Su Arıza Tespit

Şabanözü Su Kaçağı Tespiti

Su Arıza Tespit çoğu zaman tesisatçı bizlere acil olarak gerekmektedir. Günün her saati karşımıza çıkar. Bu bağlamda her zaman en yakın tesisat firmasına ulaşmak isteriz. İşte bizler bu durumlarda sizleri yalnız bırakmamak için Sayarlar Tesisat en yakın su tesisatçısı olarak hizmet veriyoruz. Su kaçağı tespiti servisinde bulunması gereken özellikler nelerdir?

İletişim: 0 552 526 40 49                   0 552 010 58 30

Bir sızıntı testi şirketinde personelin deneyimi ve  kalitesi esas kabul edilir. Bu durumun bilincinde olan Sayarlar Tesisat, kurulduğu günden bu yana deneyime ve kaliteye bağlı bir marka olmuştur. Bu konuda ilk günden itibaren tecrübeli  eski eleman kadrosunu bünyesinde tutmayı başaran tek kaçak tespit firmasıyız.

Su Arıza Tespit Nasıl Yapılır Yöntemleri Nelerdir

Deneyimli ve kalifiye bir ekibe sahip olmak bir kaçak tespit firması için paha biçilmezdir. Kaçak tespit işi uzmanlık işidir çünkü bilgi ve tecrübe gerektirir. Bu nedenle, cihazı olan herkes bu görevi gerçekleştiremez. Sayarlar Tesisat olarak müşterilerimizden olumsuz geri dönüşler almak istemeyiz. Bu nedenle çalışanlarımızın ücretlerini düşük tutuyor ve deneyimli ustalar istihdam ediyoruz.
Sızdırmazlık ustalarımızın birçoğu çocukluktan beri sıhhi tesisat işleriyle uğraşmaktadır. Bu, ustaların deneyimleri sayesinde hataları kolayca teşhis etmelerine yardımcı olur. Bu, deneyimli ustalar tarafından su çıkışlarının kontrolünde hata oranını azaltır. Su Arıza Tespit.

Su Kaçağı Nedir?

Günümüzde yaşam alanlarının su ihtiyacını karşılamak için sıhhi tesisat armatürlerine ihtiyaç duyulması kaçınılmazdır. İçinden suyun aktığı bir tesisat borusunda meydana gelen sızıntıya su kaçağı denir. Su Arıza Tespit. Giderler, duvarlar ve fayanslar arasında istenmeyen durumlara neden olabilecek bir böcek sayılır. Su tesisatlarının geçişini engellemeyin.
Ek olarak, kurulu ekipmanın bağlantı parçalarında mümkün olduğunca az sızıntı olması arzu edilir. Bir sızıntı meydana gelirse, hat en kısa sürede onarılmalıdır. Bundan sonra, kaçak testini tekrar yapmak önemlidir. Bu nedenle zeminin ıslak olduğu su borusunda kaçak varsa tüm tesisat kamera sistemi ile kontrol edilmelidir. Yeraltı borularındaki onarım çalışmaları mümkün olan en kısa sürede ve en yüksek kalitede yapılmalıdır.

Su Arıza Tespit

Su Kaçağı Bulma

Sızıntı tespiti, borulardaki yırtılmaları tespit etme işlemi olarak kabul edilir. Bu, sistemin sistematik bir analizi yoluyla elde edilir. Su Arıza Tespit. Duvarlarda, tavanlarda ve zeminlerde görünen çeşitli unsurlar genellikle su sızıntısı belirtileridir. Su kaçaklarını bulmak için birçok kaçak tespit yöntemi vardır.
İlk olarak, damlama alanınızın veya altyapınızın belirtilerini göz önünde bulundurmalısınız. Semptomları belirlemek en önemli adımdır.

Su Arıza Tespit

Bu nedenle, semptomlar uzun bir süre boyunca rapor edilmelidir. Bazı durumlarda, belirli belirtiler bir sızıntı alanına işaret edebilir ve sızıntının nerede başladığını bilmenizi sağlar. Su Arıza Tespit.
Ev sahibinin bilgisi dışında nihai sorun giderme, geri dönüşü olmayan hatalara yol açar. Uygulamanıza bağlı olarak, bir sızıntı doktor-hasta ilişkisine benzer bir yol izlemelidir. Tespit çalışmaları sırasında herhangi bir aksaklık olup olmadığı konusunda müşteriden bilgi alınması esastır. 

Kameralı Su Kaçağı Kontrolü

Su kaçaklarını bulmanın en yaygın yöntemi kamera sistemi ile kaçak tespitidir. Kamera tesisatçısı olarak bilinen bu sistem, kaçak kontrollerini daha hızlı yapıyor. Kameralar, kanalizasyon sistemlerindeki deliklerin yerini tespit etmek için ideal cihazlardır. Ve bir nargilenin nerede kırıldığını tahmin etmek, samanlıkta iğne aramaya benzer. Su Arıza Tespit.
Su kaçaklarına uzun süredir kamera sistemleri ile müdahale edilmektedir.

Bir doktorun ameliyattan önce röntgen çekmenizi istemesine benzetir. Teknolojiye o kadar bağımlı hale geldik ki, kamera sistemlerimizde oluşan arızaları görmeden basit onarımları bile yapamıyoruz. Su Arıza Tespit. Önce borunun içini kamera ile kontrol edin. Banyo ve mutfak döşemeleri şu anda çok pahalı. Ek olarak, banyonun gelişigüzel bir şekilde yenilenmesi birçok fayansa zarar vermektedir. Onarım maliyetlerini düşük tutmak için bir kamera cihazında sızıntı olup olmadığını kontrol ettirin.

Su Kaçağı Tespiti Hakkında Püf Noktaları

Sıhhi tesisat sıkı olsa bile suyun musluktan hemen çıkmasını bekleyin. Ancak, yeni kurulan bir sistemin arızalanma olasılığı, eski bir sisteme göre önemli ölçüde yüksektir. Eski ustanın yüksek kaliteli cilası, yeni ustada nadiren görülür. Borunun patlamaması için usta iyice araştırıldıktan sonra belirlenmelidir. İnternette bir sızıntı ararsanız, karar vermeden önce Google’ın yorumlarını kontrol ettiğinizden emin olun. Su Arıza Tespit.
En önemli süreç tespit ve düzeltme çalışmalarının aynı firmaya yaptırılmasıdır. Su kaçağını bulan firma bozulan parçayı kendisi tamir ederse başkalarını suçlayacak bir durum yoktur. Su algılama oranı çok önemlidir. Size farklı şeyler gösteren bir ustayla karşılaştığınızda, bunda bazı gerçekler olduğunu unutmayın.

Su Arıza Tespit

Her şirketteki tüm çalışanlar aynı kalitede değildir. Tespit sonuçlarından memnun değilseniz, ücreti ödemeden önce şirketten başka bir ekiple tekrar kontrol etmesini isteyebilirsiniz. Bir sızıntıyı keşfetmeden önce, evinizin su sistemine bağlı tüm cihazların basınçlandırma bağlantısının kesilmesini isteyin. Islak duvarlarla ilgili sorununuz varsa, ısıtma borularınızı ölçmelisiniz. Tabii ki kontrolden önce su kaybı miktarında bir sorun yoksa ölçüme gerek yok. Su Arıza Tespit. Eski demir boruların su akışının değişmesi kesinlikle önerilmez. Bu tür problemlerde demir boruları tamamen plastik olanlarla değiştirmek daha mantıklı ve daha ucuzdur.

Banyo Kaçak Tamiri

Banyo, evde en çok sıhhi tesisatın bulunduğu yerdir. Banyoda klozet, duş, lavabo, çamaşır makinesi gideri ve banyo gideri bulunmaktadır. İçinden çok sayıda su borusu geçiyorsa, muhtemelen bir sızıntınız vardır. Banyoda su akışının yaygın bir nedeni, eskiyen bir duş tahliyesi veya klozet tahliyesidir. Ustaların tecrübesi ile su kaçaklarını cihaz kullanmadan tespit edebilirsiniz. Nadir durumlarda, çömlek dikişlerinden banyoya su sızar. Su Arıza Tespit.

Tuvalet İçerisinde Oluşan Su Sızıntıları

Eski binalarda tuvaletler ve banyolar genellikle ayrı alanlardan oluşur. Yeni binada tuvalet yapmak için banyolara klozet denilen çanak çömlek taşları koyuyorlar. Alaturka klozet giderlerinde genellikle kireçlenme ve tıkanma şeklinde ortaya çıkan su kaçaklarını kolayca tespit edebilirsiniz.

Su Arıza Tespit

Bu sızıntı testinin evde kullanımı kolaydır. Tuvaletteki deliği kalın bir torba ile kapatın ve suyla doldurun. Su seviyesi düştükçe klozet bloğu göremeyeceğiniz bir yerden çatlayacaktır. Bu çatlaktan sızan su, aşağıdaki dairenin tavanında sarı bir benek olarak görünür. Su, bir iğne deliği büyüklüğündeki deliklerden betona nüfuz eder. Tuvalet karoları arasında herhangi bir boşluk olup olmadığına dikkat etmek önemlidir. Evinizde iki tuvalet varsa şüpheli kapıyı bir hafta kapalı tutun. Aşağıdaki katın tavanında daha az su varsa tahmininiz doğrudur.

Mutfak Giderlerinde Meydana Gelen Su Kaçakları

Her mutfak dolabında, lavabonun altından aşağı akan kirli ve tatlı su hatları vardır. Bulaşık makinesi ve lavabo hortumları mutfak giderine bağlanır. Yemek artıklarının yağ içeriği tüpte birikirse tıkanmaya neden olur. Kanalizasyon boruları birbirine contalarla sabitlenmiştir. Kullandığınız temizlik maddeleri ve kiri çıkarmak için kullandığınız kimyasallar bu contaları çözecektir. Conta işlevini yitirdiğinde, duvarın içindeki borudaki su sızmaya başlar. Bu, su sızıntısına neden olursa, boruları değiştirmeniz gerekecektir. Pişirme yağını ayırmadan kirli bulaşıkları makineye atmayınız. Su Arıza Tespit.

Su Kaçak Tespit Yöntemleri

Kaçak tespit yöntemleri oldukça avantajlı bir çözüm olarak görülmekte ve kaçak kaynaklı problemlerin oluştuğu yerlerde kullanım için tercih edilmektedir. Bu bağlamda kaçak tespit yönteminin beklentileri ciddi anlamda karşılaması önemlidir. Peki, nereden su alacağınıza karar verirken odak noktası olarak hangisini seçmelisiniz? Hazır olduğunuzda, bilmeniz gerekenleri değerlendirebilir ve en uygun çözümlere odaklanabilirsiniz.

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Karataş Su Tesisatçısı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis