Termal Kamera ile Kalorifer Kaçak Tespiti

Termal Kamera ile Kalorifer Kaçak Tespiti

Termal Kamera ile Kalorifer Kaçak Tespiti Kaçak ve sızmaların tespitinide özel kameralı cihazlar kullanıyoruz. Termal Kamera ile Kalorifer Kaçak Tespiti için aynı gün adresinize geliyor kısa sürede sorunu gideriyoruz. Profesyonel Sayarlar Tesisatçı teknisyenlerimiz tüm kaçak tespiti işlerinde deneyimli olup acil durumlarda hemen vereceğiniz adrese yönlendirilir. Sayarla Tesisat kaçak tespit ekibine ulaşmak için 0552 010 58 30 numaradan bizi arayınız.

Termal Kamera ile Kalorifer Kaçak Tespiti, Termal kamera, hem merkezi ısıtma hem de sıhhi tesisat uzmanları için zeminlerin altında bulunan gizli borulardan su sızıntısını tespit eden güçlü bir araç olabilir. Herhangi bir döşeme şeklini çıkarmaya veya kazmaya gerek kalmadan boru yollarının yerinin belirlenmesine yardımcı olur. Zamanla yerleşik bir merkezi ısıtma sistemi bir tür su sızıntısı geliştirebilir ve bu durum oldukça normaldir. Termal kamera ile kalorifer kaçak tespiti, ekibimiz tarafından kusursuz bir şekilde gerçekleştirilir.

Termal Kamera ile Kalorifer Kaçak Tespiti

Kamera ile kalorifer kaçak tespiti

Merkezi ısıtma sisteminizde bir kaçak varsa ve buna müdahale edilmezse, kazan, radyatörler ve borular içinde tortu oluşumu artacaktır. Tüm bunlar daha fazla masrafa yol açarken, verimli bir şekilde ısınmanızı önler, daha büyük sorunları tetikleyebilir. Bu sebeple termal kamera ile kalorifer kaçak tespiti hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Termal Kamera ile Kalorifer Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Termal görüntüleme kameraları, ekibimizin en çok tercih ettiği araçlardan biridir ve döşeme tahtalarının, betonun ve duvarların altındaki sıcak su borularındaki gizli sızıntıları bulmaya yardımcı olmak için kullanılır. Bu cihazlar, bir nesneden yayılan termal enerjiyi “görmek” ve “ölçmek” için kızılötesi görüntüleme yapar.

Zeminler tipik olarak oda sıcaklığında (18˚C ila 21˚C) kalırken, sıcak su boruları çalışma sırasında zeminin yüzey sıcaklığını yaklaşık 4-5˚C artırma eğilimindedir. Bir termal görüntüleme kamerası, zeminin altındaki boruları net bir şekilde gösteren bir renk kontrastı ile ısı modellerini belli edecektir. Kameralarımızın çoğunda, tespit edilen sıcaklık farklılıklarına sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabilen, bunları hızlı ve basit tarama için ekranda net bir şekilde görüntüleyebilen bir otomatik kademe fonksiyonu vardır.

Termal Kamera ile Kalorifer Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır

Sıcak su borularından sızan su, döşeme yüzeyinde belirgin bir termal desen oluşturacaktır. Boru tesisatı, sıcak borular ve soğuk çevre arasında net farklılaşmalara neden olan, nispeten keskin bir görüntü oluşturur. Sızıntılar ise kamera ekranında kademeli bir eğimle daha çok bir çatlak şeklinde görünür.

Gizli boruları izlemek ve gizli su sızıntılarını bulmak için termal görüntüleme kullanmanın faydaları çok açıktır. Personelimiz, bir sıcak su sisteminin ısı modellerini tasvir edebilir, fiziksel müdahaleyi doğru bir şekilde hedefleyebilir. Böylece sızıntıların giderilmesi, çeşitli hasarları önler.

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Kaçak Su Tespiti Bina ve daire içerisinde kalorifer tesisatlarında meydana gelen su kaçakları, hem ısınma sorununa hem de su kaçağının oluşturacağı diğer sorunlara neden olur. Su kaçağı bulma konusunda uzman olan ekiplerimiz, hem temiz su hem de kalorifer tesisatını termal kamera ile görüntüleyerek kontrol ediyor.

Su kaçağı olan yerlerde cihaz ekranında ısı bölgesi dağınık olarak gösterilir ve orada tesisat borusu dışında da suların bulunduğu anlaşılır. Termal kamera ile sadece kaçağın olduğu bölgeyi değil tüm tesisatınızı kontrol ediyoruz.

Su Kaçağı Tamir Onarım Hizmeti

Cihazla Kaçak Su Tespiti İstanbul’un tamamına hizmet sunan firma olduğumuz için hizmetlerimiz 7/24 sınırsız olarak sunuluyor. Telefon numaralarımızı tesisatınızla ilgili sorun yaşadığınız zaman hemen arayabilirsiniz. Su kaçağı tamir onarım hizmetlerine, cihazla tespit yaptıktan sonra müşteriye tamir onarım işlemi ile ilgili bilgilendirme yaptıktan sonra başlıyoruz.Su kaçağı olan yerlerde cihaz ekranında ısı bölgesi dağınık olarak gösterilir ve orada tesisat borusu dışında da suların bulunduğu anlaşılır. Termal kamera ile sadece kaçağın olduğu bölgeyi değil tüm tesisatınızı kontrol ediyoruz.

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Karataş Su Tesisatçısı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis