Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti

Esenler Su Kaçağı

Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti. Günümüzde modern teknoloji sayesinde birçok sektör kendini geliştirerek hem kendisine hem de hizmet verdiği insanlara ekonomik ve  manevi faydalar sağlamaktadır. Bu sektörlerdeki tesisat firmaları Termal kameranın teknolojik harikası  sayesinde bir sıhhi tesisata destek veren hane ve iş yeri sahiplerinin eziyetine son. Binalar hasardan, ev sahipleri yüksek fiyatlardan kurtuldu. Yani termal kamera ile su kaçağı tespiti uygulamak en ufak bir kırılma olayı olmadan kusurları tespit edecektir. Kamera, sıcaklık farklılıklarına yanıt olarak geleneksel bir  kamera gibi kayıt yapar, ancak görüntüyü yansıtan ısıya duyarlı bir kameradır. Bu şekilde, duvarları, zeminleri veya diğer kapalı görünen alanları kırmadan sızdıran boruları tespit edeceksiniz , ısıtma tesisatları için hassas kızılötesi kameralar ile kaçaklar kolaylıkla tespit edilir.

İletişim: 0 552 526 40 49                        0 552 010 58 30

Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti

Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti Yöntemleri

Termal kameralar şüphesiz sıcak su, soğuk su ve ısıtıcı tıkanıklıklarını izlemenin en iyi yollarından biridir. Su kaçaklarının tespitinde teknoloji kullanımı oldukça önemlidir. Bir termal kamera, sıcak su noktalarını renkli bir şekilde ustaya gösterir. Kamera tarafından görüntü işleme, borunun ve ıslak alanların yolunu kaydederek sızıntıların daha hızlı tespit edilmesini sağlar. Termal kameralı su kaçak tespiti.

Termal Kameranın Kullanıldığı Yerler

 • Kat mülkiyeti ve müstakil evlerde,
 • İş yerinde veya alışveriş merkezinde,
 • Yerden ısıtmalı binalarda,
 • Sıcak su temin borularının geçtiği her alan için,

 Müşteri memnuniyetini esas alarak yaptığımız tüm işleri zamanında ve eksiksiz yaparak işimize verdiğimiz önemi gösteririz. Gizli su kaçaklarını, aktif su tesisatı olmayan içte ve dışta nemli alanları, küf oluşan alanları ve bina yalıtım sorunlarını termal görüntüleme kameraları kullanarak kusur tespiti ile yenilemeye gerek kalmadan tespit edin. Bir süre binanın duvarlarında damla şeklinde su sızıntıları olacaktır. Bu birikintiler esas olarak duvarların iç yapısını bozar ve yapı malzemelerine zarar verir. Daha sonra duvarda yüzer ve duvarda su damlacıkları haline gelir. Duvarlara zarar veren su rutubet ve küf oluşturur. Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti.

Kalorifer Kaçağının Verdiği Zararlar

 • Yüzeyde veya duvarda ıslaklığa sebep olur,
 • Duvarın iç yapısını zayıflatarak inşaat malzemelerine zarar verir,
 • Duvar yüzeyinde nemlenme ve yeşillenme görülebilir,
 • Rutubet ve küf oluşumunu arttıracaktır,

Maliyeti En Düşük Su Kaçağı Tespiti Hizmeti

Kızılötesi kamera kurulumu uzman bir yüklenici firma tarafından yapıldığından bina içerisine su kaçağı tespiti, kırma, su enjeksiyonu gibi herhangi bir işleme gerek kalmadan tespit işi bir saat içerisinde tamamlanır. Geliştirilmekte olan teknik sistem sayesinde  tüm işlemler günlerce beklemeden, sorunsuz ve  yüksek maliyetler olmadan tamamlanmaktadır. Sadece termal cihaz sistemi, delinmiş boruların ve boru parçalarının aşınmasını en hassas şekilde tespit eder.

Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti

Çok kaliteli bir çalışma ortaya çıkarır. En uygun fiyatlı kombi kaçak tespit hizmeti için bizi arayın. Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti. Su kaçaklarını tespit etmek için birden fazla cihaz kullanılmaktadır. Bunlardan biri kızılötesi kamera. Isıya duyarlı bu cihazlar, sıcak su kaçaklarının ve boru yollarının tespitinde önemli rol oynar. Termal kameralı su kaçak tespiti.

Termal Kamera ile Su kaçak Tespiti Nasıl Yapılmaktadır?

Sıcak su besleme borusu ve soğuk su borusu, boru bağlantısı nedeniyle yan yana düzenlendiğinden, sıcak su besleme borusunu bir termal görüntüleme kamerası ile takip ederek soğuk su borusundaki su kaçağının tespitini basitleştirmek mümkündür. Termal görüntüleme kameraları, su sızıntılarını tespit etmenin yanı sıra, odalarına radyatör eklemek isteyen Kev sahipleri için son derece kullanışlıdır. Boru hatları için bir rota bulun ve evinize petek ekleyin; bir tesisatçı termografi ile sızıntıları bulmanıza yardımcı olacaktır. Kızılötesi kameramız fotoğraf çekebilmektedir. İsteğiniz üzerine size su problemlerinin fotoğraflarını göstereceğiz. Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti.

 

Su kaçağı tespiti konusunda önemli araştırma ve geliştirmeler yapan firmamız, kızılötesi kameralar ile en hassas su kaçağı tespit cihazlarının ithalatını yapmakta ve sağlamaktadır. Kızılötesi termografi, ev tadilatları sırasında sıhhi tesisata zarar vermeden onarımların yapılmasını sağlar. önemli! Evinizdeki tesisat problemini çözmek için yanlış bir iş yapmak size maddi olarak pahalıya mal olabilir.Bazı ev sahipleri evlerine su girdiğinde sorunu kendileri  bulup çözmeye çalışırlar.Her işte olduğu gibi tesisatçılık da uzmanlık gerektiren bir iştir.

Servis tecrübemizden örnek vermek gerekirse su vanası bozulan bir vatandaş binadaki orijinal vanayı kapatarak vanayı kendisi değiştirmeye başladı. Ana su besleme vanasının kendi vanasını çıkarırken arızalandığını keşfetti. Binanın elektrik panosuna giden su akışını kesmek için çok geç olduğunu  fark etti. Kendi vanasını değiştiremedi ve binanın elektrik panosu da hasar gördü. Bu kez tanıtılan örneklerden de görebileceğiniz gibi tesisat ve su kaçakları uzmanlık gerektiren işlerdir. Bilinci yerinde olmayan kişilerin montaj hatası yapma riski  göz ardı edilmemelidir. Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti.

Su Boruların Nereden Geçtiğini Bilmiyorum. Öğrenebilirmiyim?

Evet, tabii ki kızılötesi termografi sayesinde. Ne yazık ki birçok kişi, bırakın kiremitlerin altındaki su borularının güzergahını, hangi su sayacının kendisine ait olduğunu bile bilmiyor. Duvarda kasıtsız bir delik su borusunu patlatacaktır. Hesabınız yoksa sızıntı hatası alabilirsiniz. Bu nedenle, su temin sisteminizin boru geçişlerini bilmek faydalı olabilmektedir. İstanbul’un tüm semtlerine hizmet verme kabiliyetine sahip olan firmamız, termal kameralar ile su kaçağı tespiti sayesinde son teknoloji ekipmanları sayesinde su kaçağı ve  kaçak sorunlarına kesin çözüm sunmaktadır. Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti.

Su Kaçağı ve Su Arızalarının Nedenleri;

Evinizi yenilemeye karar verdiyseniz ve  tadilat çalışmaları mutfak, tuvalet, banyo gibi tesisat koridorundaki alanları da kapsayacaksa bu yazımızı dikkatle okumanızı öneririz.

Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti

Bildiğiniz gibi su sistemi binanın altyapı alanında yer alıyor. Duvarlara ve su borularına zarar vermeden fayansların altına ulaşamazsınız. Bu yüzden daha sonra evimizde herhangi bir tadilat veya dekorasyon çalışması yaptığınızda sıhhi tesisatı kontrol etmeyi unutmayın. Ayrıca birçok uygulama hatası var. Termal kameralı su kaçak tespiti.

Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunmaktadır?

Musluğu açmadan evinizin altından su geliyorsa içme suyu sisteminizde kaçak var demektir. Bu durumda, dairenizdeki musluklar iyiyse, ilk yardım önlemi olarak kapatın. Vanayı kapattıktan sonra, su sayacının yanında bulunan su vanasının suyu kesip kesmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer vana suyu kesmiyorsa, İstanbul Sıhhi Tesisat ve Sızıntı Servisi eve gelene kadar konut sakininin izni ile binanın ana vanası kapatılabilmektedir. Evimin su boruları sürekli patlıyor. Neden? İşte su borularının sürekli patlamasının bazı nedenleri:

 • Malzeme kalitesi
 • İşçilik kalitesi
 • Yapılan su tesisatının güzergahının doğru belirlenmesi
 • Su tesisatı kaçağı için yapılan testler
 • Vitrifiye montajı
 • Dış etkenlerden gelen su kaçağı sorunları

Su Tesisatı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Artık her yerde tesisatçı bulmak oldukça mümkün. Böylece burada en önemli olan yapılacak su tesisatının kalitesi ve firmanın işletmesidir. İşiniz için yanlışlıkla bir sıhhi tesisat şirketi seçmek size çok pahalıya mal olur. Sıhhi tesisat işleri için müşterilerimizin evlerine gelen  servis elemanlarımızın tamamı alanında uzman kişilerdir. Bir şirketi kullandıkları kostümlerden veya aletlerden anlamakta asla zorlanmazsınız, İstanbul sıhhi tesisat ve su kaçağı tespiti firması olarak evinizi ve sizi önemsiyor. Kesin çözümler sunuyoruz.  Piyasa fiyatlarının altında hizmet veren firmalardan uzak durun. Sorun çıkarmayın.  Termal kameralı su kaçak tespiti.

Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti

 Özetle bildiğiniz üzere piyasada tesisat ve su kaçakları ile uğraşan birçok firma bulunmaktadır. Bu sebeple vasıfsız ve tecrübesiz personel ve işyerleri çoğu zaman insanların evlerine gerekli ekipman, kaçak tespiti ve tesisat olmadan girerek evlerin ekonomik olarak zarar görmesine neden olmaktadır, termal Kameralı Su Kaçak Tespiti.

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Fatih Su Tesisatçı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis