Su Tesisatı Kaçak Tespiti

Su Tesisatı Kaçak Tespiti hizmeti sunmakta olan firmamız Sayarlar Tesisat, İstanbul’da hizmet vermektedir. Hem Anadolu Yakası’nda hem de Avrupa Yakası’nda 7/24 hizmet sunmakta olan firmamız sizlere bir telefon uzaklıktadır. İhtiyaç duyacağınız her an bizlere ulaşarak sizlere en yakın ekibimize hızlıca ulaşabilirsiniz. Su Tesisatı Kaçak Tespiti Su Tesisatçı için son teknoloji ürünler ile kesin çözümlü hizmet almak istiyorsanız bir telefon kadar uzanığınızdayız. Bizimle iletişime geçmek için web sitemizi ziyaret edebilir, whatsapp ve telefon hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İletişim: 0 552 526 40 49                            0 552 010 58 30

Su Tesisatı Kaçak Tespiti Yöntemleri

Su Tesisatı Kaçak Tespiti

Su Tesisatçı hizmeti ile sizlere en yakın konumdayız. Günün her saati bizleri aramanız ya da çağrı bırakmanız yeterlidir. Sizlere telefonunuz kadar yakınız.  Daha iyi bir hizmet alabilmek için belirtmiş olduğumuz telefon numarası ile görüşmelerimizi sağlayalım.

Su Kaçağı Varsa Alınması Gereken Önlemler

 • Evde veya iş yerinde su kaçağı fark ederseniz hemen suyu kapatın.
 • Duvar prizlerinin yakınında veya tavan lambalarının uçlarında nem görürseniz, gücü bir sigorta ile kapatmalısınız.
 • Kombiniz her gün çıtayı sıfırlıyorsa ve su eklemeniz gerekiyorsa kombiyi hemen kapatın ve tesisatı kontrol etmemiz için bizi arayın.

Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılmaktadır?

 • Aşağıdaki ipuçlarıyla, evinizde bir sızıntı olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Bu nedenle erken müdahale sorunu çözebilmektedir. Eğer musluğu açmadan su sayacı tıklıyorsa, kullandığınızdan daha fazla su ödüyorsanız. Su Tesisatı Kaçak Tespiti. Bodrumda tavandan su damlıyor, Su Tesisatı Kaçak Tespiti banyonuzu tadilattan sonra su damlıyor, ıslak veya kuru zemin yüzeylere, duvarlara nemli ve rutubetli sürekli su dökülüyor. Ara sıra, fayanslar arasındaki derzlerin dökülme sırasında rengi solmaya başlarsa , evinizde kaçak olma ihtimali yüksektir.

Su Tesisatı Kaçak Tespiti

 • Su kaçaklarının erken tespiti, büyük hale gelmeden çözülmesi için önemlidir. Tüm muslukları kapatın ve bulaşık makinesinin ve çamaşır makinesinin çalışmadığından emin olun. Ardından, dönüp dönmediğini görmek için su sayacınıza bakın. Su sayacınız dönüyorsa, hızlı bir sızıntınız olur. Su Tesisatı Kaçak Tespiti Sayaç hemen değişmezse 2 saat bekleyin ve tekrar kontrol edin. Duvarlarda veya tavanda kabarcıklar veya dökülmeler varsa.  Su faturanızın normalden yüksek geldiğini hissettiğinizde. Parke veya fayanslarda su biriktiğinde. Kazandaki su sürekli azalıyorsa. Su saati dönmeye devam ettiğinde, su betondan sızdığında sızıntılar meydana gelir.

Su Sızıntısı Neden olur?

 • Yüksek Basınç: Suyun gece ve gündüz sık kullanımından dolayı borulara farklı basınç sistemleri uygulanmaktadır. Sonuç olarak borunun dayanamayacağı su basıncı  su kaçağına neden olur.
 • Çatlaklar: Su kaçağı şikayetlerinin en yaygın nedeni borularda veya boru ek yerlerinde hem çevresel faktörlerden hem de zamanın geçmesinden kaynaklanabilecek çatlaklardır.
 • Korozyon: Korozyon hatları su kalitesine bağlı olarak kaçaklara yol açar. Arıtılmış  suyun kireçlenmesi de ortadan kaldırılarak yumuşak yapıya sahip bir sıhhi tesisat elde olur. Bir binanın yapısındaki kusurlar, bina yaşlandıkça yerleşmeye başlar. Bina temelleri eskime, deprem, sel hasarı vb. nedenlerle değişir. Özellikle kanalizasyon borularından kaçaklar bu şekilde ilerler.
 • Koç Vuruşu: Gün içinde sürekli açılıp kapanan ve aniden kapanan musluklardan basınç kaybına neden olur. Darbeli, anlık açma ve kapama işlemi sırasında basınçtaki zamana bağlı artış ve azalma, tokmak darbesi olarak adlandırılır. Bu süreçleri sağlam tutmak için ev içi tesisatlar büyük çaplı boruları tercih eder.

 Ev Su Tesisatında Kaçak Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılmaktadır?

Su kaçağı belirtileri hemen görülmez. Bazen kendiliğinden ortaya çıkar ve diğer zamanlarda binanın içinde sürünmeye başladığında bazı sinyaller verir. Aşağıdaki birkaç adımda, sızıntının temel nedenini belirledik. Su faturasındaki ani artış su kaçağının habercisi olmaktadır.

Su Tesisatı Kaçak Tespiti

Alt katlara su kaçağı olması durumunda gözle görülen belirtiler vardır. Tadilat veya onarım sürecinde komşuların üzerine su damlarsa veya duvarlara akarsa ciddi sorunlar ortaya çıkar. Su Tesisatı Kaçak Tespiti Su Tesisatı Kaçak Tespiti. Banyo ve lavabo seramiklerinin birleşimi genellikle beyazdır. Bu rengin zamanla hafif bir sararması oluşabilmektedir. Ancak sızdıran banyo ve lavabolarda derzler bir anda sararır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılmaktadır?

Su kaçaklarını tespit etmek için kullanılan birkaç teknik cihaz vardır. Bu cihazları aşağıda listeledik, ancak evdeki su kaçağının cihaz kullanmadan nasıl tespit edileceğine dair ayrıntılı talimatları sayfanın alt kısmında bulacaksınız.

 • Akustik dinleme cihazı
 • Pimaş için görüntüleme kamerası
 • Termal kamera

 Kullandığımız bu teknik ekipman ile su kaçaklarını kısa sürede bulup tamir işlemini gerçekleştireceksiniz. Su Tesisatı Kaçak Tespiti. Elbette bu cihazlar tek başına  yeterli değil. Bunun için tespit işlemini yapan kişinin alanında uzman olması gerekmektedir.

İSKİ Su Kaçağı Tespiti Yapıyor mu ?

İSKİ su kaçağı tespit ediyor mu sorusuna cevabımız evet. Kaçakları tespit eder ancak sadece kendi sorumluluğundaki kaçakları inceler. Sızıntı tespit ettiği yerler kaldırımlar, yollar ve caddeler gibi yerlerdir. İski, dairelerde veya dairelerde su kaçağı tespit etmez. Su Tesisatı Kaçak Tespiti. İski arıza, iski kaçak tespit hatları, iski tel, iski arıza telefonları için iski sayfasını ziyaret ediniz.

Su Kaçağı Tespiti

Sızıntı tespiti, kestirimci kapatma yöntemine dayanmaz, ileri teknolojiden tam olarak yararlanan ekipman tarafından gerçekleştirilmektedir. Su kaçaklarını zarar vermeden tespit etmek için son teknolojiye sahip gelişmiş kamera ekipmanları kullanıyoruz. Su Tesisatı Kaçak Tespiti Su kaçaklarına neden olan birçok faktör vardır, su Tesisatı Kaçak Tespiti. Sıhhi tesisat boruları zamanla aşındığından, kurulumların yanlış uygulanması da sızıntılara neden olabilmektedir. Su kaçağı tamiri istiyorsanız, bir yüklenici seçtiğinizden emin olun.

Su Tesisatı Kaçak Tespiti

Bu süreç uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir konudur. Kaçak tespitinde sektör liderlerinden biriyiz. Bu alanda profesyonel hizmetler vermekte ve profesyonel kadromuz ile bu hizmetimize devam etmekteyiz. Su kaçağı tespit işlemi teknik makineler yardımı ile gerçekleştirilmektedir. İlgili sızıntıları tespit  ve onarım sürecini hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz. Verilen tüm hizmetler garanti kapsamındadır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılmaktadır?

Su kaçaklarının profesyonel tespiti deneyime dayalıdır. Özel olarak yapılandırılmış tüm yöntemleri deneyerek ilgili sızıntıları hızla izleyin. Seramiklere veya duvarlara zarar vermeden su sızıntılarını tespit etmek için en iyi ekipman. Aşağıda en sık kullanılan kaçak tespit yöntemleri verilmiştir.

 • Akustik dinleme cihazı ile
 • Termal kamera ile sıcak su kaçaklarının tespiti
 • Boru kamerası kullanılarak görüntüleme
 • Boyalı su kullanmak
 • Ortamda en fazla nem bulunan bölgeyi tespit etme

Ücretsiz su kaçağı tespiti

Ücretsiz su kaçağı tespiti nasıl olur? Firmamız adresinize gelir ve su kaçağını bulamaz ise servis ücreti, yol parası, mazot parası, el emeği gibi gibi sebepler için hiçbir ücret talep etmez.

Su kaçağı bulma oranımız %95 dir, diğer yüzde beşlik kısımda kalan müşterilerimizden şimdiden özür dileriz. %5 lik oranı düşürmek için kendimizi sürekli geliştiriyoruz.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Kameralı Su Kaçağı Görüntüleme sistemini benimsemiş olan uzman ekibimiz Sayarlar Tesisat’a ayrıcalıklı bir hizmet için ulaşabilirsiniz. Böylelikle hem sizleri hem de bitişiğinizdeki daireleri mağdur edebilecek olan su kaçağı probleminden kolayca kurtulabilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli ekibi ile Sayarlar Tesisat, İstanbul’un her ilçesine 7/24 olacak şekilde tesisat hizmeti sunmaktadır. Sizlere en yakın konumdaki profesyonel ekibini hızlıca yönlendirerek hızlı ve kaliteli bir hizmet almanızı hedef haline getirdik.

Su Tesisatı Kaçak Tespiti

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Fatih Su Tesisatçı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis