Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım?

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? 4 Tesisat İşlemi

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? 4 Tesisat İşlemi binaların eskimesi ya da tesisatta yer alan sorunlardan dolayı üst kattan su akması çok karşılaşılan bir sorundur. Üst kattan su geliyorsa, büyük bir ihtimalle üst komşunun tesisatında bir problem var demektir. Su kaçağı kaynağının ne olduğunun bulunması ve acilen bir çözüm getirilmesi gerekir. Üst katta oturanların bir tesisatçı çağırması ve sorunla acilen ilgilenmesi gerekir, yoksa alt kat nem ve rutubetten zarar görebilir. Eğer bu işlem gecikirse alt komşunun üst komşuyu şikâyet etme hakkı da vardır.

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? 4 Tesisat İşlemi diyorsanız öncelikle ciddi bir akıntı varsa hemen bina ana vanası kapatılmalıdır. Üst komşu daireye ait vana varsa sonrasında ana vana açılıp sadece daire vanası kapatılıp önlem alınmalıdır. Sonrasındaki öncelik komşu daire bilgilendirmeli ve müdahale edilmesi sağlanmalıdır.

İçindekiler

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyorsa Yapılması Gerekenler

Aynı binada oturan daire sahipleri kendine ait daire kısmında oluşabilecek arıza ve sorunlarda tamir ve onarımı kendisi yaptırması gerekmektedir. Üst kattaki dairede oluşacak bir tesisat sorununda etkilenecek öncelikli daire bir alt katta bulunan dairedir. Tuvalet akıyorsa aşağıdaki adımlar hemen gözden geçirilmelidir.

  1. Tuvalet giderinin tıkalı olup olmadığı kameralı cihazlarla tespit edilmelidir.
  2. Bina ana gider borusu tıkanmışsa cihazla kontrol tespit yapılmalıdır.
  3. Tespit işleminde bulunan tıkanıklık uzman kişilerce açılmalı ve tamir edilmelidir.
  4. Daireye ait pimaş ve borularda çatlak, sızıntı ve kırık varsa değiştirilmelidir.

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? diyorsanız yukardaki işlemler bu gibi durumlarda profesyonel tesisatçı firmaları tarafından yapılan işlemlerdir. Komşunuzla irtibata geçerek hemen bu aşamalarda işlem yapmasını öneriniz.

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyorsa Yapılması Gerekenler

Üst Komşudan Kaynaklı Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Apartmanlarda yaşanan üst kattan su akması sorunu alt komşuyu çok rahatsız eder. Üst komşu genelde bu durumu daha geç fark eder. Kaçaktan dolayı su faturası fazla gelse de bu durumu hemen fark etmeyebilir. Ama resmi olarak yapılması gereken acilen bir tesisatçı çağrılıp su kaçağı tespiti işlemidir.

Bu konuda uzun bir süredir hizmet veren firmamız bu konuda en gelişmiş araçları ve cihazları kullanıyor. Suç kaçağının nasıl tespit edeceği genelde korkulan bir problemdir. Herkes ilk olarak evde büyük oranda bir tadilata gerek olduğunu ve bu işlemin hem uzun hem de zahmetli olacağını düşünür. Ancak en son geliştirilen cihazlarla aslında artık herhangi bir yeri yıkmadan da su kaçağı bulma gibi bir şans vardır. Sayarlar tesisat firmamızda her tür tesisat arızaları, izolasyon sorunları, su sızıntı ve kaçakları, tıkanıklık sorunları deneyimli tesisat ustaları ile giderilmektedir.

Üst Komşudan Kaynaklı Su Kaçağı

Su Kaçağının Bulunması

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? 4 Tesisat İşlemi suyun nerden aktığından başlayarak tesisatı oluşturan boruların herhangi bir duvarı yıkmadan tespit edilebileceğini belirtmek gerekiyor. Alanında deneyimli ve profesyonel bir usta kaçak tespit etmeyi en az hasarla yapabilir. Kaçak tespit edildikten sonra da gerekli işlemlerin yapılması yine deneyim ve ustalık gerektiren bir konudur.Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? 4 Tesisat İşlemi.

Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? 4 Tesisat İşlemi bu konuda risk almadan en iyi çözümü bulmak isterseniz deneyimli ustalarımızın çalıştığı firmamızı arayabilirsiniz. Ustalarımız ve gelişmiş cihazlarımızla oldukça sessiz bir şekilde ve kısa sürede su kaçağını tespit edebilir ve en kısa zamanda en iyi çözümü getirebiliriz. Bu konuda kurumsal hizmet veren, müşteri memnuniyetini gözeten, güvenilir bir firmayız. Size sadece bir telefon uzaklığında olan firmamız her zaman size yardımcı olmaya hazırdır.

Her tür tesisat işiniz için 0552 010 58 30 numaradan bizlere ulaşabilir ve acil hizmet alabilirsiniz. Üst Komşunun Tuvaleti Akıyor Ne Yapmalıyım? 4 Tesisat İşlemi üst daireden su sızıntı var ve diğer tüm sorunlarda firmamız uzmanlığından yılın 365 günü faydalanabilirsiniz hiç vakit kaybetmeden bizi arayıp çağrı merkezimizden randevu talep edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir