Tesisat Kaçak Bulma

Çankırı Su Kaçağı Tespiti

Tesisat Kaçak Bulma

Tesisat Kaçak Bulma. Cihazlarla kaçak tespiti, ilkel yöntemlerden modern yöntemlere kadar boru tamiri konusunda uzmanlığınızı artıran bir uygulamadır. Bu uygulama  hem müşterilere hem de tesisatçı tamir ustalarına iş alanında büyük kolaylıklar getirmiştir. Su kaçaklarının tespiti için çeşitli cihaz ve yöntemler kullanılmaktadır. Su kaçağı tespit yöntemi:

 • Kızılötesi kamera ile su kaçağı tespiti
 • İşitme cihazı ile su kaçağı tespiti
 • Dedektör ile su kaçağı tespiti
 • Su kaçaklarının görsel tespiti
 • Tahin bazlı kaçak tespiti

İletişim: 0 552 526 40 49                                0 552 010 58 30

1 – Termal kamera ile su kaçağı tespiti

 Kızılötesi kameralar tüm alanlarda kullanılmaktadır ve su tesisatlarında sorun gidermede kullanılmaktadır. Isıya duyarlı görüntüler oluşturarak duvarların, fayansların ve sıvaların arkasındaki tesisat borularındaki nargile kırılmalarının yerini kolayca gösterin. Tesisat Kaçak Bulma Bu cihaz sayesinde boru geçiş noktaları ve kaçak noktaları zarar görmeden tespit edilebilmektedir. Termal kamera fiyatları o kadar yüksektir ki her tesisatçı bu cihazı veremez ama bu mesleği seçen kişiler bu cihazları alıp profesyonel hizmet vermektedir. Termal Kamera Su Kaçağı Tespit Firması olarak her türlü bilgisayarlı ekipman kullanarak su kaçaklarını tespit edebiliyoruz. Sayarlar Tesisat farkı ile her türlü su kaçağı tamiri yapılmaktadır.

Tesisat Kaçak Bulma

2 – İşitme Cihazları ile Su Kaçağı Tespiti

İkinci en etkili kaçak tespit yöntemi ise dinleme cihazları ile kaçak tespitidir. Su borusundaki delikten çıkan suyun sesini işitme cihazı ile dinleyebilirsiniz. Dinleme cihazı bir termal görüntüleme kamerası ile çalıştığında sızıntı tespiti garanti edilmemektedir. Tesisat Kaçak Bulma Dedektörü zemine doğrultursanız, karoların altından çizgiler ve su damlaları gibi şeyler duyabilirsiniz. Cihazın dedektörünü kaçağın üstüne çıkarmak ustanın profesyonelliğine kalmıştır. Bu kısımda işitme cihazlarını konumlandırmak için kızılötesi kamera kullanılmaktadır. Genel olarak kızılötesi kamera ile borulardan sızıntının yayıldığı noktayı tespit etmek, sızıntının sesini dinlemek ve sızıntıyı tespit etmek için o noktaya bir işitme cihazı yerleştirmek için  kullanılmaktadır.

Tesisat Kaçak Bulma

3 – Dedektör ile Kaçak Tespiti

Dedektör  kaçak tespiti özellikle kanalizasyon kaçak tespiti gibi arızalarda kullanılmaktadır. Pimas tüpünün dışından iç kısmına malzemenin girmesi, kırılması veya yırtılmasından kaynaklanan tüp yırtılmasının yeri, Pimas tüpüne iletilen bir  kanal görüntüleme kamerası tarafından yakalanır. Tesisat Kaçak Bulma Pimaş borusunda bir çatlak veya delik tespit edildiğinde kamera duracak ve verici devreye girecektir. Tesisatçı, kamera başlığındaki vericinin yukarıdan sinyal verdiği noktayı bir sinyal dinleme detektörü ile tespit eder ve bu noktayı kırarak pimaş su borusunu tamir eder.  Tesisat Kaçak Bulma.

Tesisat Kaçak Bulma

4 – Görsel kaçak tespiti

Görsel sızıntı tespiti, kızılötesi kamera kullanmakla aynıdır. Görsel sızıntı tespiti, kanalizasyon görüntüleme kameraları veya termal görüntüleme kameraları ile yapılan bir prosedür olarak da adlandırılmaktadır. Kurulumcu sızıntı yerini bir kamera ile kontrol edebildiği için buna görsel kaçak tespit yöntemi denir. Tesisat Kaçak Bulma Görsel kaçak tespiti müşterilerimiz tarafından en çok talep edilendir. Bu yöntemi kullanarak müşteriye sızıntının nerede olduğunu gösterebilirsiniz.

Tesisat Kaçak Bulma

 5 – Öngörülü Kaçak Tespiti

 Bu tespit yöntemi bilinen en eski yöntemdir. Suyun damladığı yerden yola çıkarak apartmanın üst katlarında tesisatın nereden geçebileceğini tahmin etmeye çalışıyorum. Tesisat Kaçak Bulma Bu uygulamaya kaçak tespiti demek doğru değil. Bu sadece deneyime dayalı bir tahmin olmaktadır. Ekipmanda kaçak arızaları bulmak profesyoneldir. Bu uygulamada çeşitli araçlar da kullanılmıştır. Bu cihazlar honi, su bardağı ve steteskop gibi aletlerdir. Tesis arızalarını tespit etmek için teknik cihazlar ve araçlar kullanıldıktan sonra, bu yöntem müşteriler tarafından tercih edilmedi.

6 – Sistemin ana vanasını kapatarak algılama

Bu yöntem, sızıntının hangi dairede olduğunu belirlemektedir. Ancak sızıntının apartmanın neresinde olduğunu belirleyememektedir. Örneğin ikinci kattan ikinci kata bir sızıntı var ve bu sızıntı ikinci kattaki apartmanda banyo, tuvalet veya mutfağın bitişik olduğu yerde oluyor ve her iki ev sahibi de sızıntıyı kabul ediyor diyelim. Bu gibi durumlarda önce bu iki daireden birini kapatın, sonra diğerini başka bir zaman kapatın.

Tesisat Kaçak Bulma Dairenizdeki vanayı kapattığınızda su kesiliyorsa sorun o dairededir. Bu durum da meydana gelmektedir. Diyelim ki üst kata çıkan su borusunda kaçak var. Yani, ana kolonun kurulumu. Bu durumda her iki dairedeki vanaları kapatmak damlamayı durdurmuyorsa tesisatın diğer daireye giden ana direk tesisatı olduğundan şüphelenmelisiniz. Tesisat Kaçak Bulma.

Tesisatta Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılmaktadır?

Su kaçaklarını bulmanın kolay bir yolu var. Küflü duvarlar, şişkin gagalar, sararmış tavanlar, rutubet, kötü kokular, tavanlardan, borulardan ve duvarlardan damlamalar su sızıntılarının en yaygın belirtileridir. Bu sorunu evinizde ya da iş yerinizde yaşıyorsanız ya da duvarlarınız iyi olduğu halde faturalarınızın çok yüksek geldiğini düşünüyorsanız kaçak kontrolü yaptırmanızı öneririz. Kaçak tespiti yaptırmak için İstanbul da sızıntıya neden olan usta kaçak tespit firmasını arayın. Zarar görmeden kaçak tespit hizmeti alabilirsiniz. Ustalarımız sorunsuz ve profesyonel bir hizmet vermektedir.

Tesisat Kaçak Bulma

Su Kaçağı Nasıl Tamir Edilmektedir?

İstanbul su kaçağı tamiri, Tesisatınızda bulunan kaçıran su borusu tamiri yapılmadan önce kaçağın yerini bulmak gerekmektedir. Su tesisat borusundan sızan ve büyük sorunlar çıkaran su kaçağı, temiz su tesisatı su kaçağı, pis su tesisatı su kaçağı olarak ikiye ayrılırlar. Tesisat sisteminde oluşan su sızıntısına erken müdahale edilmediği takdirde evinizde daha büyük hasar oluşacaktır. İstanbul su kaçağı bulma servisimiz teknolojik cihazlar ve deneyimli ustalar ile kırmadan su kaçağını bulma işlemi gerçekleştirmektedir.

Su kaçağı bulma ve Su kaçağı tamiri uzman tesisatçı olmadan müdahale edilmemelidir. Sayarlar su kaçak tespit firması olarak bu sorunlarla karşılaşmanız durumunda uzman tesisatçı çağırmanızı tavsiye deriz dilerseniz İstanbul su kaçağı tespit servisimizi arayabilirsiniz. İstanbul’un her yerine servisimiz vardır uygun fiyat politikasıyla patlayan su borusunun yerini noktasal tespit edip onarımını yaparız.

Kaçıran Su Borusunun Tamiri

İstanbul’da Sayarlar Tesisat su kaçağı bulma deneyimlerine göre öncelikle su kaçağı tespiti ve tamiri dikkatle yapılması gereken bir çalışma olduğu unutulmamalıdır. Su kaçağının yeri bulunduktan sonra sızıntının durumuna göre tamir işlemine başlanır. Kaçakların bulunmasında, özellikle su kaçaklarının tamirinde profesyonel yardım alınması ileride karşılaşabileceğiniz birçok sıkıntının önüne geçebilir. İstanbul’da su kaçağı imalat firması olarak deneyimli bir servis elemanımız sızdıran su borusunu nokta ve nokta olarak bulacaktır. size. Kırık su borusunu kabul ederseniz tecrübeli ekibimiz tamir edip işlemi garanti altına alacaktır. Tesisat Kaçak Bulma.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri Nelerdir ?

 • Termal kamera ile sıcak su kaçakları bulma
 • Endoskop boru kamerası ile su kaçağı bulma
 • Boruya verilen gazı izleme işlemi yapılmaktadır
 • Akustik cihazlarla su kaçağı bulmak
 • Nem ölçüm cihazları ile nem ölçümü yapılarak bulmak
 • Manyetik cihazla alan dinleme yapmak.
 • Su kaçağı, sızıntılar, duvarlardan akan ve nereden geldiği belli olmayan sular, tüm bunların tespiti yapılmaktadır.

Robot makinelerle ve yılların verdiği tecrübeyle ustalarımız tarafından tespit edilip tamiri yapılmaktadır. Kısacası evinizde oluşan su sızıntılarında belki birçok yol yöntem denemiştir. Fakat çözüme ulaşamadınız Su kaçağı bulmada Sayarlar Tesisat olarak size hizmete hazırız.

Sigortalı Evlerde Su Kaçağı Tamiri

Sigortalı evde su tesisat kaçağı tespiti gelişmiş cihazlarla yapılmaktadır raporlamaya uygun cihazlarla yapılmaktadır. Tespitler görüntü olarak alınmaktadır Sigorta şirketleri için su kaçağının yerinin raporlanması önemlidir. Dairelerde su kaçağının tamir ve yapım aşaması fotoğraflanarak belgelendirilmektedir. Sigortalı evde su kaçağı tamiri için yapılmaktadır. İşin kullanılacak malzemenin ve oluşacak hasarın bedelleri yazılmaktadır. Sigorta firması yazılan bu bedelleri sisteme ekleyerek 15 gün içerisinde ücret ödemesini yapmaktadır.

Hizmet Kalitesi post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Son Eklenenler

Fatih Su Tesisatçı
Hızlı İletişim

Su Kaçağı Tespiti, Cihazla Su Kaçağı Bulma, Robot Cihazlar ile Tıkanıklık Açma, Tuvalat Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Tesisat Bakım Onarım, Pimaş Yıkama Çalışmalarımız, Başarılı Müşteri Hizmetleri, 7/24 Mobil Servis