çalışmalar başlayacak. Yakacak odun borusunda çatlaklar, kırıklar veya aşınmış contalar varsa borunun tamamı değişir. Bu konuda da deneyimli olan ekibimiz, sorunsuz bir tadilat ve kullanıma hazır Pimash boru oluşturmak için gerekli özen ve dikkati gösterecektir.

 Ekipmanla su kaçağı tespitinin avantajları

Cihazınız ile su kaçaklarını tespit ederek zamandan tasarruf edin. Nem, küf, kötü koku gibi hemen oluşmakta olan problemlerin önüne geçer. Deneme yanılma yoluyla su akışı tespiti, konum maliyetini en aza indirirken önemli maliyetlere ve zaman kaybına neden olur. Donanım sayesinde duvar, zemin, parke gibi parçalar hasarsız kalarak ek onarım ihtiyacını ortadan kaldırır ve maliyet oranını düşürür. Erken teşhis, su kaçağı nedeniyle can ve mal kaybını önler.

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Karataş Su Tesisatçısı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis