Mutfak Tıkanıklığı Açma

Arnavutköy Kanal Açma

Mutfak Tıkanıklığı Açma tıkanmış bir lavabo nasıl temizlenmektedir? Bir mutfak veya banyo lavabosunun tıkanıklığını açmak için tıkanıklığı yumuşatmak için giderden aşağı sıcak su akıtabilirsiniz. Gidere biraz bulaşık deterjanı dökün ve ardından daha fazla sıcak su akıtın. Bu işe yaramazsa, uygun bir kimyasal tahliye temizleyici kullanmayı deneyin. Daima ambalaj üzerindeki talimatlara uyun.

İletişim : 0 552 526 40 49                           0 552 010 58 30

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Sayarlar Tesisat çalışmaları kapsamında mutfağı güvenli ve hızlı bir şekilde açacağız.  Karantina sona erdiğinde mutfaktaki neredeyse tüm işler duracak. Mutfak lavaboları genellikle kullanılmış yağ ile tıkanır. Yabancı cisimler de tıkanıklıklara neden olabilmektedir. Mutfak lavabonuzdaki yavaş su akışı bir tıkanıklık belirtisidir. Müdahale etmezseniz evye bir süre sonra tamamen tıkanacaktır. Tıkanan lavaboların büyük çoğunluğu kullanıcı hatasından kaynaklanır. Mutfak lavabolarında ve banyo lavabolarında tıkanma nedenleri farklıdır. Banyo tıkanıklığı genellikle saç ve saç gibi döküntülerden kaynaklanır. Yemek artıkları ve yağ, mutfak lavabolarının tıkanmasının ana nedenidir. Mutfak lavabosundaki su tıkalı ve çalışmıyor!

Mutfak Tıkanıklığı Açma

 Evde uygulayabileceğiniz birkaç basit yöntemle mutfak açma işlemini tamamlayabilirsiniz. Bunun için deterjan kullanabilirsiniz. Söz konusu kimyasal lavabonun kısa sürede açılmasını sağlar. Ancak kimyasallarla açılan bir lavabo bir süre sonra daha büyük sorunlara neden olur. Bu sorunların başında erimiş gider contaları ve çatlamış boruları sayabilirsiniz. Bu sorunlar çok daha pahalıya mal oluyor. Belirtilen sebeplerden dolayı tıkanıklık açmak için kimyasal kullanılmasını önermiyoruz. Mutfak Tıkanıklığı Açma.

Mutfağınızı kimyasallarla doldurmadan önce basit bir pompa kullanabilirsiniz. Pompalama işlemi lavabonun kısa sürede açılmasını sağlar. Bu şekilde tıkanıklığa çözüm bulamazsanız lavabonun hemen altındaki gider hattını sökebilirsiniz.  Tıkanıklık borunun görüş alanı içindeyse profesyonel yardım alın. Bu durumda Sayarlar Tesisat sorunu kısa sürede çözmenize yardımcı olur.

Kırmadan Mutfak Açma İşlemi

Mutfağın kilidini açmak için en son araçları kullanıyoruz. Lavabo açma işleminin hiçbir aşamasında kırılmaz ve dökülmez. Bu yöntem herhangi bir ek iş yükü oluşturmaz. Mutfak lavabosunu açmamızı istediğinizde kamera ile tıkanıklığın sebebini tespit edeceğiz. Drenaj yolu incelenir ve  hatanın nedeni belirlenir. Kamera tarafından tespit edildikten sonra müşteri bilgilenir. Bundan sonra kırılmadan mutfak açma işlemi yapılacaktır. Şirketimiz tarafından gerçekleştirilen işlemlerin sıralaması aşağıdaki gibi özetlenir. Mutfak Tıkanıklığı Açma.

  • Evinize veya işyerinize gelip yıkama borusu bağlantısını keselim.
  • Kamerayı yangın tüpünden iç kısma gönderin.
  • Kamera tarafından çekilen görüntü monitörde görüntülenir. Yapılan analiz sonucunda tıkanıklığın nedeni belirlenir.
  • Tıkanma nedeni yabancı cisim ise robot kullanılır.
  • Robotik cihaz tenugui tüpünden çıkar ve tahliyeyi açar.
  • Kontrol ettikten sonra tıkanma sorunu yok. Mutfak Tıkanıklığı Açma.

Kameralı Mutfak Gideri Açma

Kameralar, lavabo açma ve kapama işlemlerinde kullanılan en önemli modern cihazlardan biridir. Kameralı mutfak gider açma yöntemi ile anormallikler kısa sürede bulunur. Kamera kullanmayan firmalar sorunu doğrudan kırılma yoluyla çözmeye çalışıyor. Kamera ile eviye açma işlemi zarar görmeden kısa sürede yapılmaktadır.

Mutfak Tıkanıklığı Açma

 Yeni taşınan bir evde  su baştan yavaş akabilmektedir. Bu durumda drenaj borusunun eğiminde bir sorun olması muhtemeldir. Kamera sistemi sayesinde eğimli gider borularındaki problemler de hızlı bir şekilde tespit edilmektedir. Mutfak Tıkanıklığı Açma.

Tıkalı mutfak lavabosu nasıl açılmaktadır?

Mutfak genellikle organik atıkların lavaboya atıldığı yerdir. Bulaşıkları yıkarken lavaboda kalan artıkları atmak ve kullanılmış yağı gidere atmak tıkanıklıkların başlıca sebeplerindendir. Bu nedenle, aşırı yüklemeler genellikle kullanıcılardan kaynaklanır. Lavabo giderinden gelen atık yağ ve yemek artıkları boruya yapışacaktır. Bu da borunun zamanla  tamamen tıkanmasına neden olacaktır. Yağlı atıkların yağlama etkisi yoktur. Söz konusu atık madde giderde kireçli bir yapıya dönüşür. Bu durumda, önce sorunu kendiniz çözmeyi deneyebilirsiniz. Sorunu kendiniz çözemiyorsanız, profesyonel mutfak temizliğine ihtiyacınız var. Mutfak Tıkanıklığı Açma.

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfakların tıkanıklıklarını açmak için kullanılan robotlar, borulardaki yağ kalıntılarını temizlemiyor. Bu durumda pim tazyikli su ile yıkanmalıdır. Kanalizasyon temizleme ekipmanı ile borularınız ilk günkü gibi olacak. Mutfak tadilat işlemlerinde lider firmalardan biri olan Sayarlar Tesisat 7/24 hizmet vermektedir. Bu süreçte hiçbir şeyi kırmayız. Sorunları daha kısa sürede tespit edin. Mutfak tıkanıklık açma işlemini kısa sürede tamamlayacaktır. Tüm lavabo açma işlerinizde profesyonel hizmet almak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Web sitemizdeki telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz. Mutfak Tıkanıklığı Açma.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

  • Lavabonun kilidini açma ücreti soruna bağlıdır. Bunu göz önünde bulundurarak düşüncelerimiz aşağıdaki gibidir.
  • Lavabo apartman veya apartman tahliye borusu tarafından mı tıkanmış?
  • Lavabo apartmanın üst katlarında su kullanırken yanıyor mu?
  • Size bildirimde bulunduktan sonra uygun fiyata hatanız düzeltilecektir. Mutfak Tıkanıklığı Açma.

Mutfak Gideri Tıkandı Ne Yapılır

Evimizde en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan biri mutfaktır. Mutfak yeme içme gibi zorunlu ihtiyaçlarımızı karşıladığımız bir alan olduğu için temizlik ve hijyen açısından en çok dikkat ettiğimiz alandır. Mutfak lavabosu en sık kullanılan gider lavabosudur. Bu nedenle gün içerisinde bilerek ya da farkında olmadan lavabo içerisine dökülen atıklar tıkanmalara neden olmaktadır.  Eğer tıkanıklık sorunu devam ederse uzman bir tesisat firması ile iletişime geçmeniz gerekir. Mutfak açma işlemi için evde uygulanabilecek doğal yöntemler şunlardır;

Lavabo; Sirke ve Tuz

Tuzun kendisi, yağ çözücü olarak çok etkili olan organik bir  bileşendir. Sirke eklemek, tıkanan mutfak lavabosu sorununu etkili bir şekilde çözebilmektedir. Bir mutfak giderini açmak için yapmanız gereken ilk şey, lavaboyu su birikintilerinden uzak tutmaktır. Su birikintileri varsa  doğal tıkanıklık açma yöntemleri işe yaramaz.  Lavabo açma işlemine başlamadan önce lavabodaki suyun boşaltıldığından emin olunuz. Lavabodaki su temizlendikten sonra tuz ve sirke ile durulama işlemi başlar. Tıkanan lavabo giderine yarım bardak tuz ve bir bardak sirke dökün. Daha sonra bir litre kaynar su eklenmektedir ve umarım borudaki yağ atığını ve organik birikintileri çözer. Mutfak Tıkanıklığı Açma.

Mutfak Tıkanıklığı Açma

 Tıkanan bir gider borusunu nasıl açarım? Merak edenler için en doğal kombinasyon lavabonuzu tuz ve sirke ile açmaktır. Tıkanan boru nasıl açarım sorunuza cevap verecek olursak tuz ve sirkenin mükemmel yağ sökücü özelliği olduğunu söyleyebiliriz. Tuz ve sirke, borulardaki yağlı birikintileri ve organik tıkanıklıkları gevşeterek bunların kanalizasyona akmasına izin verir. Ayrıca insan sağlığını veya boruların dayanıklılığını etkilemez. Son derece doğal ve zararsız bir karışımdır. Mutfak Tıkanıklığı Açma.
Mutfak giderini nasıl temizlersiniz? Sorunun en doğru cevabı, aralıklı olarak kullanılan bir lavaboyu açmanın doğal yollarından biri olan sirke ve tuzla lavabonuzu açmaktır. Tıkanan mutfak lavabosu sorunu yaşamadan önce bu karışımları ayda birkaç kez uygulayarak tesisatı temizlemek mantıklıdır.

Sirke ve Karbonat ile Gider Açma;

Bir bardak sirke ve yarım bardak karbonat kullanarak yapılan bu işlem organik tıkanıklıklar için çok işe yarıyor. Yarım bardak karbonatı tıkalı mutfak lavabosu giderine dökerek başlayın. Sonra bir bardak sirke dökün. Birkaç dakika sonra 1 litre  kaynar su dökün ve bekleyin. Son olarak, tahliyeyi yıkamak için soğuk su kullanmalısın. Mutfak Tıkanıklığı Açma.

Tıkanan tahliye sistemini kablo ile açmak için;  Bu işlem için lavaboda gider deliği tıkalı bir metre uzunluğundaki bir tel yeterlidir. Kablonuz yoksa, bir hırdavatçıdan veya hırdavatçıdan ucuza satın alabilirsiniz. Tıkanan bir mutfak giderini açmak için teli yavaşça  ileri geri hareket ettirin. Mutfak gideri tıkalı! Bu soruna neden olan organik madde teli çökertecek ve su ile birlikte gidere akacaktır. Telin ucu hafif kavislidir (çentiklidir), bu nedenle bir tıkanıklık varsa, telin geri çekilmesi atıkların gidere takılıp geri dönmesine neden olur. Bu şekilde tıkanıklığı giderirsiniz. Teli yavaş ve dikkatli bir şekilde hareket ettirmeniz gerekir.  Çok sert hareket ettirirseniz, tel kanala yapışabilmektedir. Tıkanan bir mutfak giderini bir pompa ile açmak için:

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak giderini açmanın başka bir yolu da lavabo pompası kullanmaktır. Pompa, tıkanıklığı gidermek için giderin boyutuna göre basınç uygulayan körüklü bir cihazdır. Mutfak lavabosu tıkalı ve su çıkmıyor! Bu soruna bir başka çözüm de pompa kullanmaktır. Mutfak Tıkanıklığı Açma.

 Pompa su dolu bir lavaboya yerleştirilmiştir. 15-20 pompalama hareketi yapın. Pompanın tahliye hattına su basıncı uygulayarak, tıkanan organik birikimin tahliye hattından atılmasını sağlarsınız.

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Karataş Su Tesisatçısı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis